Jump to content

Moto Zajednica

Papucica od menjaca i sajla od kvacila za Princa

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Zdravo svima

 

 

Danas krenem da se vozim, lep dan, milina. Odem na NBG, krenem prema Zemunu, nema guzve, u Zemunu vazduh cist, ma prosto stvoren dan za voznju,ali...

Spadne mi ona polugica sto povezuje papucu menjaca sa menjacem...pogledam malo bolje, i dodje mi da se prevrnem, ladno su ta polugica i papuca menjaca spojene vezicom  ??? ne od strane mene vec od predhodnog vlasnika...

Nadjem ja negde parce zice, zbudzim to nekako samo da dodjem do kuce...al dzaba...ne radi...podesavao ja papucicu, al nece i nece. Ako namestim da radi prva, onda ne rade ostale, ako namestim ostale - nece prva...

Ostanem ja pri drugoj opciji, ubacim u drugu, zatrcim se sa motorom pa krenem polako, sve do semafora, pa opet isto.

Al onda se desi druga stvar - prekine se sajla od kvacila... eeee onda nije bilo mrdanja... zovem kombi prevoz i palim kuci...

 

Oni krajevi na polugici, sto su kao lezajevi ili zglobovi ili sta li vec se istosili, papucica imala dobrih 1-2 cm lufta gore-dole, tako da najverovatnije to mora da se menja - ne znam ne razumem se...

A i da to narucim , kako da znam u kojoj mi je brzini ostao...kako to da nastelujem...

Sajlu za kvacilo, ajde to i nije neki problem da se napravi, mozda je cak i sam namontiram, ali ovo prvo, pojmam nemam kako cu...

 

Tek sam poceo da vozim motor a krenuli problemi...bas sam se smorio  :-\ Hteo sam da idem na ono okupljanje u subotu, al sanse su da necu moci zbog ovog...

 

Ima li neko resenje za ovo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e znas kako, ako je sajla otisla, nju moras da promenis, tu nema budzenja i to je to, a i nije tesko, mozes sam. sto se tice papucice menjaca, ja sam imao problem prvo da su se zavrtnji popustili i da nisam mogao da promenim ni jednu brzinu, pa sam to dotegao i to je to, a drugi problem je bio kad sam pao s motora, na levu stranu i onda se malo pokrivio sraf koji drzi celu papucu i papucicu menjaca i nisam mogao da ubacim u prvu. kod mene papucica isto ima luft, a i ne vidim kako je to moglo da se pojede, nesto mi nije logicno, tako da mislim da mozes to da zbucis, ako bi slikao i nabacio par slika, pa da uporedim kako je kod mene, pa da vidimo da li nesto moze da se zbudzi... inace, mislim da je i kod mene, tj kod svih papucica osigurana zicicom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Na predhodnoj slici sam ja nesto budzio sa onim zicama, mada hteo bih da uzmem ceo taj komplet, tako da ako neko ima viska - neka vristi :)

post-8373-1287905286336_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Meni se isto desavalo da se odsrafi sraf koji drzi papucu, tj odsrafljivali su se oba. Kad sam ih dotegao mislim da se vise nikad nece odsrafiti. I kod mene ima lufta ali ja sam na to navikao tako da ne obracam paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Pazi, meni je luft dobrih 2cm gore-dole ako ne i vise krajnjoj tacki...

Danas sam nesto zbudzio sam debljom zicom, i za sada salta brzine ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

A sto se tice ovog "zgloba", zar ne bi trebalo da je neki sraf ili nesto slicno da prolazi kroz rupicu i procvrscuje ga sa "klackalicom"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Lufta ima uvek, a najvise u osovini kojom je pricvrscena klackalica za nogostup (bar je tako bilo kod mene ) i to sam resi nekom podloskom ili kako se god snadjes.

Kod mene su ti zglobovi cvrsti, i nikada nisu ispadali, ali sam imao problema sa polugom jer je bio otisao navoj sa jedne strane...

Uvek moze da se nabudzi, nije nista strasno.

Nemoj da kupujes da ti uzimaju pare, ako ne uspes nista da uradis,javi pa cemo nekako da sredimo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Nemoj da kupujes da ti uzimaju pare, ako ne uspes nista da uradis,javi pa cemo nekako da sredimo ;)

 

Dogovoreno! :)

 

Za sada radi kako treba, hoce i prva i ostale, vozicu ga ovih dana malo vise, da vidim kako se ponasa.

Ako nesto bude zezalo - vristacu  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Imam jedni pitanje:

 

Dal mogu da passuju ovi isti delovi sa modela od 250cc?

 

Porucio sam delove, znaci klackalicu i polugicu, a stigla mi samo polugica... al ajde nije frka, doslo do nesporazuma.

Nego uzmem ja tu polugicu da je uporedim sa mojom, kad ono ne passuje... duza je za oko 15cm od moje...

Ispalo je da je u stvari ta polugica sa modela od 250cc...

 

Da li bi passovalo da uzmem ceo komplet od 250-tice? Znaci papucica za levu nogu, klackalica, polugica i ostali srafovi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ne pase od 250? auuuu, jbt ja sedeo, vozio i bas sam zagledao 250-icu i potpuno mi je izgledala isto, osim malo veceg agregata... ajde ako ti nije nesto mnogo hitno, uporedicu sa komsijom kad se vrati iz vikendice  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

ajde ako ti nije nesto mnogo hitno, uporedicu sa komsijom kad se vrati iz vikendice  8)

 

Porucio sami delove. i stici u ponedeljak, tako da... :)

 

Mislim to je do njih, oni bi trebalo da znaju gde sta moze da passuje...pa jel tako?  ::)

 

Ako te ne mrzi ti baci pogled  ;)

 

Zahvaljujem ti se u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

iseces prevaris i resen problem.

Nemoj da ti bude krivo i da se skenjas kada ti se nesto tako desi, to je za ocekivati, to je KINEZ . Ja sam sa svojim uzivao

imao sam mnogo slicnih situacija i to je ono sto daje draz....evo i sad kad djiram BMW isto mi se desava (ovi znaju sto idemo zajedno)

na svakoj slici rasklopljen BMW  ;D ... to su sitnice koje draze ....

evo kako sam ja produzio moju polugu...

 

r4KNE_dsc00570n.jpg

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e upravo tako, bas kao sto je dzoks rekao, on na svakoj slici rastavlja i cacka, za njega nije nov motor, bilo bi mu dosadno  ;) salu na stranu, pogledacu kad se vrati, i to cu se udubiti u svaki detalj, da vidim sta je to slicno, a sta nije, i sta bi eventulano moglo da se iskoristi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja