Jump to content

Moto Zajednica

Cannon 590IS - napio se vode

Recommended Posts

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Napio se vode, ja ga kratko susio, ali ne dovoljno, pokusavao nekoliko puta da ga ukljucim i sada mi ne radi osvetljenje na ekranu. Pod odredjenim uglom vidim sliku na ekranu, ali nema osvetljenja, pa ga je nemoguce koristiti kako treba. Inace sem ovoga savrseno radi - slika, prebacuje slike u komp itd. Da li mora da se menja ekran ili ima neka druga fora ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dooobro se osusio, pokisao je jos pre 10tak dana, susio sam ga fenom, na suncu i stoji mi na venilatoru kompa koji izbacuje vruc vazduh iz kucista po ceo dan :) Znaci ne gine mu promena displeja :( Ponekad pri ukljucivanju ukljuci se svetlo na pola sekunde i to je.

Koliko bi mogla da kosta ta operacija ?

 

off: kad je pokisao aparat, isto se desilo i telefonu kome vise ne radi touchscreen, za zamenu mi traze 50e :( Skupo ce da me izadje ta kisa izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Na velikim monitorima postoji lampa koja osvetljava ekran. Ako je takva situacija i na fotoaparatima, onda ti je mnogo jeftinija igranka. (ekran 150€ - lampa 15€ za 17")

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

meni canon ixus pao sa vodopada u vodu,bio pun do vrha vode..sreca shto je bio ugashen..odmah sam izvadio bateriju i prosuo vodu,sushio ga 2 dana i nije mu nishta,samo ima malu senku na ekranu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Elem pisao sam već tražeći pomoć za isti problem sa mojim nikonom.Odneo sam ga u servis u NS preko puta izvršnog Veća Vojvodine tel na koji se reklamiraju je 6612-548 yove se Saxsel DOO koji se bavi popravkom aparata od kad ja znam za sebe.Konstatovali su da je popravka neisplativa naplatili to 500dinara i vratili mi aparat.Pošo sam ja po prirodi majstor koji voli sve da čačka uzmem ja da vidim šta to nemože da se popravi.Rasklopim (Pri rasklapanji konstatovao da su polomili dve plastične zakačke na kućištu)očistim sklopim i moj aparat radi .Utrošio sam celih 15 minuta na ove radove oni su naplatili 25minuta za konstataciju da nemože da se popravi.Izražavam sumnju da su ga skroz i rasklopili pošto su polomili zakačke verovatno su odustali da ga neslome skroz.

Naravoučenije od sada sve prvo probam sam pa tek onda kod takozvanih majstora. I NEMOJTE NOSITI APARAT KOD NJIH NA POPRAVKU!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Canon servis (ovlasceni) je u BG

 

Pixel Plus

Mihizova 22 , Beograd , Srbija

+381-11-3392-844

 

Najbole da ih nazoves  objasnis im tacno sta i kako pa da ti daju grubu procenu telefonski.

 

Necu da budem pesimista, ali iskreno, mislim da se popravka ne isplati... delovi + rad... verovatno dodas jos nesto sitno i imas noviji i bolji aparat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Daj onda da ga rasturimo. Da vidimo sta ima unutra  ;D

To sam vec obavio, ali ne smem jos da diram srafove zalivene farbom, posto je aparat jos u garanciji probacu lepo da ocistim sta mi je dostupno, mozda ne primete da je bio pun vode :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Provalice 100% da je upao u vodu...Ja se bavim servisom mobilnih telefona i cesto su pokusavali da me ubede da nije upao ali to je prosto nemoguce sakriti.Mislim da bi u svakom malo boljem servisu koji se bavi elektronikom mogli da ti srede to(najverovatnije je voda napravila kratak spoj negde).Jedino ako ti je bash riknuo display onda ces morati kod nekoga ko ima takav display da zameni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja