Jump to content

Moto Zajednica

Ko ce jahati cijeg konja u 2010 ?

Recommended Posts

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Neka svi pricaju sto god oce Rosiju da daju kawu ili suzuki on bi opet bio Prvi jednostavno kralja ostaje Kralj

 

Ces da se kladimo ? Da je Yamaha ostala Yamaha kad su postpisali sa njim malo juce bi se borio za titulu. Nego mu je ponudjeno da razvija sampionski motor da moze da bira izmedju 10 novih sasija i raznih konfiguracija. Da sad resi da predje u Hayate recimo imao bi mozda za nijansu bolje rezultate nego Melandri.

 

Meni baš i nije omiljen, ali smatram da je krajnje korektan. A mislim da pritisak nije sam na sebe natovario. Mislim da mu je sve to napakovala ekipa. Pa i fudbaleri kažu da u Italiji obožavaju da vam tovare svakakve gluposti na grbaču samo da bi vas terali na još, još, još....

 

Vidis to je i meni odnekle poznato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12105 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Neka svi pricaju sto god oce Rosiju da daju kawu ili suzuki on bi opet bio Prvi jednostavno kralja ostaje Kralj

 

Eto, u sezonama 2006 i 2007 nije bio u Kawi ili Suzukiju (ako je to plus) pa nije bio sampion. Kako to tumacis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima Lorenzo u glavi izgleda i malo sive mase.Ostanak u Yamasi izmedju ostalog,obrazlaze i ovako:"Da je bila u pitanju lova,odlucio bih se za Ducati.Shvatio sam da uz Valentina kao klupskog kolegu i rivala,mogu mnogo da naucim.Narocito u fazi pripreme motocikla za stazu i uslove koji su uvek drugaciji.Isto tako nadam se da ce Yamaha ubuduce da racuna vise na mene,u fazi razvoja novih komponenti.To ce biti jasan signal da racuna na mene i posle 2010."

Samo kratko,Valentino kaze:"To sto ostaje,je odlican izbor"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Odlican izbor i za njega i za Yamahu ali izgleda da ce biti los po ostale :) 1 ili 2 zavisi ko rezervise prvi ove dve pozicije :))) Mada nam treba neko ravnopravan Rossiju.... manji pritisak bi mu bio da vozi za ekipu koja je protiv Rossija, ovako ce se nervirati i padati ako nesmiri hormone. Bezobrazan i brz jos samo malo intaligentniji i bice sampion( mozda i vise puta). Samo da nepostane ono sto je bio Rubinjo u ferariju... mada cisto sumnjam... otici ce on lako i brzo ako zaskripi..., a Rossi sta on da kaze ...... njemu sve jedno s kime vozi bice prvi na bilo koji nacin mozda mu i dosadi posle sledece sezone... videcemo ovu je odradio odlicno.Ubedjen sam da i ako bi otisao u Kawu ili Suzanu da mu treba pola (preterujem) max 1 sezona da se uklopi i napravi ono sto zeli zivi bili pa videli jos jedan prelazak Rossija na neku drugu masinu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vrlo je verovatan povratak Vermeulena i Toselanda,u kategorije u kojima su bili vise nego uspesni.Australijanac ostaje vezan za Suzuki,dok "pijanista" menja marku,tj. vraca se u zagrljaj ljubljenog mu Tenkate tima

Yamaha lagano vrbuje Spiesa da uzme njegovo mesto (Toselandovo).Iako je u pitanju privatni tim,ugovor bi bio potpisan direktno sa Yamahom,zbog mogucnosti da uskoci na Lorenzovo mesto,jer doticni ima ugovor (sveze potpisan) "samo" za 2010.

"Kompanija" Pedrosa-Puig jos nije dala odgovor Ducatiju,tako da je mogucnost prelaska jos uvek otvorena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ako sa Stonerom sve bude u redu a Ducati nekim cudom mrkne Pedrosu ode Hayden niz vodu! Vermulen nema sanse da ostane u MotGp a Toselanda mozda politika spasi. Britanija je jedno od najvecih trzista motorcikala (novih!!!) pa je za biznis dobro da se ima jedan Britanac pa makar i nikakav. A kao sto svi znaju Dorna (Iza koje stoji jedan Amerikanac, bivsi CEO CitiBank) prvenstveno vodi racuna o biznisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Alex De Angelis je napao sefa svog tima posle odlicne predstave u Indianapolisu, on je ljut na Gresini-ja zato sto mu ovaj kako Alex kaze nikada nije dao pravu sansu i da ga je zaposlio zato sto je bio jedini slobodni ‘Italijanski’ vozac u to vreme. “Ubedjen sam da tim nikada nije bio 100% uz mene. Niti sam ikada dobijao ono sto i  drugi vozac” rekao je. Kada su ga pitali zasto su ga rako tako tretirali,rekao je: ”Pitajte Gresini-ja, tacno je da sam imao par gresaka ove godine, imao sam cetiri  pada na otvaranju trke, ali sam i na tim trkama mogao da budem dobar. Kako god, uvek sam se trudio da dam svoj maksimum.”

De Angelis je rekao da razgovara sa drugim timovima kao na primer Team Tech 3, Pramac ili Honda (pretpostavljam Repsol). Ako nista odatle ne upali rado bi vozio Moto 2 kako kaze ili otisao u SBK.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Bile su dve vesti koje su isle jedne za drugim, odnosno naslovi i pise bas ovako ‘Ducati hasn't given up hope on Pedrosa ‘ i ‘Pedrosa considering Ducati move‘. Miislim da naslovi govore sve. Livio Suppo je rekao da postoje cetiri vozaca koji se izdvajaju od ostalih po svemu: Rossi, Stoner, Lorenzo i Pedrosa. Vec smo pisali o Rossi-ju i Lorenzu. Oni ostaju tu gde jesu. Za Stoner-a se nista ne zna ali verovatno ostaje u Ducati-ju (bilo je raznih prica). Ostaje smo Pedrosa., koji ima problem sa potpisivanjem ugovora sa Hondom zbog Puig-a. On Ducati-ju ne bih trebao da bude problem. Suppo je nezadovoljan Hayden-om i kako stoje stvari Nicky ceka da vidi sta ce biti sa Pedrosom da bih znao ostaje li ili ide iz Ducati Corse tima. Takodje Suppo bi kako se navodi voleo da vidi Pedrosu u timu i posto mu je propala prilika za Lorenza vrlo je verovatno da ce pre dati sve da dovede Pedrosu nego da ostavi Hayden-a u timu.

Sam Pedrosa kaze da je u pregovorima i sa Hondom i sa Ducati-jem. Zna kako su prosle Stoner-ove kolege i kako kaze gledajuci sa strane ispada kako samo Stoner moze da ga vozi kako treba. Kaze da pregovori sa Hondom nisu odmakli ni malo od Brna i uopste ne pominje problem sa Puigom, vec navodi kako mu je najbitnije da zna Hondine planove oko motorcikla za sledecu godinu i da ce to odluciti. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Da li zbog odsustva Stonera ili ne ali je Hayden po meni uradio nesto u poslednje 2 trke. Ne znam samo sta izigravaju ovi indaijanci da li samo pokusavaju psiholoski da pritiskaju nekog ili... Iako nisam neki Haydenov fan, iskreno bih voleo kad bi on ostao jos jednu godinu, cisto onako, da dobije priliku jos jedonm posto je nekako najmanje zlo u odnosu na prosle fabricke vozace. Mada predpostavljam da bi oni doveli Pedrosu samo zbog imena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Hayden je dobio ponudu od Ducati-ja da potpise na jos godinu dana kao nagradu za zalagnje cele godine i kao poklon za podijum odnosno 3-ce mesto na Indianapolis-u. Tako da se tu zatvara prica o Haydenu. Samim tim ni Pedrosa nema vise gde vec da sredi stvari sa Hondom koja jos nije potpisala ni sa Pedrosom na sa Doviziosom. Dovi je rekao da je blizu potpisa, a Spanske novine pisu kako je pitanje vremena da i Dani potpise. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa sutnuli su Capirossija zbog Melandrija. Pokazalo se kao ingeniozan potez. Videcemo za koji dan sta ce da se desi. Mozda krenu sa tri fabricka motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Pa sutnuli su Capirossija zbog Melandrija. Pokazalo se kao ingeniozan potez. Videcemo za koji dan sta ce da se desi. Mozda krenu sa tri fabricka motora.

 

Capirossija su prvenstveno sutnuli zbog Stonera jer je ovaj za godinu dana uradio vise nego penzioner od pocetka (mada mu se ne moze opsoriti ucesce u razvoju).

 

Sad mi je laknulo  8) Al pazi zajeb kad izbace Stonera i potpisu Pedrosu  ;D ;D ;D

I zamisli Hayden-a kada cuje ko mu je novi - stari timski drug  ;D ;D ;D

 

U tom slucaju da sam na njegovom mestu bi im samo pokazao srednji prst i otaljao sezonu.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sad sam gledao FP1 i ovi sa Motogp.com kazu da ce biti jos jedna honda ili u Scot ili LCR timu. To mozda spasi DeAngelisa. Takodje su rekli da se Canepi smesi noga, sto bi moglo jos nekog da izvuce. Mozda Eliasa :-\ Licno ne verujem prosle godine su mu na kraju sezone ponudili da ostane a on ih je od**bao.

  Ne razumem to "zbog Stonera" kad je on vec bio u timu sa Capirossijem a Melandri je dosao umesto Capirossija. Mislili su da su pametni. Cele prosle sezone su se Ryder i Moody zezali kako Capirossi uziva u Melandrijevim "uspesima".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Pazi meni je Kapirosi ostao nekako cudan. Negde na pola sezone je govorio kako mu treba podrska i tako to, mada kada sad sagledam kako stvari stoje sa Stonerom nije mi bas nemoguce da su mu malo okrenuli ledja. Verovatno su ovi iz Bolonje kontali da kada je jedan Stoner koji je bio vozac iz prve polovine tabele uspeo da osvoji titulu da ce covek koji je imao bolje rezultate tokom godina od njega to ucini sa podjednakom lakocom (a jos pride Italijan). Samo sto verovatno nisu imali ni pojma da ce ovako ispasti na kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ducatistima se desilo ono cega su se najvise plasili.Kad je stao Stoner,stao je (uslovno receno) i Ducati.Ako se secate ne tako davno pocela je prica kako su u "bazi" resili da poklone malo paznje i drugima tj. da ne bude samo kao Stoner tera a svi ostali gledaju i tad pocinju problemi.Svi "ostali" su poceli da se pomeraju na vise a Kamenkovo magare ostade bez daha.Sada je vise nego ocigledno da je samo on u stanju da obuzda "originalnu" zverku i da je promena taktike,tacnije politike "firme" direktno uticala i na njegove rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma sta je bilo, bilo je. Evo jedne sveze vesti:

Yamaha Motor Company., Ltd and Yamaha Motor Europe N.V. have announced that an agreement has been concluded with Ben Spies for his participation with Yamaha for 2010 and 2011.

The program foresees a season in 2010 with the Yamaha World Superbike Team based in Gerno di Lesmo, Italy and a switch to Yamaha's satellite MotoGP team for 2011.

Znaci da se jedno mesto u Yamahi oslobodilo pritiska. Verovatno Edwardsovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pre ce biti Toselandovo.Barem bi meni tako bilo srcu drago.Colin je imao skromne ali ipak bolje rezultate od svog timskog kolege.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12815 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ako niste pazljivo procitali Spies ostaje WSBK sledece godine a onda u satelit Yamahu u Motogp 2011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja