Jump to content

Moto Zajednica

"Savetodavne usluge za naknadu stete u zemlji i inostranstvu"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Jutros u sanducetu nadjem reklamni materijal jedne agencije za "Savetodavne usluge za naknadu stete u zemlji i inostranstvu". Obicno te reklame bacam ali mi je ovo privuklo paznju jer cesto bude problem kome se obratiti za pravnu pomoc.

 

Na pamfletu jos pise:

- da su u Kragujevcu,

- da su dostupni 24 casa,

- za malu decu besplatno,

- "ako ste u poslednje tri godine ucestvovali u saobracajnoj nesreci u svojstvu: vozaca, suvozaca, putnika, pesaka, ako ste povredjeni na javnom ili radnom mestu i zelite pravicnu odstetu..."

- "Tim strucnjaka iz pravne, sapbracajne i medicinske oblasti,..."

- "Agencija snosi sve troskove do okoncanja postupka"

 

I na kraju:

061/155 855 9

065 44 50 937

034 352 372

 

PS: Nemam nikakva iskustva sa njima i nisam upoznat sa njihovim radom, vec samo prenosim informaciju ukoliko nekoga zanima ili ako nekome zatreba.

Ako neko ima iskustva sa njima ili sa slicnom agencijom, neka napise jer nam moze biti od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mozda ne bi bilo lose da neko ko je u blizini, i ko se malko razume u ovakve stvari (da bi dobro shvatio poentu) ode i razgovara sa njima, da bismo imali neku uopstenu sliku o svemu. A mozda i da se sklopi sa njima neki deal na nivou asocijacije (ne znam kakav, neki koji bi koristio i njima i nama svima), pa da ih stavimo u neke nase buduce pamflete, ams auto karte,...

 

E da... i mogao bi biti interesantan i podatak o naplati njihove usluge... da li imaju fixne cene ili uzimaju procenat od naplacene odstete i slicno... i naravno da li naplacuju u slucaju da se spor t.j. slucaj ne dobije, t.j. ako ja ne dobijem odstetu ili sta vec, da li ionda placam njima za zastupanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

klasicna advokatska kancelarija opredeljena na sudare i obestecenja u istim, rade na procenat, odugovlace koliko god mogu jer im se isplacuje i pojavljivanje na sudu itd.. ima ih dosta sad, bas su se namnozili jer vide zivu lovu od osiguravajucih kuca koje ne smeju da vrdaju..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Krajnje, ali krajnje interesantno...

 

...odugovlace koliko god mogu jer im se isplacuje i pojavljivanje na sudu itd..

bato - ovde nešto nije logično...

Ako rade na procenat - kako im se isplati odugovlačenje i pojavljivanje po sudu...

Deder - preformuliši rečenicu... ;D

 

p.s. - ako rade na procenat - u slučaju gubitka spora dobijaju: xx% od ništa je... ;)

 

Pretpostavljam da prvo dobro prouče slučaj i prihvataju ga samo ako ima šanse da dobiju.

A to se i nama isplati - ako ima šanse da se dobije spor - vredi se cimati. Ako nema - još bolje za nas da se ne cimamo...

Ako su pogrešno protumačili da će dobiti a izgube spor - dobiće procenat od ništa + plaćaju spor...

Jedino ne bi valjalo ako procene da ne mogu dobiti pa odbiju slućaj - a ono je moglo da se dobije... :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

sto duze traje spor ima vise izlazaka na sudjenje.. sto vise izlazaka to vise para jer ako ti je poznato u nasem pravosudju, onaj ko izgubi spor placa sudske troskove i troskove sudjenja(advokat po tarifi suda).. kako su oni sigurni da ce dobiti sudjenje, uvek idu na malo vecu tarifu da bi se na kraju medijacijom sveli na normalu.. klasicno pravilo u cenkanju je da tudje spustas a svoje dizes.. dakle, kad pobede, isplacuju im se i troskovi izlaska koji su po tarifi suda npr 2000din/izlazak pa puta koliko su puta izasli i to je to.. odvojeno od toga, od tebe uzimaju procenat na sumu naplacene materijalne i nematerijalne stete u bruto iznosu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

moj sluchaj:

10. 2008. me je zhena udarila kolima i unishtila motor i ja sam imao gips na nozi...

 

poshlo je od priche da cu dobiti odshtetu od oko 1000 evra i advokat ce uzeti 100 evra i to nece dugo trajati..

 

ja do sada nisam dobio ni dinara od tog osiguranja ali je cifra porasla na 563.000,00 din... kao kad se vec sudimo i to traje cifra je maksimalna (motor, povreda, stres, ozhiljci,...) 6 nekih stavki po kojima se sudimo.. ali to trajeeee..

 

i na kraju advokat uzme 10%...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Krajnje, ali krajnje interesantno...

 

...odugovlace koliko god mogu jer im se isplacuje i pojavljivanje na sudu itd..

bato - ovde nešto nije logično...

Ako rade na procenat - kako im se isplati odugovlačenje i pojavljivanje po sudu...

Deder - preformuliši rečenicu... ;D

 

p.s. - ako rade na procenat - u slučaju gubitka spora dobijaju: xx% od ništa je... ;)

 

Pretpostavljam da prvo dobro prouče slučaj i prihvataju ga samo ako ima šanse da dobiju.

A to se i nama isplati - ako ima šanse da se dobije spor - vredi se cimati. Ako nema - još bolje za nas da se ne cimamo...

Ako su pogrešno protumačili da će dobiti a izgube spor - dobiće procenat od ništa + plaćaju spor...

Jedino ne bi valjalo ako procene da ne mogu dobiti pa odbiju slućaj - a ono je moglo da se dobije... :(

 

U pravu si 100%,samo da dodam da je uobicajna tarifa 30% od naplacene cifre (licno iskustvo) !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

moj sluchaj:

10. 2008. me je zhena udarila kolima i unishtila motor i ja sam imao gips na nozi...

 

poshlo je od priche da cu dobiti odshtetu od oko 1000 evra i advokat ce uzeti 100 evra i to nece dugo trajati..

 

ja do sada nisam dobio ni dinara od tog osiguranja ali je cifra porasla na 563.000,00 din... kao kad se vec sudimo i to traje cifra je maksimalna (motor, povreda, stres, ozhiljci,...) 6 nekih stavki po kojima se sudimo.. ali to trajeeee..

 

i na kraju advokat uzme 10%...

Da,ali advokat u ovom slucaju nece ti uzeti 100e.  10% od 563.000 din je ........ ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

to ti pricam.. njima je u interesu da traje jer su placeni a na kraju ih lepo nagradis sa 10%

 

koji bi se advokat cimao toliko za 100 evra

"Toliko"?

Pa kada ne bi "toliko" odugovlačili - ne bi ni bilo "toliko" cimanja... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja