Jump to content

Moto Zajednica

Anlaser

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav,

danas napravih sam sebi problem iz chista mira.

Malo kontrolisao ventile na makini, pa kako sam okretao magnet u napred nekad ga malo vratim u nazad da pogodim "T". E sad sve je to ok bilo dok nisam sklopio i pokushao da upalim.

Situacija sledeca:

 

Zaverglam, motor upali, medjutim nastavi da okrece anlaser... Prvo mi, normalno, palo na pamet da solenoid ostaje zalepljen, medjutim ne... Anlaser je stalno uzubljen u zupchanik koji ima kao neku kontru, pa u jednu stranu kad se vrti on okrece radilicu, a u kontra stranu je slobodan, tj moze da se vrti u nedogled (kao mashinica za pecanje :).

Izgleda da se neshto malo zeznulo i da je zupchanik ostajao zaglavljen sa radilicom (odnosno ta kontra nije funkcionisala).... Malo sam pomerao anlaser da pogodim ugao koji mu odgovara, i na krjau kad sam upalio dodao malo gas i problem je nestao. Sada pali normalno, samo je pitanje da li ce tako i ostati ili shta vec...

Ima li neko neki savet :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Skini ti to lepo burazeru, pa pregledaj bendiks. A kad je vec skinuto, cetkice, biksne, i naravno automat pa vrati.

 

i onako imamo jos samo par lepih dana  :'(

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

98,6 % ti je problem u frajlaufu , rolnice napravesebi udubljenje na mestu gde nalezu pa hoce da se tu i zaglave , jedna ili vise , na kraju ces morati da otvoris i da sredsi. Moj burazer vozi hondu 450 s i prosle zime smo to resili tako sto smo kod strugara napravili nove rolnice ali  maaalo vece ( deblje ) tako da sada zahvataju na drugom mestu , malo ispred spomenutih  udubljenja , za koliko vece smo pogodili tek iz treceg puta. Najveci problem je sto da bi se to ueradilo mora donja polovina masine dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Da, mora motor na pola :)

To ce da dobije u toku zime, sad ne mogu vala. I ovako cu kad zahladni da rasturam glavu i cilindre pa mi nece biti cim ni ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja