Jump to content

Moto Zajednica

R 1250 GS ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Samo bez veze dizu kubikazu, taj tip motora je dosao do svog maksimuma u razvoju. Mogli su nesto i manje da naprave za nas iz Srbije bar neki R 750 GS. Ovako za nas vecinu to ostaje samo neispunjen san.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo bez veze dizu kubikazu, taj tip motora je dosao do svog maksimuma u razvoju. Mogli su nesto i manje da naprave za nas iz Srbije bar neki R 750 GS. Ovako za nas vecinu to ostaje samo neispunjen san.

 

Ma ovo su rekla-kazala izmisljotine sa Web-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Samo bez veze dizu kubikazu, taj tip motora je dosao do svog maksimuma u razvoju. Mogli su nesto i manje da naprave za nas iz Srbije bar neki R 750 GS. Ovako za nas vecinu to ostaje samo neispunjen san.

Taj model/motor/koncept je svetlosnu godinu daleko od maximuma. Cena je mozda dostigla maximum, pa je potencijalni dalji razvoj u pitanju, neke ''olaksice'', pa konjici, pa ogibljenje, pa.... ima tehnologija tu dosta prostora, ali cena se vec odupire o plafon.  Kakav R-750GS, pa postoji F-800 koji je vec to sto ciljas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pa nije bas ono sto cilja - F800 prelazi 750 ccm. :)

Ne razumem, moped košta oko 10.000E, a problem je 70E razlika u registraciji?? Ajte molim vas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Agregat na ovom motoru ne ostavlja bas puno prostora za razvoj. Mogucnosti ima, ali je sve teze (citaj: skuplje) zadovoljiti sve strozije propise o zagadjivanju okoline i dozvoljenom nivou buke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Samo bez veze dizu kubikazu, taj tip motora je dosao do svog maksimuma u razvoju. Mogli su nesto i manje da naprave za nas iz Srbije bar neki R 750 GS. Ovako za nas vecinu to ostaje samo neispunjen san.

Taj model/motor/koncept je svetlosnu godinu daleko od maximuma. Cena je mozda dostigla maximum, pa je potencijalni dalji razvoj u pitanju, neke ''olaksice'', pa konjici, pa ogibljenje, pa.... ima tehnologija tu dosta prostora, ali cena se vec odupire o plafon.  Kakav R-750GS, pa postoji F-800 koji je vec to sto ciljas.

 

Ako se Alfa Romeo odrekao bokser motora, i to treba nesto da znaci. Ovo je samo sala. F 800 i nije za poredjenje sa R motorom jer je sasvim drugaciji koncept motora, a zvuk boksera se ne moze imitirati sa rednim dvocilindrasem. Drugo sa smanjenjem kubikaze smanjuje se i masa samog motora sto odmah ukljucuje i mogucnost prolaska kroz mnogo teze rezime puteva. Secas se i sam R80 Gs, i dan danas taj motor je jako cenjen i jako dobro se kotira, samo je mator a ja bih voleo nekog novijeg sa bokser motorom i tolikom kubikazom. 70 evra je nekom mnogo nekom malo, i razlika izmedju 1250 i 750 i nije 70 evra koliko ja znam, vec mnogo mnogo vise.

I da rezimiramo na kraju. Nisam protiv BMW i koncepta bokser motora, cak sta vise obozavam BMW i bokser motor, ali malo su ga preterali samo povecavaju kubikazu i to samo po 50ccm, tako da ce sledece godine biti R 1300 GS, na to je upucena moja kritika BMW-u, i zato sam napisao da naprave i malo manji R agregat, usavrseniji od R 80 Gs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja