Jump to content

Moto Zajednica

NOVE KATEGORIJE ZA MOTOCIKLE???

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

onda se meni fino u septembru "otvara" puna A kategorija tako da me taj zakon ne zahvata

hvala bogu, posto sam planirao neke duze ture a to bas i nebi da pokusavam na ovome.

 

neverujem da ces dobiti A kategoriju jer nemas starosnu granicu , daj boze da gresim .

 

u septembru punim 18 :)

Ako imas polozeno A dobijas sve kategorije, ne mogu stare dozvole ponovo da kategorizuju, to ce biti samo za one koje uce i polazu voznju po novom zakonu.

Tako da ne moras da brines, moci ces da sednes na motor za putovanja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ostalo, koliko god me iznerviralo u prvom trenutku, i nije tako lose.. Manje dece na azdajama = manje mrtve dece. Isto vazi i za pijanu decu (a i odrasle)  :)

 

Losa konstatacija,kolega.Dece ce na "azdajama" biti isto (ako ne i vise),samo je mnogo gore sto ce ovog puta voziti bez dozvole,pa ce bezati policiji,ugrozavajuci time i sebe i druge...Uostalom,koji ce nama ***** Svajcarski zakon,kad smo mi Srbi,u Srbiji?Ako hoce Svajcarski zakon,neka mi daju Svajcarsku platu,da mogu da kupim,registrujem,odrzavam i pojim koji god motor pozelim,servise koji ce raditi po Svacarskim normama,gorivo Svajcarskog kvaliteta i Svajcarske puteve,pa bi tada mogli i da se dogovorimo...Do tada je ovo za mene cisto "dranje koze","cedjenje naroda",ili kako god...Ne moze se od "zapada" preuzeti samo ono sto "nekome" kod nas odgovara (iz "NEKOG" razloga),a sve ostalo sto tom istom "nekom" NE odgovara (iz "NEKOG" drugog razloga),e to ne postoji.Kada odgovornost bude obostrana,kada svako bude ispunjavao svoje zadatke (a ne samo mi koji trebamo "samo da placamo"),onda ce i sve ovo biti OK...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

onda se meni fino u septembru "otvara" puna A kategorija tako da me taj zakon ne zahvata

hvala bogu, posto sam planirao neke duze ture a to bas i nebi da pokusavam na ovome.

 

neverujem da ces dobiti A kategoriju jer nemas starosnu granicu , daj boze da gresim .

 

u septembru punim 18 :)

Ako imas polozeno A dobijas sve kategorije, ne mogu stare dozvole ponovo da kategorizuju, to ce biti samo za one koje uce i polazu voznju po novom zakonu.

Tako da ne moras da brines, moci ces da sednes na motor za putovanja ;)

 

pa trenutno sam u fazi polaganja. imam polaganje 6-og. znaci onda odmah posle toga vadim dozvolu a u septembru punim 18.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ostalo, koliko god me iznerviralo u prvom trenutku, i nije tako lose.. Manje dece na azdajama = manje mrtve dece. Isto vazi i za pijanu decu (a i odrasle)  :)

 

Losa konstatacija,kolega.Dece ce na "azdajama" biti isto (ako ne i vise),samo je mnogo gore sto ce ovog puta voziti bez dozvole,pa ce bezati policiji,ugrozavajuci time i sebe i druge...Uostalom,koji ce nama ***** Svajcarski zakon,kad smo mi Srbi,u Srbiji?Ako hoce Svajcarski zakon,neka mi daju Svajcarsku platu,da mogu da kupim,registrujem,odrzavam i pojim koji god motor pozelim,servise koji ce raditi po Svacarskim normama,gorivo Svajcarskog kvaliteta i Svajcarske puteve,pa bi tada mogli i da se dogovorimo...Do tada je ovo za mene cisto "dranje koze","cedjenje naroda",ili kako god...Ne moze se od "zapada" preuzeti samo ono sto "nekome" kod nas odgovara (iz "NEKOG" razloga),a sve ostalo sto tom istom "nekom" NE odgovara (iz "NEKOG" drugog razloga),e to ne postoji.Kada odgovornost bude obostrana,kada svako bude ispunjavao svoje zadatke (a ne samo mi koji trebamo "samo da placamo"),onda ce i sve ovo biti OK...

 

Ima istine u tome sto pricas, ali znas, da bi stigli tamo gde je Svajcarska moramo od nekle da pocnemo. Bolje i neki pocetak nego nikakav.. Da me ne shvatis pogresno, uopste ne branim njihove zakone ali statistika je neumoljiva, na putevima motoristi ginu k'o zecevi. Videcemo kako ce se novi zakon pokazati, a ako ne upali, mozemo bike uz bike pa da demonstriramo protiv njega.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ostalo, koliko god me iznerviralo u prvom trenutku, i nije tako lose.. Manje dece na azdajama = manje mrtve dece. Isto vazi i za pijanu decu (a i odrasle)  :)

 

Losa konstatacija,kolega.Dece ce na "azdajama" biti isto (ako ne i vise),samo je mnogo gore sto ce ovog puta voziti bez dozvole,pa ce bezati policiji,ugrozavajuci time i sebe i druge...Uostalom,koji ce nama ***** Svajcarski zakon,kad smo mi Srbi,u Srbiji?Ako hoce Svajcarski zakon,neka mi daju Svajcarsku platu,da mogu da kupim,registrujem,odrzavam i pojim koji god motor pozelim,servise koji ce raditi po Svacarskim normama,gorivo Svajcarskog kvaliteta i Svajcarske puteve,pa bi tada mogli i da se dogovorimo...Do tada je ovo za mene cisto "dranje koze","cedjenje naroda",ili kako god...Ne moze se od "zapada" preuzeti samo ono sto "nekome" kod nas odgovara (iz "NEKOG" razloga),a sve ostalo sto tom istom "nekom" NE odgovara (iz "NEKOG" drugog razloga),e to ne postoji.Kada odgovornost bude obostrana,kada svako bude ispunjavao svoje zadatke (a ne samo mi koji trebamo "samo da placamo"),onda ce i sve ovo biti OK...

 

Ima istine u tome sto pricas, ali znas, da bi stigli tamo gde je Svajcarska moramo od nekle da pocnemo. Bolje i neki pocetak nego nikakav.. Da me ne shvatis pogresno, uopste ne branim njihove zakone ali statistika je neumoljiva, na putevima motoristi ginu k'o zecevi. Videcemo kako ce se novi zakon pokazati, a ako ne upali, mozemo bike uz bike pa da demonstriramo protiv njega.  :)

 

Komsija,slazem se da se od nekud mora poceti,ali se ne slazem da je ovo dobar pocetak,tj. dobar nacin.Mislim da prvo treba promeniti neke druge stvari (one na koje,nazalost,mi ne mozemo da uticemo),i stvoriti neke nove uslove,a ne da se koplja prvo na nama lome  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

A da je sve preuzeto iz Švajcarskog zakona-nije i to je čista laž i komuno-nacistička propaganda zaostalih zadrtih administrativaca koji nam decenijama serviraju koje-kakve budalaštine. Inače, činjenica koju svi mogu da provere je da su švajcarci podigli brzinu u gradu na 80 km/h jer se tako smanjuju buka, gužva, potrošnja goriva, zagađivanje okoline itd-itt, ali su suzili kolovozne trake i podigli zidove na tim bržim saobraćajnicama !!! Drugi argument je da švajc. policajac ne sme i neće da falsifikuje dokaze i LAŽE zbog varijabile i slično, a i na sudu se uvažava i reč vozača tj. okrivljenog - E to je švajcarska, ali kod nas toga neće biti i mislim da su priče kako nam ovo treba čisto izdrkvanje i guzičenje. Što se stari zakon i dalje ne primenjuje i koje izdao takvu naredbu policiji je PRAVO pitanje koje bi ovi koji voze po PS-u trebalo makar sebi da postave... očekujte neočikivano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

A da je sve preuzeto iz Švajcarskog zakona-nije i to je čista laž i komuno-nacistička propaganda zaostalih zadrtih administrativaca koji nam decenijama serviraju koje-kakve budalaštine. Inače, činjenica koju svi mogu da provere je da su švajcarci podigli brzinu u gradu na 80 km/h jer se tako smanjuju buka, gužva, potrošnja goriva, zagađivanje okoline itd-itt, ali su suzili kolovozne trake i podigli zidove na tim bržim saobraćajnicama !!! Drugi argument je da švajc. policajac ne sme i neće da falsifikuje dokaze i LAŽE zbog varijabile i slično, a i na sudu se uvažava i reč vozača tj. okrivljenog - E to je švajcarska, ali kod nas toga neće biti i mislim da su priče kako nam ovo treba čisto izdrkvanje i guzičenje.Što se stari zakon i dalje ne primenjuje i koje izdao takvu naredbu policiji je PRAVO pitanje koje bi ovi koji voze po PS-u trebalo makar sebi da postave... očekujte neočikivano

 

Niko nije mislio da se bukvalno sve preuzelo od Svajcaraca  ;)...A sa ovim boldovanim se u potpunosti slazem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Niko nije mislio da se bukvalno sve preuzelo od Svajcaraca  ;)...A sa ovim boldovanim se u potpunosti slazem...

 

Moguće, mada je to neko ipak napisao  ;) a i činjenica je da su zakon diletantski sklapali od brojnih zakona drugih država, pa ubacili i po koji član u maniru FNRJ čisto da srpski zakon bude najrepresivniji i najgori na svetu. ima u postu malo više podebljanih detalja i mislim da oni predstavljaju poentu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne znam da li je prepisivan Svajcarski ili neki drugi ( bilo koji ) zakon, al znam neke cinjenice : Prosle godine su kroz nasu zemlju prosla dva momka iz Belgije na dva mopeda " Peugeot Vogue "  ( bicikl sa pomocnim motorom ) , momci su krenuli za Atinu.  Zadrzali su se u Jazku, i u M.K. Mancula u Cacku nekoliko dana. E pa ti momci prodjose celu evropu sa ta dva mopeda koji nisu ni bili registrovani - jer se to tamo kod njih i ne registruje, znaci nisu imali nikakav tehnicki pregled, a ne ko sto ovi nama hoce da nametnu da ih registrujemo svake godine.  Evo par slicica pomenutih belgiskih mopeda. Ko na njima nadje registarsku tablicu ima pivo od mene !

post-3891-12879039514915_thumb.jpg

post-3891-12879039515809_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

carine!!!!! ....kao onaj lik iz spanije, sto je svratio u NS ja mislum, sa devojkom na ybr 125 prosao celu evropu.......veliki dokaz da je za to potreban duh a ne gs,vfr....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Ostalo, koliko god me iznerviralo u prvom trenutku, i nije tako lose.. Manje dece na azdajama = manje mrtve dece. Isto vazi i za pijanu decu (a i odrasle)  :)

 

Losa konstatacija,kolega.Dece ce na "azdajama" biti isto (ako ne i vise),samo je mnogo gore sto ce ovog puta voziti bez dozvole,pa ce bezati policiji,ugrozavajuci time i sebe i druge...Uostalom,koji ce nama ***** Svajcarski zakon,kad smo mi Srbi,u Srbiji?Ako hoce Svajcarski zakon,neka mi daju Svajcarsku platu,da mogu da kupim,registrujem,odrzavam i pojim koji god motor pozelim,servise koji ce raditi po Svacarskim normama,gorivo Svajcarskog kvaliteta i Svajcarske puteve,pa bi tada mogli i da se dogovorimo...Do tada je ovo za mene cisto "dranje koze","cedjenje naroda",ili kako god...Ne moze se od "zapada" preuzeti samo ono sto "nekome" kod nas odgovara (iz "NEKOG" razloga),a sve ostalo sto tom istom "nekom" NE odgovara (iz "NEKOG" drugog razloga),e to ne postoji.Kada odgovornost bude obostrana,kada svako bude ispunjavao svoje zadatke (a ne samo mi koji trebamo "samo da placamo"),onda ce i sve ovo biti OK...

 

 

100% se slazem, a zakon ce samo da dodje ako mi to dozvolimo (Predpostavljam da smo po broju clanova jedna od najjacih organizacija)

 

A sto se mene tice ne bi mi bila frka da vozim ne registrovan motocikl a ni stranca, ako su oni bezobrazni sto da ne budemo ni mi!?

Mislim kao prvo nemamo nikakvu obuku nego ko kako nauci a u saobracaju kao da smo duhovi jednostavno nas ne vide!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Par komentara za ostrascenu ekipu. Ko je hteo da bezi od murije taj je bezao i pre ovog zakona.(bio sam u toj ekipi) Zakon je tu da uvede neka pravila (sada necu komentarisati kakva su ta pravila) a ko nece da ih postuje, ne mora. Samo treba da bude spreman da snosi posledice. Ko hoce da vozi bez dozvole, neregistrovan motor, neka vozi. Samo neka razmisli sta bi se dogodilo kada bi nekoga zgazio pod tim okolnostima, a nije kriv po zakonu. Ipak bi odgovarao!! (i jos gomila primera..). Ja sam medju prvima koji ce da se izvezu na ulicu i da proba da uradi nesto konkretno, pa ako hocete organizujte se, bicu uz vas. Samo nemojte mnogo da kukate! Vise od deset godina gledam u ovoj zemlji kako prolaze "ako prodju" stvari i svi samo kukaju k'o babe, niko nista da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

meni malo smeshno ovo za <50ccm... iako ne vozim 50 kubika u saobracaju, mislim da je to smao stavka da se poveca godishnji priliv u kasu...nishta drugo...

A shto se tehniochkog na 6 meseci tiche...shta znam. Kao prvo, meni je stalo da mi je motor tehnichki ispravan iako je star da me ne bi skidali spaklom sa neke bandere, a drugo, kod nas tehnichki prolaze polu-shuplje romske Lade specijalke ofarbane u 4 nijanse boje/rdje koje dime ko da troše slamu... zar neko stvarno misli da ce taj medju-tehnichki pregled da nas spase ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Kome treba tehnichki na kraju sezone.  ??? Motor se ionako vozi u proseku 6 meseci.

Registrujesh motor i prodjesh tehnichki npr. u maju. Onda pred odlaganje motora u garazhu u oktobru idesh opet na tehnichki. Chista glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

Kome treba tehnichki na kraju sezone.  ??? Motor se ionako vozi u proseku 6 meseci.

Registrujesh motor i prodjesh tehnichki npr. u maju. Onda pred odlaganje motora u garazhu u oktobru idesh opet na tehnichki. Chista glupost.

 

logicno je da ne moras da odes na tehnicki ako ga neces voziti....ili je u zakonu da MORA da se ide???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ovde se samo postavlja pitanje koliko ce samo crvenih panduri da gurnu u dzep , jer ima klinaca koji su odrasli uz motore i koji se na r1 osecaju sa 16 bolje nego shto ce se neki osecati posle 30godina voznje ... tehnichki na 6 meseci ima nekog osnova ali ako bude bio duplo jeftiniji , jer je poenta u kontroli a ne u otimanju para , chisto sumljam da ce biti registracija na 6 meseci ovo je srbija a imamo poslanika koliko i indija ...

 

realno ko je pisao zakon mozda je i mislio na bezbednost , ali ko ga je usvojio mislio je samo na pare ...

 

 

a shto se tiche limita u kw ili kubikazi , samo znachi da ce vishe da se uvozi iz shwice gde imash gs500 sa 20ks a kod nas su 50ks ... primer je banalan , ali rupe uvek postoje ... nishta se ne reshava tako ... prvo takvi zakoni treba da se usvajaju u segmentima i to traje po nekoliko godina ... ovako imate situaciju da je neko polozio u novembru 2009te sa 18god i vozi r1 regularno i nekog ko je vozio Tomosa 50 godina i odluchi da kupi jawu 350 i nece moci da je vozi nekoliko godina , tj nece je ni kupiti jer mu treba takav i takav motor na 2 godine pa takav i takav josh 2 itd itd ...

 

ovo ide na ruku iskreno samo uvoznicima kineza :) oni ce extra da prodju u celoj prichi ni krivi ni duzni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja