Jump to content

Moto Zajednica

Problemi sa strujom na Transalp-u 600V

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Evo o cemu se radi:

Na putu za Zlatibor,  vozio sam sa upaljenim svetlima (naravno) i u Valjevu primetim da sirena ne radi kako treba, na semaforu u neutralu ne radi lampica.. :( ..negde na pola puta, stanemo sa drustvom malo da odmorimo i protegnemo noge. Idemo dalje a moj TA nece da upali, odnosno nece uopste da okrene motor. Sve je jasno, ostao bez struje! Ali u cemu je problem, nemam pojma i trazim pomoc!

 

       Nekako smo ga upalili na guranje i nastavili put do Zlatibora. Dalje sam vozio bez uplaljenih svetala i sve je bilo ok. Stanemo mi ponovo u Sevojnu na benziskoj pumpi da dopunimo rezervoare, krecemo dalje a moj TA kao preporodjen- pali iz prve! :) Na Zlatiboru  sam otisao kod majstora Sunje, da proverim da li masina dopunjava akumulator i sam akumulator u kakvom je stanju! Inace akumulator sam kupio nov pre mesec dana. Majstor ustanovi da je sve u redu!!! Akumulator kao nov, dopunjavanje korektno, sve ok ??? ??? A tako je i bilo. Vise se ovaj problem nije javljao, a vozio sam i sa svetlima i milion puta palio gasio, posle Zlatibora otisao na Taru....na putu kuci celim putem vozio sa svetlima (ali povremeno sirenom proveravao da li ima struje ;)), naravno stajao nekoliko puta, pali gasi, sve je bilo normalno.

E da, jos sam primetio da izlazi kiselina iz akumulatora na onu odusku, a kuci kad sam stigao primetio sam da se intenzitet svetla pojacava i smanjuje sa gasom!

 

U napred hvala na savetima i pomoci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Mozda ti je negde slabo stegnuta zica, proveri + i - na akumulatoru.

Tecnost ti mozda preliva zato sto je aku bio prepunjen...

To sto se intenzitet svetla menja sa dodavanjem gasa definitivno ukazuje da ti je slab akumulator.

Probaj da ga napunis na punjacu pa vidi kako ce da se ponasa motorce, sva je sansa da ti regler ne radi kako treba...

moje skromno misljenje...

srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najlakše uzmi voltmetar i meri napon na akumulatoru. Kad motor ne radi, napon treba biti oko 12.7V, na leru (oko 1400 1/min) blizu 13V a na 3000 1/min oko 14V.

 

Ako nije tako, ne valja ti ili regler ili možda namotaji alternatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To su dobri naponi, što znači da ti alternator i regler rade dobro.

 

Ako si proverio sve kontakte i mase jedino ostaje akumulator da nešto brlja, iako je nov?

 

Proveri usput i kontakt bravu i otvori ono kućište osigurača da slučajno nisu korodirali kontakti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Regulatorom se kontroliše punjenje i isključuje punjač u momentu kad napon na akumulatoru dostigne 13,8V. Ukoliko iz bilo kojih razloga napon akumulatora opadne ispod 12,5V, relej regulatora ponovo uključuje punjač i postupak se ponavlja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Kolege, hvala puno na odgovorima :), ipak cu morati da odem do autoelektricara da se sve to detaljno prekontrolise. Cuo sam za jednog majstora u Temrinu, koji je i elektronicar da se bas razume u te stvari i da pravi  neunistive reglere  ;D . Mislim da je i clan bjbikers foruma! Ako neko zna o kome se radi, nek javi da ga kontaktiram! :) ,ili dragi kolega ako si se prepoznao, javi se da pregledamo masinu!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Nije me bilo nedelju dana,upravo se vratih sa puta.Petrovac je blizu,pa svrati slobodno da vidimo u cemu je problem.

Jenki zna gde stanujem  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

U pravu si, radio je kako treba dok se nije zagrejao ( a hladjenje reglera na TA sacuvaj boze), a onda pravi probleme! Ali juce mu je konacno dosao kraj,  pregoreo kao sibica sve sa dimom ispod sedista! :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

originalni? nema teorije, zaliveno u neku idiotsku kamenu smolu (epoksi plus pesak).

al je kuciste dobro da se prepakuje druga elektronika, naravno kad se prekopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja