Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

@Branko

Pretpostavio sam, posto se motori na Zapadu u 80% slucajeva voze cijelu zimu, pa je sva ta korozija i oguljena farba na masini od soli i rizle, tako da taj TDM ima sigurno 3 ili 4X tu kilometrazu.  ;)

 
 
Ne znam više šta da mislim. Šteta, mehanički je jako dobar....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја само да потврдим да таква корозија може да избије услед дужег стајања.

 

Ћалетов бивши мотор стајао 3-4 године у гаражи прекривен најлоном и шаторским крилом. Појавила се корозија на истим местима.

 

Не браним мотор ни продавца, само кажем да је могуће.

 

 

Али такви смо као нација, у свему видимо неку лаж и превару.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Ја само да потврдим да таква корозија може да избије услед дужег стајања.

 

Ћалетов бивши мотор стајао 3-4 године у гаражи прекривен најлоном и шаторским крилом. Појавила се корозија на истим местима.

 

Не браним мотор ни продавца, само кажем да је могуће.

 

 

Али такви смо као нација, у свему видимо неку лаж и превару.

U potpunosti se slažem sa tobom. Ja verujem da je dosta stajao. Ali i da je prešao bar 40k km.... NIje mi ni to problem ako je to prava km jer je to bukvalno ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Inače, moj najbolji prijatelj vozi 3VD i vozio sam ga mnogo puta i znam ga u detalj, tako da smem sa pravom da pričam o njemu kao da sam ga vozio. Vozio sam jednu sezonu 4TX. U poređenju sa njima 900tka je bolja bez ikakve polemike. Sam zvuk sa fabričkim auspusima je neuporedivo moćniji. Agregat je agilnijji i čini mi se osetno oštriji. Ali sve u svemu, kada ga poredim sa mojim 4TX, mogu da kažem da sam očekivao mnogo veću razliku i mnogo više da bude utegnut. Ili je moj prethodni motor bio zaista vrhunski u šta sam svakim danom sve uvereniji. Ostalo mi je da do kraja meseca odem kod Dejana u Suboticu da pogledam njegove TDM-ove, a ako mi se ne svide, u povratku da svratim u Kisač kod Janka, da ga pitam da mi proda moj bivši motor. 

milorade nema sanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav svima sad cete da se smejete al nek sam pito...... ovako od naseg clana Dudica sam uzeo motor motor jedinstven  vrh  al nema slavinicu za rezervu dal moguceda ovi tipovi nemaju tu skalamerijicu 99 god,4 tx ni sam bivsi gazda je nije pronaso 'nije mu bila potrebna   valjda  nemojte se smejati vec vas vidim....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Ne daj ga Janko! :rat1: Ili nek Dudić kupi 900, pa se trampite :D

e to bi mozda moglo al tesko nedam da moj tdm ponovo ore sabacke drumove lepse mu je ovde u kisacu .....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ја само да потврдим да таква корозија може да избије услед дужег стајања.

 

Ћалетов бивши мотор стајао 3-4 године у гаражи прекривен најлоном и шаторским крилом. Појавила се корозија на истим местима.

 

Не браним мотор ни продавца, само кажем да је могуће.

 

 

Али такви смо као нација, у свему видимо неку лаж и превару.

 

Slazem se za koroziju,ali ne moze biti oguljena boja sa prednje strane na bloku i cilindrima od stajanja, vec od abrazivnog sredstva ili ako grijesim moze biti i od pretjeranog pranja nekim jakim sredstvima za skidanje prljavstine. E sad dolazi pitanje cestog pranja motora koji se ne vozi. ;)  Medjutim sve se to da srediti  i dotjerati, ako je motor u tehnicki ispravnom stanju bez obzira na kilometrazu. :Bandolero:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

pozdrav svima sad cete da se smejete al nek sam pito...... ovako od naseg clana Dudica sam uzeo motor motor jedinstven  vrh  al nema slavinicu za rezervu dal moguceda ovi tipovi nemaju tu skalamerijicu 99 god,4 tx ni sam bivsi gazda je nije pronaso 'nije mu bila potrebna   valjda  nemojte se smejati vec vas vidim....pozdrav

Jebem li ga, evo dokaza da sam zagledao, ali ne nađoh je.

 

DSC_0310.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

 

Ne daj ga Janko! :rat1: Ili nek Dudić kupi 900, pa se trampite :D

e to bi mozda moglo al tesko nedam da moj tdm ponovo ore sabacke drumove lepse mu je ovde u kisacu .....pozdrav

 

Neka vas neka... Kupiću ja sebi motor, polako. Doteraću ga u top stanje pa ćete tražiti vi od mene da kupite...  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

 

Ја само да потврдим да таква корозија може да избије услед дужег стајања.

 

Ћалетов бивши мотор стајао 3-4 године у гаражи прекривен најлоном и шаторским крилом. Појавила се корозија на истим местима.

 

Не браним мотор ни продавца, само кажем да је могуће.

 

 

Али такви смо као нација, у свему видимо неку лаж и превару.

 

Slazem se za koroziju,ali ne moze biti oguljena boja sa prednje strane na bloku i cilindrima od stajanja, vec od abrazivnog sredstva ili ako grijesim moze biti i od pretjeranog pranja nekim jakim sredstvima za skidanje prljavstine. E sad dolazi pitanje cestog pranja motora koji se ne vozi. ;)  Medjutim sve se to da srediti  i dotjerati, ako je motor u tehnicki ispravnom stanju bez obzira na kilometrazu. :Bandolero:

 

Ja motor perem i briskam posle skoro svake vožnje. Čak i ako ga ne vozim, jednom sedmično ga perem. Koristim i AKRU, APC, PULIMAX i MAFRASOL i nikad ništa nije bilo slično ovome... Za sada neka "ćuti" par dana dok ja razmislim.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

pozdrav svima sad cete da se smejete al nek sam pito...... ovako od naseg clana Dudica sam uzeo motor motor jedinstven vrh al nema slavinicu za rezervu dal moguceda ovi tipovi nemaju tu skalamerijicu 99 god,4 tx ni sam bivsi gazda je nije pronaso 'nije mu bila potrebna valjda nemojte se smejati vec vas vidim....pozdrav

99 godiste pa na dalje nema slavinicu za rezervu, niti mu treba, ima pokazivac kolicine goriva i lampicu za rezervu koja se pali na tacno 3 litre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

 

pozdrav svima sad cete da se smejete al nek sam pito...... ovako od naseg clana Dudica sam uzeo motor motor jedinstven vrh al nema slavinicu za rezervu dal moguceda ovi tipovi nemaju tu skalamerijicu 99 god,4 tx ni sam bivsi gazda je nije pronaso 'nije mu bila potrebna valjda nemojte se smejati vec vas vidim....pozdrav

99 godiste pa na dalje nema slavinicu za rezervu, niti mu treba, ima pokazivac kolicine goriva i lampicu za rezervu koja se pali na tacno 3 litre...

 

od srca hvala   ni u manualu nisam procito ok sad znam  kad se upali ajd na pojilo pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Piše da je u dobrom stanju, domaće table, a nije ni skup:

http://www.polovniautomobili.com/motori/7672509/tomos-automatik

Pre nešto ovako:

 

67203_10203759090879971_8681751866746986
 
Beše to sajam jedne (ne znam koje) godine. Beše to naš prvi susret i ljubav na prvi pogled... :D Moto lirika... :D
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

 

pozdrav svima sad cete da se smejete al nek sam pito...... ovako od naseg clana Dudica sam uzeo motor motor jedinstven vrh al nema slavinicu za rezervu dal moguceda ovi tipovi nemaju tu skalamerijicu 99 god,4 tx ni sam bivsi gazda je nije pronaso 'nije mu bila potrebna valjda nemojte se smejati vec vas vidim....pozdrav

99 godiste pa na dalje nema slavinicu za rezervu, niti mu treba, ima pokazivac kolicine goriva i lampicu za rezervu koja se pali na tacno 3 litre...

 

Данас казаљка паде испод најдоње црте и возим и возим и возим...али лампица се не пали ...Ако је на три литре онда можда још нисам дошао дотле,нисам смео даље без горива па сам сипао. Иначе данас пало првих 160км у цугу... утисци феноменални! Једино ми због новог положаја седења мало некад трну руке али биће то ок.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Šta je ovo, mrtva tema? :) Malo da je osvežimo. :) Juče ulazim na oglase kad onaj TDM iz Subotice 2005. godište prodat. Pratim ga cele zime i taman kada me 2-3 dana dele od njega, on ode. Moral pao na -100. Odmah sam se bacio na traženje motora oko Štutgarta, severnog dela Italije i u Sloveniji, gde god imam nekog prijatelja da se razume u motore i da može da pogleda. Nađem ovo: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10593483&show=1

 

 Isplanirao sve oko koji kamion da mi pokupi motor, proveri sa mojim špediterom oko carine, organizovao prevoz sebi u ponedeljak/utorak da vidim motor u Ljubljani i da se vratim sa kamionom u kojem transportujem motor. Ceo dan čekam informaciju od prijatelja iz Montfalconea (IT) jer je on zvao prodavca i nagađam kilometražu. Stiže meni na Skype sledeće:

 

Screenshot_2016_02_10_17_49_26.png
 
 I tako sam se skenjao i još više pao u bedak. Drugi TDM o kojem priča je ovaj:
 
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10488931&show=1

Kako stoje stvari, u Planeti je sniženje patika, kupiću nešto tamo pa se vidimo kada budete parkirali i stali negde na piće.  :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

 

Šta je ovo, mrtva tema? :) Malo da je osvežimo. :) Juče ulazim na oglase kad onaj TDM iz Subotice 2005. godište prodat. Pratim ga cele zime i taman kada me 2-3 dana dele od njega, on ode. Moral pao na -100. Odmah sam se bacio na traženje motora oko Štutgarta, severnog dela Italije i u Sloveniji, gde god imam nekog prijatelja da se razume u motore i da može da pogleda. Nađem ovo: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10593483&show=1

 

 Isplanirao sve, koji kamion da mi pokupi motor, proverio sa mojim špediterom oko carine, organizovao prevoz sebi u ponedeljak/utorak da vidim motor u Ljubljani i da se vratim sa kamionom u kojem transportujem motor. Ceo dan čekam informaciju od prijatelja iz Montfalconea (IT) jer je on zvao prodavca i nagađam kilometražu. Stiže meni na Skype sledeće:

 

Screenshot_2016_02_10_17_49_26.png
 
 I tako sam se skenjao i još više pao u bedak. Drugi TDM o kojem priča je ovaj:
 
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10488931&show=1

 

Kako stoje stvari, u Planeti je sniženje patika, kupiću nešto tamo pa se vidimo kada budete parkirali i stali negde na piće.  :grr:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ау, онај црни не личи ни да је пола од тога прешао.

А за овај други нисам баш најбоље разумео за ауспух и арматуру? На слици уопште не делује лоше, три кофера.

 

 

Р.Ѕ у ђаку још веће снижење :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma naici ce vec neki.. Mada jeste realno najgore kad cekas da pazaris motor.. Tad cini mi se vozio bih ama bas bilo sta, samo da ima agregat i 2 tocka.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica

Šta je ovo, mrtva tema? :) Malo da je osvežimo. :) Juče ulazim na oglase kad onaj TDM iz Subotice 2005. godište prodat. Pratim ga cele zime i taman kada me 2-3 dana dele od njega, on ode. Moral pao na -100. Odmah sam se bacio na traženje motora oko Štutgarta, severnog dela Italije i u Sloveniji, gde god imam nekog prijatelja da se razume u motore i da može da pogleda. Nađem ovo: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10593483&show=1

 

Isplanirao sve oko koji kamion da mi pokupi motor, proveri sa mojim špediterom oko carine, organizovao prevoz sebi u ponedeljak/utorak da vidim motor u Ljubljani i da se vratim sa kamionom u kojem transportujem motor. Ceo dan čekam informaciju od prijatelja iz Montfalconea (IT) jer je on zvao prodavca i nagađam kilometražu. Stiže meni na Skype sledeće:

 

Screenshot_2016_02_10_17_49_26.png

image upload no limit

 

I tako sam se skenjao i još više pao u bedak. Drugi TDM o kojem priča je ovaj:

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10488931&show=1

 

Kako stoje stvari, u Planeti je sniženje patika, kupiću nešto tamo pa se vidimo kada budete parkirali i stali negde na piće. :grr:

Mislim da ta "velika" kilometraza ne moze biti problem ako je motor pazen...

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Ау, онај црни не личи ни да је пола од тога прешао.

А за овај други нисам баш најбоље разумео за ауспух и арматуру? На слици уопште не делује лоше, три кофера.

 

 

Р.Ѕ у ђаку још веће снижење :)

Ja sam za crnog bio spreman da krenem odmah. Samo sam čekao za potvrdu kilometraže. 50-60 000km i 'ajde ali 108 000km nema šanse. Pa moja Alfa prešla 220 000km (pravih naravno jer sam i nju lično uvozio i birao u Italiji od prijatelja) a ovo pola od toga a služi 3 puta kraće.... Drugi izgleda sasvim dobro, ali takve za te pare imam i ovde. 2700e mu je najverovatnije cena, 15e T1 od Obrežja, pretovar  i prenaupućenje sa CI Sremska Mitrovica na CI Šabac oko 30e, carina oko 400e, potvrda AMSS 100e, još neki indirektni trošak od 50-100e i dođem na cene ovih naših ovde a isto stanje i kilometraža. Još se dvoumim. Armatura mu je ona rešetka na koferu koliko sam ja skontao a šta mu je sa auspuhom, nemam pojma. Vidim ja da ću patikice ove godine da vozim i pisati putopis o šetnji obalom Save... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Ma naici ce vec neki.. Mada jeste realno najgore kad cekas da pazaris motor.. Tad cini mi se vozio bih ama bas bilo sta, samo da ima agregat i 2 tocka.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

 

Ja sam bio zaljubljen u onaj iz Subotice ali nisam imao dovoljno para do sada za njega. Prema svakom ostalom sam manje-više ravnodušan ali definitivno me hvata kriza za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja