Jump to content

Moto Zajednica

Garmin 205 nuvi - govor mržnje

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

 

Danas sam, poteran Scubinim besom stavio Garmin na motor i krenuo po gradu da pozavrsavam neke poslove, prosto da covek ne poveruje kakve ideje mi je predlagao, vodio me u jednosmerne ulice...okolo, naokolo...

 

 

::) ::)::) ::)::)

 

 

 

 

Koliko vidim bit ce i konkurentska serija:

Gremlin protiv Garmina!

;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

da verovatno su u pitanju lose mape scg route scubo :)

 

koristim garmin mobile xt na nokia n73 i radi fantasticno :) cak i ruralnim oblastima zapadne evrope. recete za njih su sigurno napravili dobre mape - paaaa da naravno :)

 

moje prvo nezaboravno iskustvo sa ovim inovativnim navigacionim sistemom je bilo prosle godine u zabitima severne italije. kretao sam se izmedju como-a (vrlo nepoznato mesto znano samo lokalnim skautima po bari tzv. lago di como; glasine o tome da je stanoviti george clooney tamo sagradio wigwam su obicna izmisljotina) i milana (ukoliko vam se cini da ste od lokalnih gorstaka vec culi za ovo mestasce to je verovatno vezano za nekakvu tekstilnu industriju; naime tu se nalaze 2-3 fabrike helanki, mislim da su kineske). elem, krecuci se starom rimskom dzadom, doduse sa vise traka i dobro asfaltiranom, pomenuto cedo tehnike mr. garmin mi negde na pola puta rece da skrenem u nekom mestu sa glavnoga puta. vijamo me jedno 15-tak minuta po lokalnim ulicicama i ne prodje se sve dok me ne odvede u slepi sokak koji se zavrsava kukuruzistem. moj zivot bi bio neuporedivo siromasniji da nisam video taj predivni prizor kukurizista. mozda se tu nekada davno i odigrala neka velika bitka ili se zbio neki drugi veliki istorijski dogadjaj - ali na zalost garmin mi nije dao tu informaciju. siguran sam da ce naredni update software-a resiti i to.

 

a tek voznja po milanu, vec pomenuto mestasce (opevano u lokalnim pesmama), je neizrecivo zadovoljstvo sa garminom. milano je okruzen sa 4 obilaznice (isto ono sto smo mi dobili pre par meseci samo sto okruzuje celi grad i ima 4-5-6 traka :) ) kada pozelim da izadjem sa obilaznice i udjem u grad kao za baksuz ti talijani napravili vise izlaza jedan do drugog (koji naravno vode u razlicita delove grada) i kao za baksuz neretko me mr. garmin uputi na pogresan. medjutim problem se resi vrlo brzo i elegantno - garmin me navede da se okrenem u krugu od nekih 30 do 40 km i ponovo me dovede na isto mesto da ovaj put ponovo izaberem koji cu izlaz. ko voli da se igra imace vrlo ispunjen dan u uzbudljivim saobracajnim kolapsima (ovu igragiju je pozeljno konzumirati radnim danima izmedju 15 i 18h, a ako je izuzetno suncano i toplo - onda imate potpuni ugodjaj). takodje bih naglasio da ovom prilikom covek moze upoznati mnogo prijatnih ljudi, razlicitih naroda i narodnosti, koji voze kamione i puni su razumevanja za to sto ste stranac i sto sa mr. garminom igrate igru zmurke na tangenziale nord di milano.

 

no, da ne gresim dusu, neponovljivi garmin me i spasio par puta kada sam u gluva doba noci trazio prijatelje kod kojih bi da prespavam u milanu i genovi.

 

sutra ujutro krecem za hr, slo, at i opet italiju tako da se unapred radujem kakve mi sve smicalice priprema ovaj nenad*ebivi mr. garmin. mozda napisem i putopis sa posebnim poglavljem posvecenim njegovom visocanstvu kralju globalne zapetljancije.

 

p.s.

onaj komentar o masini za mlevenje mesa ti je cool. samo predlazem da pre toga turimo ove sprave u oglas i zamenimo ih za neku polutku. a i masina ce da bude zadovoljnija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Posto od skoro imam garmin xt na nokiji e71 sa scgroute 2.0 a odavno myguide uredjaj na windows ce platformi sa Igo 8 navigacionim softverom i mapama cele evrope mogu najiskrenije reci da ni idejna resenja korisnickog interfejsa a ni kartografija nisu uporedivi. Igo je najmanje za koplje ispred.

 

Sve sto je scuba reko potpisujem jer sam isto doziveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

   Mnogo puta do sada sam seo za komp da napisem isti tekst kao scuba i svaki put odustao. Da li je moguce da samo nama dvojici ovo djubre od Garmina radi ovako (bas kako je to scuba opisao), sa kime god da sam pricao svi su nesto prezadovoljni, svi umeju da usteluju Garmina samo ja ne umem. Ta prokleta naprava ne da lupeta gluposti nego je to cudo jedno. I ja sam isto imao situaciju gde ga je samo Jelenina "cvrsta ruka " spasila da ne poleti pored puta, vec sam ga bio izvadio iz tank torbe i gledao da li je bezbedno da ga bacim ( da ne bi prokletinja napravila jos neko sranje i razbila nekome soferku).

   Sve u svemu i moje je misljenje da je to beskorisna masa koji mi zauzima mesto u tank torbi i samo me nervira bez ikakve koristi.

 

Hvala scubo sto si sve ovo lepo opisao, vec sam poceo da mislim da samo ja imam takve probleme.

 

Pozdrav

 

Pored svega pomenutog ima jos jedna divna zackoljica... jednom tako cika Forrest i ja krenemo za Pulu ali eto nesto nam se cefnulo pa odlucimo da svratimo za Porec i vodi nas tako gps negde levo desno i ja odjednom ugledam put prva kao strela i to ide pravo ka moru i krenemo tuda a "ona" (zenski je glas bio) preracunavam, preracunavam, preracunavam... polukruzno... i mi zajebemo to i kao odemo pravo na plazu i osetimo se kao da smo na motorima i da smo slobodni da idemo gde god hocemo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

telefon SonyEricssonG502(3g)>internet>google maps/earth>moja lokcija>zom>out zom>zadaj lokaciju> TA DA DA DAAAA  8) ;D

kakvi crni garmini

-a i ako ti rikne baterija,zaustavis pandura i pitas  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ocigledno jedino ja nemam nekih  (velikih) problema sa Garmin softverom.Koristio sam Garmin Mobile XT na N95,i sada na 6220c,uz SCG route 1.8 mape,i jedno ~2200 POI,i nikada nisam imao problema.Redovno ga koristim po Beogradu,skoro sam ga testirao i na putu do Guce,plus jos jedno 30-40 puta,i nikada mi nije pravio probleme.Mislim,nikada,osim ako nije gusta oblacnost,pa mu to pravi probleme i tada pocinje da kasni i da se "preracunava" po 3x u minuti,ali se brzo stabilizuje.Pre par godina sam koristio i rucne Garmine,eTrex i eTrex Legend (koji nas je jednom spasio izvukavsi nas iz guste magle na Suvoj planini),i stvarno nikada nisam imao problema.To sto predlaze polukruzno i neke druge puteve moze imati veze sa tim kako je podesen,tj. da li da pronadje kraci ili brzi put (ili "off road"),a za to sto vodi u jednosmerne ulice,da li je podesen za pesaka (pedestrain),Car/Motorcycle,Bus,Truck,Emergency,Delivery,Taxi (uvek su drugacije rute,npr. kamioni ne smeju svuda,emergency vehicles moraju brzim putem i kroz manju guzvu)...Jer ako je podesen za pesaka,nije ni cudno sto navodi na jednosmerne.Meni je jednom bio tako ostao,a isao sam kolima,kada je poceo da mi sugerise da kruzni tok na Novom Beogradu predjem pesackim prelazom  ;D.Inace,da bi brze prevazisao "hladan start",treba mu zadati neke koordinate,adresu u sl.,jer onda dosta brze uhvati signal.A najoptimalniji prijem uredjaj ima pod uglom od 45 stepeni,naravno,na otvorenom..Opet napominjem,ozbiljnijih problema sa Garmin uredjajem i Garmin softverom nisam imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@Nemanja88

 

Blago tebi. Inače, ovaj je savršeno naštelovan, sve je namešteno najsavršenije što može, potpuno savršeno sam savladao sve opcije i način upotrebe, potpuno savršeno mu je bilo vedro nebo, savršenih 45 stepeni (osim u mojoj glavi gde je bilo 345 stepeni  >:( ) savršeni meteo uslovi (metem mu ga majci), i sve je prosto pink, osim što je pravio budalaštine.

 

p.s. doneo sam dekret po kome se više neću nervirati  8)

sad može kako oće, njegov problem. Isključim ton i teram po svom. Nije lošo ono sa polutkom  ;D a i Gremlin ima pušnicu hehehehe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

@Nemanja88

 

Blago tebi. Inače, ovaj je savršeno naštelovan, sve je namešteno najsavršenije što može, potpuno savršeno sam savladao sve opcije i način upotrebe, potpuno savršeno mu je bilo vedro nebo, savršenih 45 stepeni (osim u mojoj glavi gde je bilo 345 stepeni  >:( ) savršeni meteo uslovi (metem mu ga majci), i sve je prosto pink, osim što je pravio budalaštine.

 

p.s. doneo sam dekret po kome se više neću nervirati  8)

sad može kako oće, njegov problem. Isključim ton i teram po svom. Nije lošo ono sa polutkom  ;D a i Gremlin ima pušnicu hehehehe...

TVOJ JE PROBLEM OZBILJAN

de ti pogledaj da to nije neki koridorski tipa barmin ili garnin  ;D ;D ;D ;D ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Nije majke mi. Gledo sam kad sam kupovo. Kod istog Kineza sam kupio original Fila papuče.  ;D ;D ;D

plave ili crvene? poosto su? ;D

 

Samo plave FILA papuce su IN....Blue FILA rules...

 

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Posedujem Garmin Zumo 550 vec par godina i apsolutno se slazem sa vecinom diskusija ovde. Da lupa, lupa. I ne samo u Srbiji. Diskusija dal je softver il hardver krivac, krajnjeg korisnika treba da boli k*rac.

Al primera radi, a vezano za diskusiju oko hardvera, voda je usla u nosac tako da su oksidirali kontakti na konektoru plocice i stradao flet kabl, nakon godinu dana koriscenja uredjaja.  ???

Dalje, nakon reklamacije info timu jer je uredjaj bio pod garancijom, odgovor je glaisio da nisu u stanju da zamene flet kabl, a drugo postolje memaju na stanju i iz tog razloga moram sacekati 3 nedelje ili otici po njega u Hrvatsku, ako mi se zuri. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Za čoveka koji je napisao nastavni plan i program za obuku ronilaca u podvodnoj orijentaciji pomoću instrumenata i pomoću prirodnih orijentira i kome je deda bio kartograf u kraljevoj vojsci a zatim u JNA i osnovao Vojno geografski institut, Gramin 205 nuvi je ne razočaranje, nego totalni fijasko moderne tehnologije koje služi da se izbiju pare iz džepa i diže pritisak.

 

e pa zeko vodeni, isprobaj garmina pod vodom. karta save i dunava mu je do 00.

inače je sjajan kao podmetač pod nogaru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

Kupio sam pre godinu dana u Metrou navigaciju MyGuide,nepoznata marka.Krv mi je popila dok nisam shvatio kako se koristi.

Zbog Beograda sam je kupio,ali sam se i nalutao prateći je.Ukapirao sam da radi savršeno ako se restartuje i ponovo unese adresa,tada me dovede tačno pred vrata.Ako neko ima iskustva sa ovom markom neka ih iznese,baš me interesuje može li i bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja