Jump to content

Moto Zajednica

ADV week on Bjelasica, avgust 09

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Prodje jos jedan vikend po prasnjavim bespucima Crne Gore, za koji bih volio da je trajao mnogo, mnogo duze…  jedno je sigurno ljepota Bjelasice se ne moze opisati, prvi put sam bio gore I odusevio sam se, defitivno je steta ako ne napravimo u Septembru jos jednu voznju, dok snijeg nije zatrpao puteve (sinoc dok sam zatvarao prozor na planinarskom domu ~1750nm, mislim da je snijeg provijavao, ali ajde da te halucinacije pripisemo umoru I makadamskoj bolesti – Tref kaze da je slicna morskoj…  :lol:   )

 

Znam odakle poceti, od NLB ekipe… NikGold sa prinovom TTR-om, SlowRider sa F650GS-om, Hellboy sa cetvorockasem, Tref sa kawasakijem, Honda xl 500 (Bobo) ali je bio takodje sa cetvorotockasem. Ostala ekipa... nadam se da nece zamjeriti jer nijesam uspio upamtiti svakom ime   :)  uglavnom Beranci, Rozajci, sve u svemu bilo nas je 12, zigosanih  :dance:

 

Ekipa za pohvalu… Mislim na sebe prevashodno, naravno (honda xr250r)...  :clap:  :shifty:  :D

 

Pa da se pocne, kao I obicno, tref dolazi iz Kotora sa prikolicom po mene u Niksic, kao I obicno prikolicu prvo teba zavariti  :doh:  zavrsavamo to na brzinu, ali vidimo da je na kawasakiju zadnja guma izdusena… pravac vulkanizer i pumpanje, onda pravac pekara  :chores-utensils:  I konacno krecemo za Pg. Tamo nas cekaju Nik I Slow, brz pogled ka gumi… ali mrka kapa, srecom vulkanizer bi blizu

 

IMG_1204Small.jpg

 

Kao po dogovoru u Kolasin smo stigli rano ujutro, nedje oko 12 I 15  :mrgreen:  ali ipak prije ekipe iz Berana. Spominjao se I neki rostilj, da ne kupismo koju pastetu za svaki slucaj, mislim da bi u onom planinarskom domu prije spavanja jeli jednom drugom nogu sa sve ukusnim I samoljepsljivim prilogom carapama  :dance:  :naughty:

Konacno svi na okupu

 

IMG_1210Small.jpg

 

IMG_1216Small.jpg

 

I pocinje…

 

IMG_1218Small.jpg

 

Pocelo je tako da sam mislio da necemo daleko dogurati, jer je hm… ajde da kazem put bio… neopsiv sirok metar I po, sa kanjom po sredini od nekih pola metra  :auto-rally:  ali na muci se poznaju junaci :D

 

 

A onda su poceli da se nizu slike predjela, ne znas dje prvo da pogledas, lijevo ili desno, ili ipak ispred tocka da ne bi ostao bez istog  :shock:  :shock:

 

IMG_1221Small.jpg

 

IMG_1224Small.jpg

 

IMG_1225Small.jpg

 

IMG_1227Small.jpg

 

IMG_1228Small.jpg

 

IMG_1231Small.jpg

 

IMG_1232Small.jpg

 

Banda na okupu

 

IMG_1233Small.jpg

 

Repertitor na Zekovoj Glavici

 

IMG_1236Small.jpg

 

U daljini obrisi Biogradskog jezera…

 

IMG_1237Small.jpg

 

Oci pune… prasine a bogami I usta :D

 

IMG_1242Small.jpg

 

IMG_1245Small.jpg

 

IMG_1246Small.jpg

 

Mlade beracice borovnica  :whistle:  :shifty:  :liar:  nijesmo bili raspolozeni za romantiku ipak smo mi pravi prasnjavi muskarci :D

 

IMG_1247Small.jpg

 

IMG_1250Small.jpg

 

IMG_1252Small.jpg

 

IMG_1253Small.jpg

 

IMG_1254Small.jpg

 

IMG_1255Small.jpg

 

IMG_1257Small.jpg

 

A onda malo odmora kraj jednog izvora…

 

IMG_1264Small.jpg

 

IMG_1269Small.jpg

 

IMG_1272Small.jpg

 

IMG_1273Small.jpg

 

Kisa sa gromovima je kruzila, I polako nas opkoljavala (nemam paranoju) problem je jedino sto smo na vrhu…

 

IMG_1275Small.jpg

 

IMG_1279Small.jpg

 

IMG_1280Small.jpg

 

IMG_1282Small.jpg

 

IMG_1285Small.jpg

 

Ako se popnemo dovoljno visoko mozda budemo iznad gromova?

 

IMG_1286Small.jpg

 

IMG_1287Small.jpg

 

Highway to hell  :gay-umbrella:

 

IMG_1288Small.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Poslije Crne Glave, Bjelasicka Kosa, sasvim logicno kad ides uzbrdo  :think:

 

IMG_1291Small.jpg

 

Trazimo mjesto dje cemo najbolje I najblize cuti I vidjeti munje  :angry-extinguishflame:  :confusion-helpsos:

 

IMG_1292Small.jpg

 

IMG_1296Small.jpg

 

IMG_1298Small.jpg

 

Da se ne lazemo, izgasio sam bio mob  :roll:  (krca bogami guza orahe)  :shhh:

 

IMG_1300Small.jpg

 

Ekipa na okupu

 

IMG_1308Small.jpg

 

SlowRider

 

IMG_1310Small.jpg

 

IMG_1312Small.jpg

 

IMG_1313Small.jpg

 

IMG_1315Small.jpg

 

Malo poziranja na base jump litici

 

IMG_1317Small.jpg

 

IMG_1319Small.jpg

 

IMG_1321Small.jpg

 

IMG_1325Small.jpg

 

IMG_1326Small.jpg

 

Posto nam je oluja vec ozbiljno ugrozila fizicki integritet, odlucujemo sici malo nize I pronaci mjesto dje se mozemo skloniti od nevremena, pa mozda I cak prespavati…

 

Dolazimo do Šiškog jezera

 

IMG_1330Small.jpg

Nalazimo I kolibu

 

IMG_1333Small.jpg

 

Malo poziranja  :clap:

 

IMG_1334Small.jpg

 

IMG_1336Small.jpg

 

Rostilj :D

 

IMG_1340Small.jpg

 

IMG_1341Small.jpg

 

IMG_1342Small.jpg

 

IMG_1343Small.jpg

 

IMG_1344Small.jpg

 

Kisa jos uvijek pada, a bogami I noc polako, mi totalno nepripremnjeni za spavanje pod nadstresnicom I na betonu… satori I vrece daleko od nas… kuju se ideje sta I kako dalje, to traje 2-3 sata… pola nas naravno nema svijetala I ideja da se ide nazad do kola po sator djeluje iluzorna… ok, spavamo tu dje smo… 18h je,noc je sve blize… beranska ekipa odlazi kuci, a mi gorski I morski vuci ostajemo  :shifty:

18:30+Kisa+beton+nista drugo=kljuc u bravu ili kurbla u odsustvu istog

 

Racunamo do 19 I po se vidi… Do auta nam treba bar sat I po… Naravno kakva bi to bila avantura kad bi sve islo po planu… 19:15 neki jos uvijek nijesu uspjeli da upale motor, ali nazad nema, gornja racunica je bila jasna…

 

Da vam docaram jedan dio mog puta, evo kako sam ja to vidio svojim ocima :D

 

IMG_1345Small.jpg

 

IMG_1346Small.jpg

 

Jedna ekipa sa jednim sviijetlom je bila ispred mene I vise nije bilo sanse njih da vidim a kamoli put..

 

Moram da dodam jednu doktorsku disertaciju tj rad na temu “kako se vozi kad ne vidis nista”, imao sam vremena I o tome da razmisljam, ukratko da ne gnjavim puno, zakljucak je sledeci: rupe I sve ostale prepreke na putu se mnooogooo lakes preskacu, prelijecu  ili sta li vec kad vozis punim gasom I nikako ne diras kocnicu (ko je ima :D

 

ipak odlucujem da sacekam drugu grupu iza mene…  postaje neprijatno :D

 

nijesam vidio put ali bar jesam stop svijetlo :D

 

IMG_1347Small.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

U sred nekog mraka, nailazimo na nase, ugaseni motori pored puta, kad malo bolje pogledas vidis I kucu :D tj planinarski dom… hm…. Prva ideja I zelja… krov nad glavom… tus bi bio sad previse, da ne precerujemo :D

Tu stojimo jedno vrijeme, nidje nikoga, nidje svijetlo… odjednom se pojavljuje, ko bi drugo vec lada sa sve recepcionerom doma :D

Poslije malo vise negodovanja ipak placamo krevet 10e po covjeku, pardon pravom muskarcu  … premoreni jedna cekamo da se dokopamo neceg mekog  :drool:

 

IMG_1348Small.jpg

Konji su obezbijedjeni…

 

IMG_1350Small.jpg

Od umora sam jedva zaspao…. A mozda I nijesam jer sam ujutro cuo neke da su se zalili da je bilo medju zavidan broj hrkaca :D

Jutro nazalost oblacno… kvari planove…

 

Fine Scottish weather

 

IMG_1360Small.jpg

 

Hellboy:

 

IMG_1354Small.jpg

 

IMG_1355Small.jpg

 

IMG_1358Small.jpg

 

Tref I ja odlucujemo krenuti nazad, jer ipak njega ceka put do primorja…

 

IMG_1361Small.jpg

 

suma sumare… kao I svaki put, puno srce I usta prasine, sa poprilicnim bolom u svim misicima, pa kud I sta vise od pravog muskog zivota da trazis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

EO i j da kažem dvije. Moj Roki (a ođe na forumu Roki-Roki živi i radi u Njemačkoj ) da smo u Njemačku imali bi smo vodiča , sve bi bilo pefektno organizovano , Bjelasica bi imala uličnu rasvjetu a veći dio puta bi bio asfaltiran i pokriven nadstrešnicom  . Ali avaj da smo u švabiji pola bi nas isključili iz saobraćaja zbog loših guma ili bolje reći slik, neispravnih motora koji ne ispunjavaju ni euro -60 normu , a drugu polovinu uhapsili jer od papira za motor imaju tolet papir  . Za divno čudo niko nije vozio u japankama premda sam ja bio ponio moje ali mi ostadoše u ruksaku a ruksak u Trefovim kolima sa ostalim ruksacima , vrećama za spavanje i šatorima , jer valjda tako treba kad se ide u planinu -opremu ostaviš na sigurno i avantura ti je zagarantovana .

Mračni vam je slikovito dosta toga dočarao , meni je bilo žao da stajem i gubim vrijeme na slikanje .

Čitavo vrijeme razmišljam koga da proglasim junakom vožnje , dal Trefa koji nam je svima izmamljivao uzdahe vozeći po liticama i vozeći na zadnjem po jarugama i vododerinama navodnih puteva , dal mračnog čiji sam motor probao i vratio mu ga posle 20 msekundi sav u znoju i nevjerici jer njegov motor nema K OD KOČNICA - koči se nogama  , dal brata iz berana koji je na planinu došao u trenerčici i patičicama bez i jedinog parčeta motoopreme , dal Slowridera koji je sa slik gumama na magaretu od 200 i kusur kila plus oprema došao i prošao čitavu planinu ravnopravno sa nama a da čak ni jednom nije pao  . Da ne pominjem helboya , ljudi koliko je on kurblao i bio uporan svakog puta kad je trebao da upali makinu , ma ja bi je upalio upaljačem već u prvom satu vožnje i Hondu xl500 - našeg beba kome se pokvario motor na putu za bjelasicu pa je uzeo tuđi četvorotočkaš na kome mu puca guma pa se čova vraća u Berane i čitavu noć uzaludno pokušava da popravi motor .

Ma svi su pobjednici i junaci jer nam je stvarno bilo super i fino smo se družili i izvozali i kao što reče DrMr ovo se mora ponoviti u neko dogledno vrijeme.

A meni , meni je bilo više nego super , premda sam milion puta pomislio što će tebi moj pobro sve ovo . Na vožnju sam pošao malo pod pritiskom ,malo jer mi je žena u poodmaklom 9 mjesecu i čitavo vrijeme sam osluškivao telefon očekujući poziv i riječi evo počelo je, malo jer sam fizički nespreman , povrijeđen (ruku sam slomio prije mjesec ipo i trenutno idem na fizikalnu terapiju jer mi hvali jedno 30% pokreta) i u strahu od pada i moguće obnove povrede , a malo i usled nepoznavanja moje kobile koju sam skoro uzeo i na njoj sam do ove vožnje imao prevaljenih jedno 70-80 km. Ali klin se klinom izbija odmah na startu par stresnih situacija čak i jedan mali mali pad mene ali ne i motora ( motor je ostao zaglavljen u vrlo dubokom kanalu) je učinjelo da mi adrenali skoči na iljadu i samo gas . Samo kadkad bi me oštar bol upozorio da vizim iznad svojih mogućnosti ali manje se vozilo a više letjelo  pa ni to nije bio problem . Ja nemam dovoljmo riječi a ne mogu da nađem ni pravu riječ kojom bi mogao da opišem koje je to uživanje , ljepota . U trenucima odmora diveći se Božijoj tvorevini a i samom tvorcu kako je sve predivno stvorio zamišljao sam sebe na motoru kako vozim za stadima ovaca -zov prirode - proradio je praroditeljski gen .

 

MOMCI KAD ĆE MO SLEDEĆI PUT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Alal vera junaci. Pravi ste enduraši.

Što reče jedan vaš zemljak: "U dobru je lako dobar biti. Na muci se poznaju junaci."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Njemacka
  • Motocikl: BMW K1200R i F650GS Dakar

jeste li se pomamili momci.....sto je s vama.....

reci ce ovaj narod da nidje asfalta nemamo ...... bruka ziva.....

OSTAO SAM BEZ TEKSTA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Njemacka
  • Motocikl: BMW K1200R i F650GS Dakar

EO i j da kažem dvije. Moj Roki (a ođe na forumu Roki-Roki živi i radi u Njemačkoj ) da smo u Njemačku imali bi smo vodiča , sve bi bilo pefektno organizovano , Bjelasica bi imala uličnu rasvjetu a veći dio puta bi bio asfaltiran i pokriven nadstrešnicom  . Ali avaj da smo u švabiji pola bi nas isključili iz saobraćaja zbog loših guma ili bolje reći slik, neispravnih motora koji ne ispunjavaju ni euro -60 normu , a drugu polovinu uhapsili ..............

MOMCI KAD ĆE MO SLEDEĆI PUT

 

Je li to zbog one petrolejke, a ?

A ako ces da se vrijedjamo "MOTOR TI NIKUC NE MOZE" aj pogodi okle znam ? hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Prava avantura, sve blizu, a tako daleko.

Uzdravlje prašnjavci, čekam sledeći putopis.

PS

Osećaj ¨urbanizovane prirode ¨ sam doživeo u Sloveniji, nije baš s nadstrešnicam, al trva pored puta ošišana na 5 cm, potkresana drva, .... tačno fali priroda u izvornom obliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

AU! Momci, alal vam vera!!!

Kakva avantura... uuUUuu... šteta za toliku kišu, ali verujem da vam je pojačala doživljaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

gledajuci iz mog ugla stvarno je dobro sto imamo toliko prirode dje civilizacija nije uspjela da dodje u svom najgorem obliku... pa cak i uopste...

 

ove godine tesko da ce biti opet ova voznja, jer je vec hladno, ali cim pocne proljece mislim da necemo moci puno izdrzati a da se ne vratimo na Bjelasicu... stim sto ce ruta biti mnogo bolje organizovana...

i svi ste naravno pozvani

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Njam, Njam i ja bih s s vama u ove djirove !

 

Sale ajmo tamo ! xebes pescaru !

 

Kada sam se vratio sa Tare, Pestera, Javora, Golije, Maljena, Povlena, Divcibara i usao u Pescaru postavio sam sebi, pitanje sta je ispravan redosled?

Da odem prvo u Pescaru i ako uspem da izadjem u komadu (vozeci u ritmu Fufija i ostalih domorodaca)  znaci da sam spreman za planinu ili prvo planina kao dobar trening za ulazak u Pescaru  ;)

Inace sad je pravo vreme za Pescaru, pesak nije dublji od 30-40cm  ;D

p.s. U planini  vozis polako da ne padnes a u Pescari padas ako vozis polako  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja