Jump to content

Moto Zajednica

Pravljenje nosaca za topcase za Boldorku...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Djura dolazi sutra da vidi problematiku, a ja cu na osnovu cene da odlucim koji majstor radi. E sada, kako sam danas rasturio i prednji tocak da ga okrpim, a sutra stizu i semerinzi za viljusku pa sam i viljusku rasturio, nadam se da cemo do petka da imamo i nosac.  8)

 

Stize update....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Djura dosao malo sutra, a sutra STVARNO stize Marko.

 

Update ide...

 

 

AAAAAAAAA, nisam ti rekao da majstor Djuru ne smes da cekas,moras da ga juris i da odes do njega u radnju,da pšoneses sedlo i bic(pare) i da ga zajases. Tuzno ali tako ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

E pa zao nas je, ja da ga jurim za MOJE pare ne pada mi na pamet. Radio sam to ranije i odaaavnooo vise ne. Ako covek obeca da ce da dodje tad i tad u toliko i toliko tu i tu, pa ako ga nesto spreci on se javi. Majstor ne laze, majstor odlaze. A i nekako imam vise poverenja u Marka, pa cemo da vidimo.

 

Hvala u svakom slucaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Skoro da sam i zaboravio ovu temu, a ja je otvorio. LM, nosac je napravljen za koriscenje BEZ ploce. Slike stizu sutra pa cu da objasnim. Zezali smo se CEO DAN, ali bukvalno, ali se isplatilo jer je ceo nosac kostao manje nego samo ploca. Mozda je to bila cena za mene, neznam, samo mi je majstor rekao da ga ne preporucujem jer smo poceli da radimo oko 11h a zavrsili u 16 i to sa ukupnom pauzom od pola sata. Pipavo, ali bas pipavo.

 

Slike sutra pa i komentari...

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Jeste, samo cu da slikam iz blizine i detaljisem. Cisto ako mogu da pomognem nekome ko hoce da pravi sam nosac, nije tesko, pomalo pipavo jer bi trebalo precizno uraditi, ali opet mislim da je kod veceg broja starih motora ipak ideja da se ustedi na finansijama. Nosac je do sada izdrzao oko 400 predjenih km (Sergijada, malo lokal, veceras do Arandjelovca, ...) i nigde nista maklo nije, pa ni kofer. Da samo napomenem da Negrita trenutno veci deo puta provodi naslonjena na kofer (odnosno naslon koji je stigao sa koferom od Gojka) sto dodatno opterecuje celu stvar, ali izdrzava....

 

Stizu slike pa komentarisite posle koliko vam volja.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Zarad zdravlja Negrite a i samog top kejsa, ne bih joj preporusio da se sedi potpuno naslonjena na to. Veruj mi, ume da pukne donji deo top kejsa, tamo gde se kaci na plocu. Ja probao ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Zarad zdravlja Negrite a i samog top kejsa, ne bih joj preporusio da se sedi potpuno naslonjena na to. Veruj mi, ume da pukne donji deo top kejsa, tamo gde se kaci na plocu. Ja probao ;).

 

Ne mogu da verujem da ti je pukao... Sve u svemu prenecu iskustvo. S obzirom da joj je bas udobno, ne bi me zacudila ideja za prepravku da NOSAC drzi naslon za nju kao pravi sissybar, a da topcase ostane iza nas...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

ma pusti ti njega.

pei-approved je posebna kategorija

;D ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D Slatko sam se nasmejao. Mislis da je fobofobija u pitanju?  8)

 

Sorry komsijama, i da, ljudi, kad cemo tu kafu da popijemo? Mozete i vi do Mladenovca i mi do Tresnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Malo objasnjenja: Sve je radjeno kvadratnim cevima 20x20mm, mada je materijala otislo mozda 2m ukupno cevi. "Klinovi" za kacenje napred su "torban" srafovi (valjda se tako kaze pravilno) kojima je glava obrusena bocno i odozgore kako bi lepo kofer naseo. Nisu gerovane cevi, nego su varene pod 90, tako da su ostale rupe da se vide, ali sam njih zapusio sa plasticnim zapusacem. Brza varijanta, ionako smo se zezali ceo dan sa nosacem, jos i da je gerovan, jbg.

 

Mislio sam da ce moci da se navuce nosac na srafove od amrotizera, ali kada se izvari toliko je cvrsta konstrukcija, da smo odustali od toga. Umesto iz komada, nosac je napravljen tako da je zavarena platforma za desnu stranu, a leva strana je sa platformom sastavljena srafovima M8 sa feder platnom i kontra-maticom za svaki slucaj. Sve sam to ofarbao, lako cu da skinem ako zatreba, a sumnjam da ce trebati.

 

Visinu sam odredio tako sto sam skidao i namestao sediste bez skidanja nosaca, te je konacna dimenzija dobijena empirijski, metodom "probe i greske".

 

Takodje, pozicija za ledja suvozaca je odredjena "odokativnom sac metodom", zena je zadovoljna i udobno joj je.

 

To je bilo najvaznije, sada konacno mozemo da nosimo i serpe i lonce na krace voznje, a za duze nam i dalje treba nekoliko prikolica i pokoji sleper.

 

Pozz svima i hvala na ucescu u temi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja