Jump to content

Moto Zajednica

MOTOR YAMAHA FAZER S1 600 PITANJA? , PROBLELI I RESENJA

Recommended Posts

  • In memoriam, 61 postova
  • Lokacija: Beograd

Koje gume da kupim i kako da dodjem do naj povoljnije cene....?

Imam jedan problem sa tvrdim sedistem... da li postoji resenje....?

Gde da nabavim polovne nosace za bocne torbe za Fazer-a?

post-3530-1287903803435_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ovo si skoro kupio? Ako je tako, čestitam na izboru :)

 

Koje gume da kupim i kako da dodjem do naj povoljnije cene....?

 

Predlažem Bridgestone BT-021. Mislim da Radulović trenutno ima popust od 15%, bar za automobilski program. Ovo nije baš najpovoljnije doba godine za kupovinu na popust, obično se popusti ostvaruju van moto sezone, za vreme sajma i slično. Pogledaj ovde na forumu oglase, ima ljudi koji donose gume iz inostranstva, ali vodi računa da guma bude zaista nova, a ne nova a u stvari proizvedena pre 2-3 godine.

 

Imam jedan problem sa tvrdim sedistem... da li postoji resenje....?

 

Da li imaš originalno sedište? Da li si pokušavao podešavanje zadnjeg amortizera? Naravno, uvek postoji mogućnost da dodaš sunđer i ponovo opšiješ sedište možda čak i nekim interesantnijim materijalom.

 

Gde da nabavim polovne nosace za bocne torbe za Fazer-a?

 

Toga nema baš puno, ali pokušaj po oglasima ili čekaj septembar i popust u Trionu pa kupi nove nosače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Sto se tice guma ja ti mogu preporuciti Dunlop Qualifier II koje su zaista perfektne.Sto se tice ostalih modela ne mogu nista da ti kazem jer ih nisam probao ;)Samo ti ne bi preporucio da uzimas starije gume i gume po extra ceni jer sam imao mnogo losa iskustva tako da je bolje da das 100 evra vise i da vozis bez brige.Za sediste mislim da imas i louisu dodatak koji se stavlja a mislim da vrlo lako moze i da se napravi i u kucnoj radinosti ili pak ako imas veci budzet mozes i da uzmes novo sediste.....Acimova ideja je odlicna i imas na netu da nadjes ljude koji su to radili i rezultati su fenomenalni.Imas i uputstva itd tako da je najbolje da razgledas sve to pre bilo kakve odluke ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 61 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na savetima...

  A jel neko cuo da u Osjeku ima jeftinih guma...... a pritom imas i povracaj na carini 20%. Ako neko zna nesto vise bio bi mu zahvalan....

 

Sediste je fabrisko.....

Inace motor je od 2007 kupljen kod Rodica. Preso sam sa njim 22500km.

Pravio sam mu produzeni vizir i mogu vam reci da mnogo znaci stop jeduzi 10cm

Zadovoljan sam sa svim ali Sediste me ipak ubi.

 

Ako Imate neki predlog ili sugestije .......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja cu ti pomoci za gume, za ostalo se moras snaci :)

 

Dakle, sve zavisi od tvog stila voznje. Ako se vozas i putujes i ponekad tu i tamo malo das gas, onda ti treba nesto iz Sport-Touring sklase - tu vlada Michelin Pilot Road 2. Ona nije jeftina i tesko se do nje dolazi ali je najbolja i dosta traje. Alternativa su ti Bridgestone BT-021, preporucujem jednu od ove dvije.

 

Ako si sklon jurenju sekundi, onda ti treba nesto iz Hypersport klase, a najbolje (ujedno i povoljno) rjesenje je Continental ContiSportAttack. Sjajne performanse, a kod naseg uvoznika su pristupacne cijene. Alternativa je odlicni Michelin Pilot Power 2CT koji se tesko moze naci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
link=topic=37392.msg562474#msg562474 date=1246480295]

@Evil_Zo

 

Da li si vozio bt021 po kishi?

 

 

Nisam po kisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Takođe bi trebalo razmisliti i o Metzeler Roadtec Z6 Interact, koji je poboljšana verzija starog Roadtec-a...

 

link: http://www.metzelermoto.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=/catalog/moto/sport_touring/none&vehicleType=MOTO&product_id=378318&uri=/metzeler/en_IT/browser/xml/catalog/moto/mv_roadtec_z6_interact.xml&menu_item=/products/catalog/sport_touring

 

Stari Roadtec Z6 je bio odlična guma, ali su je napredak tehnologije i dolazak dvo- i trokomponentnih guma potisnuli niže. Inženjeri iz Metzeler-a su se potrudili pa su natjerali jednokomponentnu gumu da se ponaša kao dvokomponentna, a sve to daljim unapređivanjem njihove Zero degree tehnologije čeličnog pojasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Vozim bt021 vec 5000km,vozio ih i po kisi,mogu reci samo najbolje o bridgestone-u.

sa proslim setom(bt020) sam presao 17000km,a nisu izgubile saru po sredini,

kada su gume u pitanju,ne zalim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 61 postova
  • Lokacija: Beograd

Upra vo sam preso 2000 km sa BT 021 i mogu vam reci da sam zadovoljan za sad. Pre toga sam imao BT o20 i preso sam 22000 km ,Sto se tice cene i kvaliteta svarno vrede te pare normalno uvek postoje kvalitetnije  a jeftinije pa kome sta odgovara...................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Upra vo sam preso 2000 km sa BT 021 i mogu vam reci da sam zadovoljan za sad. Pre toga sam imao BT o20 i preso sam 22000 km ,Sto se tice cene i kvaliteta svarno vrede te pare normalno uvek postoje kvalitetnije  a jeftinije pa kome sta odgovara...................

 

 

Ako si sa BT 020 bio zadovoljan, veruj mi da ces sa bilo kojom drugom gumom biti odusevljen!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Meljak

Na vise motora vozio Dunlop Qualifier, bt021 i michelin pilot power 2ct. Moje iskustvo je, dunlop posle par hiljada slabo drzi(sranje grip) i postala je porozna na 6000, bt021 odlicna guma, pilot power 2ct sjajna.

P.S. Za ContiSportAttack cuo samo najbolje od vise drugara, al je nisam vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ispravka, to za kisu vazi za BT-020, pomijesao sam ;)

Zato sam te i pitao, ja sam sa BT-021 vozio kroz skoro pola metra vode 50km i drzhala je super s' obzirom kakvi su uslovi za vozhnju bili (potop).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja