Jump to content

Moto Zajednica

AVALA MOTO FEST MK FAMILIJA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Povodom incidenta:

 

Tako da kod nas jos uvek vazi ona stara Ruzveltova: Govori tiho i nosi stap sa sobom.

Opet kazem:

Deki Care, svaka cast.

"Govori tiho i nosi sekiru sa sobom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

U Petak uveche, dok smo Deyan76, Misha-Pei i ja razgledali Dejanov novi motor na parkingu, Homo Balkanikus Idiotikus je krenuo da puca, ali ne jednom, ne dvaput, ne tiput - nego100 puta.

 

Odjednom je pucanje prestalo, kad smo sishli dole chuli smo shta se desili i apsolutno nemam nishta protiv Dekijeve reakcije. Momak je lepo zamoljen da prestane, a red je da kao gost postuje kucni red organizatora - a posto nije ni tada prestao, morala je da padne upotreba sile sto potpuno opravdavam.

 

Deki Familija je pravilno postupio, kako bi ostalim gostima omogucio prijatan boravak na skupu, i zastitio ih od morona-pucaca.

 

Pucachi i oni sto pale gume su glavni razlozi sto zibegavam moto skupove.

 

;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

U Petak uveche, dok smo Deyan76, Misha-Pei i ja razgledali Dejanov novi motor na parkingu, Homo Balkanikus Idiotikus je krenuo da puca, ali ne jednom, ne dvaput, ne tiput - nego100 puta.

 

Odjednom je pucanje prestalo, kad smo sishli dole chuli smo shta se desili i apsolutno nemam nishta protiv Dekijeve reakcije. Momak je lepo zamoljen da prestane, a red je da kao gost postuje kucni red organizatora - a posto nije ni tada prestao, morala je da padne upotreba sile sto potpuno opravdavam.

 

Deki Familija je pravilno postupio, kako bi ostalim gostima omogucio prijatan boravak na skupu, i zastitio ih od morona-pucaca.

 

Pucachi i oni sto pale gume su glavni razlozi sto izbegavam moto skupove.

 

;) 

 

 

Pucachi i oni sto pale gume su glavni razlozi sto izbegavam moto skupove.

Ja sam mislio da tome sluze skupovi, zato ih i ne posecujem. Valjda da se pokaze ko je sta novo naucio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Ne podrzavam nasilje i ne moze niko da me ubedi da je organizator dobro postupio... osim ako je bilo u samoodbrani u sta cisto sumnjam... Ne podrzavam tog pucaca i mene iritira taj zvuk, samo gledam realno na celokupnu situaciju.. Nek napise neko pricu iz prve ruke pa da vidimo sta je stvarno bilo. Jos bolje ako neko ima i drugu verziju price tj. iz drugog ugla..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: G.Milanovac

Ni samoj mi nije jasno koi je razlog ali primecujem da se sve cesce dogadjaju ovakve stvari kao sto su se dogodile i na Avali!Rekla bih da je i normalna reakcija Dekijeva na zatecenu situaciju,ne vidim cemu to preterano pucanje i sta ustvari momci hoce da pokazu tim napaljenim nastupom,muka mi je od takvih.I ja imam slican problem u kaficu kada se skupe drugari bajkeri i pocnu da mi pucaju a pri tom ja i moja sestra ne mozemo da ih sprecimo,ne dogadja se to svakodnevno ali bar jednom sedmicno neko to mora da uradi,nazalost momci pokusavaju na taj nacin da skrenu paznju na sebe i svoje ljute masine!Imala sam priliku i na skupu u Cacku da cujem kako su se dva momka jurila sekirama pa u toj jurnjavi su prevrnuli motor mog prijatelja i ostetili ga-SRAMOTA VELIKA I TUGA.Ne vidim svrhu takvih nastupa na skupovima jer na taj nacin i takvim desavanjima mnogi odustaju od posecivanja skupova.A za moto skup SVAKA CAST DEKI NA ORGANIZACIJI,posetila sam skup i od mene dobijate samo reci hvale,ODABIR MESTA ZA SKUP JE I VISE NEGO DOBAR!VELIKI POZZZ DEKIJU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Nisam bio na skupovima sirom Evrope, ali koliko sam uspeo da skontam sa ovog foruma, tamo tih pucacha i nema jer su to davno prevazisli.

 

Ima ima, ali su "ogradjeni"  ;)

 

Svaka cast Deki & Co Familije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

Skup kao skup je bio ekstra,a sto se tice incidenta to je izgleda usadjeno u nas folklor.Ljudi dodju na veselje najedu se i napiju i onda tako sta ce, pa ajde da pravimo s...e. :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Mesto je super i organizatori se trudili da nam bude lepo.Pozdravljam organizatora-e.Ja sam napustio skup u osam uvece zbog nekih pucaca jer su preterali svaku meru.Sedeli smo za stolom i nismo mogli da komuniciramo.E sad nebih dao svoj komentar dali je Deki postupio ispravno ili nije jer nisam video situaciju.

U svakom slucaju ako ja i moji ljudi pravimo skup pucacima nece biti mesta ni jedan minut a ostali (pucaci i njihovi simpatizeri) nek naprave sebi skup i nek rade sto hoce.Valjda postoje neka pravila ponasanja na mestima koja se nazivaju javni skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Pravila ponasanja odreduje opsta kultura, ali i organizatori skupa, prema tome ako ih je Deki upozorio i zamolio da to ne rade, a oni se oglusili, kakav je dalje izbor imao, to nije njegov hir, vec obaveza prema normalnim posetiocima skupa, koji nikoga ne ugrozavaju i dosli su da uzivaju u skupu. Kraj price

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Je li sektasi,gde da se prijavim za te BMW majice? :D

Eeeee, to ti je teze nego boje Arhangela...  ;)

 

Nikola, khm, kashljuc...  ;D

 

Skols, dacu ti ja moju, da shetas :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

ozdrav,

 

oglasice se ovde sam Deki i bice, ako bas bude trebalo, i prica iz prve ruke.

Ne znam ima li potrebe sad toliko insistirati na tom incidentu, ali znam da zasigurno mogu da shvatim ljude koji su dosli na skup a ne na tucnjavu, i ma u koju svrhu se desio incident, njima je to pokvarilo uzitak dolaska.

 

Ipak...da se jednu stvar razumemo, nije Deki branio kompletno pucanje, ali to je bilo vreme kada pucanje prema kucnom redu domacina nije dozvoljeno, jer tada pocinje kocert a iza koncerta se spava i treba obezbediti vreme za te dve stvari bez pucanja.

Ja licno, od ne-znam-koliko-vec skupova, zaista nisam video da je neko izneo tako jasnu inicijativu za kompromisom izmedju onih koji vole ta pucanja i onih koji zbog njih napustaju ili uopste ne posecuju skupove. Meni se inicijativa kao inicijativa zaista dopala, dokaz da je jedan organizator sasvim iskreno i konkretno pomislio na one goste koji nisu dosli da pucaju.

 

Da li je tuca opravdana time ili nije, ne bih ulazio u to. Pedja je dosta precizno opisao sam redosled radnji kako su se desavale i iz toga se moze zakljuciti kako je izazvana uopste ta tuca, ali ne bih ni oponirao ni onima koji smatraju da i dalje treba poturiti i drugi obraz, svako ima pravo na svoje misljenje.

 

Jedna je stvar, nazalost, jasna: onaj ko dodje na motoskup i svesno pocne da provocira organizatora ne samo krseci njegov kucni red i oglusavajuci se o njegovu opomenu (prvi put se Deki pojavio i opomenuo, pogasili su motore, ali dok je on stigao do razglasa, oni su ponovo poceli, dakle bilo je toga "Stoj! Stoj pucacu! Pucam!") i svesno krene u tucu sa organizatorima pritom znajuci da nije na svom terenu, da organizatora zasigurno ima vise, taj nije osoba sa kojom bi vecina motociklista bila spremna da podeli neko svoje vreme posveceno vlastitom moto-hobiju.

 

Momci su se trudili zaista, ovaj skup jos uvek nije na nivou svog potencijala kao jedan beogradski skup koji bi trebao da krunise sezonu, ali je evidentno nastavak poboljsanja u odnosu na prvi, ali i drugi skup. Gledao sam ih kako sa lampama vec po mraku dovoze zemlju, utabavaju je po skidanju sa prikolice i slicno zeleci da sto vise izravnaju  neravnine na prilazu, oznacili su odlicno pristupne puteve i ucinili da sem dobro izabrane lokacije, ucine skup kvalitetnijim nego do sada. Taj trud je usmeren ka svim posetiocima, ucutkavajne pucaca je jos jedan logican korak u podizanju kvaliteta samog skupa. Da je bilo bolje da je zavrsilo drugacije to ucutkavanje, bilo bi, ali je tesko sada reci na koji bi se to nacin ucinilo.

 

Simpatican mi je bio i mali "trzni centar" odvojen od kampa i centralnih dogadjanja/satora za rucak, bas mi je bilo skroz dobro odabrano mesto.

Nasi putnici oko sveta su montirali video-bim da malo prikazuju epizode sa svog putovanja. Sreo sam se sa mnostvom dragih ljudi dok sam iz sve snage pokusavao da obidjem svoj krug-ipo po kampu, ali mi se sin smorio i morali smo da se opet negde vozimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Da dodam,posto vidim da neki ne znaju...Turiranje i pucanje je prekrsaj i policija to moze da sankcionise.Postoji clan Zakona o javnom redu i miru, koji to regulise.Pozove se patrola:" dobar dan.Licna karta.Prijava!Vozacku nemas? A kategorija? Prijava!". Tako napenale pola tih balavandera da im vise nece pasti na pamet.Zato sam napisao da tuca nije bila potrebna,mada cenim pokusaj oarganizatora.Jedna od clanica kluba je to resila na drugi nacin:

Neki klinac je dovezao oranz street fighter varijantu motora na igraliste,nedaleko od sanka.Prisla mu je kada je poceo da drnda bajk u fazonu:"Vidite me imam motor!  ;D " i zamolila da prekine a cak ga je i poljubila u obraz.Mali je prestao momentalno.Lep gest-domacinski.Pomislih u sebi:" daj i ja da pocnem da pucam iako nikad nisam to radio" ;D Shalim se ali je ona to resila na bezbolniji nacin.A onaj prethodnik je bio ceo krvav i nije mogao da se podigne.Bilo je tu i "sekiranje"...Neko dete place-to mu je brat.Ruzno brate...Mene je to pogodilo...Ali ajd' sad-bilo sta je bilo.Skup je generalno bio OK.Da su se trudili-jesu.Svaka cast.Uvek moze bolje i bice..Ziveli "Familijo" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Da dodam,posto vidim da neki ne znaju...Turiranje i pucanje je prekrsaj i policija to moze da sankcionise.Postoji clan Zakona o javnom redu i miru, koji to regulise.Pozove se patrola:" dobar dan.Licna karta.Prijava!Vozacku nemas? A kategorija? Prijava!". Tako napenale pola tih balavandera da im vise nece pasti na pamet.

 

Voleo bih da si u pravu, ali u zakonu ne postoji nista o ovome. Takodje, policija nikad nece tim povodom doci na moto-skup i nece se baviti takvim "sitnicama" - na zalost, ali je tako, to je realnost u ovom trenutku, ma koliko nas sve pucachi nervirali.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ne pricam napamet.To mi je struka.To je,JRM klasika.Obzirom da je javno mesto...postoji clan.Cak i kada vices i psujes na javnom mestu je prekrsaj.Samo pozoves dezurnu sluzbu i to je to.A oko toga moze da se prethodno dogovori sa stanicom policije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ne pricam napamet.To mi je struka.To je,JRM klasika.Obzirom da je javno mesto...postoji clan.Cak i kada vices i psujes na javnom mestu je prekrsaj.Samo pozoves dezurnu sluzbu i to je to.A oko toga moze da se prethodno dogovori sa stanicom policije.

 

Skup je morao biti prijavljen sup-u tako da od jrm-a nema nista.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Pa, poenta skupova je da odemo iz grada i sa svojih smor poslova ,provozamo se , odmorimo  i druzimo , shto bi rekli -cooliramo ! Neizivljene budaletine , osim shto smetaju, realno nemaju shta da traze na tim skupovima. Mislim da je postupak prema neandertalcu bio krajnje OK i posluzice kao odlichan primer i edukacija ostalim mentolima .Te patetichne priche , kao, on je nechiji brat isl. su deplasirane jer su i ostali ucesnici skupa nechija braca ,deca i roditelji i isto tako imaju sva prava . ( u odnosu na ovakva goveda- i veca ). Idiot treba da nauchi da svaka akcija povlachi i  reakciju , u ovom sluchaju sasvim opravdanu jer je bio opomenut , u nedostatku mozga najdelotvornija je " batina ,  iz Raja izashla " Organizujte negde skup pucacha i bicete svoji na svome ne smarajuci druge koje to nimalo ne zanima i ne seku se na gluposti i izivljavanje .  Bravo organizatorima za celokupan hepening , bravo  narandzasti !!!! Bravo Deki !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: VOZDOVAC-MEDAK

Da dodam,posto vidim da neki ne znaju...Turiranje i pucanje je prekrsaj i policija to moze da sankcionise.Postoji clan Zakona o javnom redu i miru, koji to regulise.Pozove se patrola:" dobar dan.Licna karta.Prijava!Vozacku nemas? A kategorija? Prijava!". Tako napenale pola tih balavandera da im vise nece pasti na pamet.Zato sam napisao da tuca nije bila potrebna,mada cenim pokusaj oarganizatora.Jedna od clanica kluba je to resila na drugi nacin:

Neki klinac je dovezao oranz street fighter varijantu motora na igraliste,nedaleko od sanka.Prisla mu je kada je poceo da drnda bajk u fazonu:"Vidite me imam motor!  ;D " i zamolila da prekine a cak ga je i poljubila u obraz.Mali je prestao momentalno.Lep gest-domacinski.Pomislih u sebi:" daj i ja da pocnem da pucam iako nikad nisam to radio" ;D Shalim se ali je ona to resila na bezbolniji nacin.A onaj prethodnik je bio ceo krvav i nije mogao da se podigne.Bilo je tu i "sekiranje"...Neko dete place-to mu je brat.Ruzno brate...Mene je to pogodilo...Ali ajd' sad-bilo sta je bilo.Skup je generalno bio OK.Da su se trudili-jesu.Svaka cast.Uvek moze bolje i bice..Ziveli "Familijo" :)

 

  Dete koje je plakalo posle bio je moj sin Nikola,i borio se kao lav iako je plakao. Stici cu uskoro da napisem celu pricu jos rasklanjamo Avalu. Udarili su me sa ledja dok sam jednoga od njih opominjao po treci put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

[quote author=dekifamilija Dete koje je plakalo posle bio je moj sin Nikola,i borio se kao lav iako je plakao. Stici cu uskoro da napisem celu pricu jos rasklanjamo Avalu. Udarili su me sa ledja dok sam jednoga od njih opominjao po treci put.

Vidi se koji su to moci,nemam sta reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Pade mi na pamet ,da kroz ovo Dekijevo gorko iskustvo (podrska!) on i celni ljudi MAS-a

u cijem su clanstvu vecina klubova koji organizuju skupove , razmisle o pisanju pravilnika

za odrzavanje moto skupova .Kako o neophodnim tehnickim uslovima tako i o ponasanju ucesnika istog.

Na kraju krajeva klub koji ne moze da ispuni uslove  i obuzda clanstvo-ucesnike gubi skup.

Ne mislim da skup treba da bude gay parada ali bi ih svakako u svakom pogledu mogli dici na visi nivo

i time dobili vise posetilaca ,novih zaljubljenika u nasu stvar.

Iskreno zaista bih voleo da neki skup u skorije vreme bude razlog za moju voznju !

 

Pozdrav ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

a vala za Tvoju voznju cemo i da organizujemo nesto, samo da se provozas, i to u kvartetu ako je moguce, jelte :)

 

Salim se, ali zaista je mozda pravo vreme da se na neki nacin pruzi podrska ideji da se pucacima ogranici vreme za to njihovo ispucavanje, verujem da bi vise ljudi i dolazilo na skupove i na koncerte na njima, kao i da bi vise ljudi nocilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

U Petak uveche, dok smo Deyan76, Misha-Pei i ja razgledali Dejanov novi motor na parkingu, Homo Balkanikus Idiotikus je krenuo da puca, ali ne jednom, ne dvaput, ne tiput - nego100 puta.

 

Odjednom je pucanje prestalo, kad smo sishli dole chuli smo shta se desili i apsolutno nemam nishta protiv Dekijeve reakcije. Momak je lepo zamoljen da prestane, a red je da kao gost postuje kucni red organizatora - a posto nije ni tada prestao, morala je da padne upotreba sile sto potpuno opravdavam.

 

Deki Familija je pravilno postupio, kako bi ostalim gostima omogucio prijatan boravak na skupu, i zastitio ih od morona-pucaca.

 

Pucachi i oni sto pale gume su glavni razlozi sto zibegavam moto skupove.

 

;) 

 

14aepll.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja