Jump to content

Moto Zajednica

BEOGRAD - HVAR - JAZ - BEOGRAD

Recommended Posts

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Prijatelji bajkeri,

 

planiram da sa devojkom napravim turu krajem jula od Beograda preko Sarajeva do Hvara, gde bi bili sedam dana, potom 7 dana na Jazu ronjenje i nazad za Beograd preko Trebinja i Zlatibora.

 

Nadam se da bi mogli dobiti korisne informacije za put, gde je interesantno svratiti (pogledati ili pojesti)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Stvarno ste odabrali sjajnu turu. Sta covjek da vam kaze a da ne znate? Kvalitet kampova na Hvaru je vrhunski. Ja sam bio u kampu u Jelsi i bio sam odusevljen. Tus kabine sa uvijek toplom vodom, toaleti cisti i ima ih mnogo, tako da kampovanje ne zaostaje mnogo za smjestajem u sobi, a ima i prednosti ;). Bezbroj malih uvalica, tako da uz malo truda mozete imati samo svoju :D. More je tamo prelijepo stvarno. Nocni zivot na Hvaru je sadrzajan tako da nece biti dosadno. 7 dana tamo i 7 dana na Jazzu je nekako prava mjera, tj sto se mene tice. Zelim vam sjajan provod i sigurnu voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

HVAR joj sto je to lepo svako leto sam provodio tamo dok sam bio klinac odnosno do rata! Svaka cast za odabir destinacije necete se pokajati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Hvar? Kad? Koje mesto?

Ako dolazis iz pravca Sarajeva, najbolje tio je da ides do Drvenika pa na trajekt za Sucuraj. Mnogo je jeftinije nego iz Splita

Cene trajekta

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/split-SVE.01.06.pdf

 

Drvenik - Sucuraj red voznje

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/632.09.hr.pdf

 

Split - Stari Grad red voznje

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/635.09.hr.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Hvar? Kad? Koje mesto?

Ako dolazis iz pravca Sarajeva, najbolje tio je da ides do Drvenika pa na trajekt za Sucuraj. Mnogo je jeftinije nego iz Splita

Sene trajekta

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/split-SVE.01.06.pdf

 

Drvenik - Sucuraj red voznje

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/632.09.hr.pdf

 

Split - Stari Grad red voznje

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/635.09.hr.pdf

 

Idemo u Stari grad, ali i naravno celo ostrvo ce biti overeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

kakve su cijene smjestaja?

i mene interesuje ova destinacija... mada jos ne znam koje ostrvo je najljepse

 

Generalno, jeftiniji je smestaj na ostrvima nego na kopnu, ali je skuplja potrosnja vani.

Mi smo nasli studio za 35 e. Za 40e mozes da biras dosta dobar smestaj.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

planiram maximum 20e za dvoje da placam, ne treba mi nista osim sobe i kupatila, ne planiram ulaziti  :P

bas cu se malo baciti na googlanje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

1. Split - Dubrovnik  - granica - Herceg Novi - muzička plaža Džezz (Jaz) u jedan dan. Za HR ne mogu da ti pomognem, takodje za klopu u HN, sem da te nahranim kod mene kući, ne mogu da ti pomognem, ne znam :P

 

2. Džez - verujem da imaš rešen smeštaj, ako ne obrati se u restoran - pansion Stella, imaju i budžet varijantu smeštaja.

 

3. Džez - Tivat - Trajekt - kružni tok, desno - Trebinje. Dobar, čak idealan put za finu vožnju. Plaća se neka putarina, mislim da je za 2 točka 1.5 eura. Pazi ne divljaj, organi pogranične nisu opremljeni, ali jako dobro znaju da zaustavljaju. U TB drugi semafor levo, pa pre mosta desno, parkiraš ispred bajkerskog kafića. Klopa u TB je fenomenalna, pekarski proizvodi i kolači odlični i jeftini.

 

4. Trebinje - Foča: Na izlazu prema Bileći i Gackom, posle dugačke uzbrdice (pazi ne divljaj, na pola puta na jednom veoma nepreglednom proširenju čuče) desno imaš dobar restoran. Bileća protutnjaš, Gacko takodje, čudnovati prevoj Čemerno ti nudi hladnu vodu sa česme (oko 4 stepena, smrznuće ti se zubi :D). Na par km od prevoja imaš skretanje za put kroz šumu, (odron pre par godina uništio stari put). Pazi veoma je nezgodno mimoilaženje sa drugim učesnicima. Na Tjentištu potvrdjeno da se jedu dobri ćevapi i janjetina (cena kilograma pečenja zadnji put je bila ... smešna). Foča na drugom putokazu za Foču skreni desno preko mosta i odmah iza sa desne strane parking, sa leve red kafića u kojima se pije odlična kafa. Panduri na prevoju pre spuštanja u fočansku dolinu, panduri na proširenju puta za prvo skretanje za Foču,

 

5. Foča - Ustiprača - Višegrad - granica. u Ustiprači hvataj desno, voziš za Goražde, pa Novo Goražde, pa "ću ba ćito, 'odo"... Klopa i dobre kafane u tom delu su mi nepoznate, panduri na svakom koraku. Pazi u Goraždu se zavisno od doba dana ne vozi kroz centar nego obilazno, prva levo pravo, desno, levo. Na toj nekoj zadnjoj raskrsnici nastavljaš pravo za Novo Goražde. Teritorija je "njihova", tako da očekuj da nećeš proći sa maksimom: "kolega pre 20 km mi uzeo zadnjih 10 km".

 

Ostalo znaš valjda :D

 

Sretan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

@sin ludog oca

 

hvala na iscrpnom izvestaju....

Ovaj deo nisam isao ni kolima pa mi je ovakav izvestaj bas dobro dosao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

planiram maximum 20e za dvoje da placam, ne treba mi nista osim sobe i kupatila, ne planiram ulaziti  :P

bas cu se malo baciti na googlanje...

 

 

Hmm, tesko ces naci smestaj za te pare, ali nista nije nemoguce ;) Kad si planirao da budes na Hvaru mozda mogu da ti pomognem da se nadje nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja