Jump to content

Moto Zajednica

problem sa izduvom K7

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kovačica

Pozdrav svima!

Vozim suzuki 750 K7 i bio je u fabrickom stanju, ja sam mu stavio K&N filter ali nisam primetio neku promenu, posto necu da menjam izduv, zanima me dali bi bilo promene ako bi otvorio orginalni izduv i izvadio katakizator i sve ostalo sta ima unutra, ili bas mora  da bude neki orginalni otvoren izduv, i posle toga dali moram da idem u neki servis na stelovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

ja sam mu stavio K&N filter ali nisam primetio neku promenu,

 

Neznam kakvu si promenu ocekivao, cak i sa KOMPLET trkackim izduvom i PC-om, neces izvuci vise od 7-8ks, ako nisi profi to je razlika koju neces osetiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

ja sam mu stavio K&N filter ali nisam primetio neku promenu,

 

Neznam kakvu si promenu ocekivao, cak i sa KOMPLET trkackim izduvom i PC-om, neces izvuci vise od 7-8ks, ako nisi profi to je razlika koju neces osetiti...

 

Da parafraziram Makija..."Mujo...narani svinje i ne diraj ništa", a ako ti je malo serijskih 150 konja ti pazari hiljadarku pa udri u blokadu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Da parafraziram Makija..."Mujo...narani svinje i ne diraj ništa", a ako ti je malo serijskih 150 konja ti pazari hiljadarku pa udri u blokadu

 

 

Je`l to u Srbiju i Mujo tovi svinje. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Pozdrav svima!

Vozim suzuki 750 K7 i bio je u fabrickom stanju, ja sam mu stavio K&N filter ali nisam primetio neku promenu, posto necu da menjam izduv, zanima me dali bi bilo promene ako bi otvorio orginalni izduv i izvadio katakizator i sve ostalo sta ima unutra, ili bas mora  da bude neki orginalni otvoren izduv, i posle toga dali moram da idem u neki servis na stelovanje?

Iz moje perspektive KN filter vazduha mi prvenstveno godi jer se pere a ne očekujem neke performanse sa KN filterom.

Ako sada imaš malo više vazduha kroz protočniji filter treba dodati i benzina a to se radi kroz Fuel Management u prevodu Power Commander, Bazzaz, Motty ili slično a da ne pričamo da te posle čeka mapiranje ako zaista hoćeš da znaš šta voziš a to je sada posebna priča.

Otvaranje auspuha može da pomogne, dobićeš više galame a verovatno i subjektivan utisak da je tu sada nešto bolje.

Verujem da modifikacije počev od 1000 eur (Stage1) pa na gore ponekad mogu da pokrenu motor da se malo lakše zavrti, sve ispod toga je jako diskutabilno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja