Jump to content

Moto Zajednica

Koji alarm uzeti...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Da li neko ima iskustva sa ugradnjom alarma u motocikl, razmišljam se da ga ugradim. Koje se marke pojavljuju na našem tržištu, gde se mogu kupiti, gde ugraditi, cene..., odnos cena-kvalitet , da li uopšte preporuèujete ugradnju ... ili je možda bolji onaj xena disklock koji ima alarm u sebi mada mi se ne svidja to što on radi na baterije, mada mi deluje vrlo kvalitetno. Najjeftiniji disklock xena sa alarmom je izmedju 50 i 60€ (stariji model) èini mi se, alarmi se mogu naæi i jeftinije ali stvarno ne znam koji su proizvodjaèi i njihov kvalitet, sumnjam da su to veæinom kinezi......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: zzr600

150e pravi alarm za motor ostavis ga danas sutra ti gotov firma patrol line i namenski je za motorcikle znaci malo trosi tvoj akumulator ima motora gde nemoze da se smesti pozdrav by joxa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
150e

..bi prezziveo' date='ali...

 

...ostavis ga danas sutra ti gotov...

..ne ostavljam nikom,ni za zzivu glavu!

ps.koja firma ugradjuje tog "Patrol-line"a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja sam ugradio u Yamahu Tenere alarm Patrol-Line, negde na Dushanovcu ispod doma zdravlja Vozdovac.

 

Pre tri godine je kostalo 100 Euroa i bilo je gotovo dok sam ja sacekao, pio kafu sa majstorima koji su veoma ljubazni i strucni.

 

Sa alarmom sve ovo vreme nisam imao nikave probleme. Zamena baterije u daljinskom je jedino sto sam uradio.

 

Alarm je zaista za svaku preporuku.

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Ja sam ugradio u Yamahu Tenere alarm Patrol-Line' date=' negde na Dushanovcu ispod doma zdravlja Vozdovac.

 

Pre tri godine je kostalo 100 Euroa i bilo je gotovo dok sam ja sacekao, pio kafu sa majstorima koji su veoma ljubazni i strucni.

 

Sa alarmom sve ovo vreme nisam imao nikave probleme. Zamena baterije u daljinskom je jedino sto sam uradio.

 

Alarm je zaista za svaku preporuku.

 

:lol::lol::lol:[/quote']

 

Jel može taèna adresa firme otišao bih do njih, jel su to alarmi baš za motocikle ili budženi alarmi za kola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ne sumnjam u kvalitet,ali i ovaj sa pancevackog buvljaka za 30 e radi super,ne vuce mnogo struje oko 6 Ma,ima senzor za iritaciju,sirenu sa 6 zvukova,blokadu motora i daljinsko paljenje,dobija se dva daljinska i ima ok domet,ja sam prezadovoljan a i ugradnja nije previse komplikovana.pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

BJBikers će uskoro dobiti par alarma za motore firme Macchina Security, uradićemo test i članovi BJB foruma će imati vrlo povoljne uslove za ugradnju. Strpite se par dana, biće i nagradna igra a nagrada će biti alarm i ugradnja.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

BJBikers će uskoro dobiti par alarma za motore firme Macchina Security, uradićemo test i članovi BJB foruma će imati vrlo povoljne uslove za ugradnju. Strpite se par dana, biće i nagradna igra a nagrada će biti alarm i ugradnja.

 

najzli

 

Jel to neka prerada auto-alarma ili je bas alarm za motocikle? Kad otprilike ce moci da se pazari? Mnogo sam nestrpljiv djavo ne spava  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bas je za motore, nama su pokazali 2 vrste. Bice predstavljanja toga uskoro, strpite se :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ima i Meta-sistem ali je 200€...

http://www.srbskivitez.com/index.php?pg=alarmi

 

Cena za ovaj alarm je 180 eura sa ugradnjom. Zvao sam lika i tako mi je rekao. E sad dali to vredi te pare i zna li neko ovog coveka koji to ugradjuje jel strucan i sl...?

 

Pozz

 

bolje se pitaj, koliko vredi tvoj motor.....i dali se isplati riskirati ostavljati motor bez alarma....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Nesto jurim oko alarma ovih dana i tako sam dosao do jedne cudne koincidencije pa se pitam da li su ova dva alarma indenticna. Evo o kojim alarmima je rec:

 

1.Meta system DEF-COM 3      http://www.metasystem.it/index.php/msy_ita_en/content/view/full/3722 

2.M+S Alarmanlage LEGOS 4    http://www.m-u-s.com/

 

Ovaj drugi se prodaje u Louis-u cak i tamo se pominje u zagradi  (DEF COM 3) pa me interesuje da li je to ustvari ovaj Meta system ali radjen po nekoj licenci i ako je tako da li to znaci da je istog kvaliteta kao i Metin.

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Imam ja strašan alarm al se nosi za pojasom i kad grune nema šanse da ga ne čuješ jedini je problem što mora motor da ti bude na oku,pa kad oće da ga kradu da reaguješ u ove druge elektronske zaštite ne verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Imam ja strašan alarm al se nosi za pojasom i kad grune nema šanse da ga ne čuješ jedini je problem što mora motor da ti bude na oku,pa kad oće da ga kradu da reaguješ u ove druge elektronske zaštite ne verujem.

 

Podrzavam 100%  ;D. Jedno je problem sto ne mogu bas stalno da ga drzim na oku pa moram i neku dodatnu zastitu da nabavim  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav ljudi

 

 

potrebna mala pomoc

 

 

dakle uzeo sam motor sa ugradjenim alarmom ali niko ne zna koji je alarm u pitanju

 

 

sve u svemu alarm se startuje 30 sekundi nakon sto se ugasi kontakt...

 

pokusavam da ga iskljucim ali ne znam kako (npr motor u garazi hocu da ga pomerim napred nazad i stalno prvo moram da deaktiviram alarm)

 

 

na daljinskom im adva dugmeta, jedno dugme pali alarm (pocinje da pisti)

a drugo dugme aktivira deaktivira alarm

 

ali opet, ako ga deaktiviram, automatski se aktivira nakon 30 sekundi...

 

 

ima li neko neki predlog kako da ga deaktiviram a da se ne aktivira dok ga ja rucno ne aktiviram na daljinskom?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: mladenovac

pokusaj da rascitas sa njega neki podatak,tip,marka...pa izgooglaj neko uputstvo za njega,mora da postoji nacin da se isprogramira sta ce da radi i kako,kao i kod alarma za kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Uradjena ti je opcija samoukljucivanja. Dakle kada motor ugasis on se oktivira za 30 sec. Kada ga ponovo deaktiviras pomeris i sl. on ce se ponovo aktivirati sam. Ja sam imao tu opciju na kolima. Morao sam da ga deaktiviram pa da otvorim vrata na kolima pri cemu se pale unutrasnja svetla i tada se sam nece aktivirati ponovo. E sad sta uraditi na motoru???? Siguran sam u jedno, moze se ta opcija deaktivirati na samom alarmu, naravno ko zna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Moras da procits brojke i slova na samom alarmu pa da guglas.

verujem da si pokusao da drzis oba dugmeta zajedno, ili da stisnes jedno 3puta i tako.

Najsigurnije je da skines sediste i proveris brojeve. Po tome ces sigurno naci, a u zavisnosti koji je alarm mozes mozda pronaci kompletno uputstvo ili cak i el. sheme.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@Flujd

Nema zasto ljutnja. Kontao sam da ako ima 2 dugmeta nije nesto komplikovan i ne nudi mnogo opcija.

U potpunosti se slazem da treba naci uputstvo.

Ja sam za automat za 4 migavca koji sam kupio od Lade Niva-e nasao shemu preko Google-a i povezao na moj motor.

 

@sszgo

Skini ti malo sediste, ionako ne vozis ovih dana, pa sve sredi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ja sam na jugica ugradi akarm sa prekidacima na vratima i haubi + senzor vibracija. to sam na bubanj potoku platio 30 eur. to mozes i na maotor da stavish

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja