Jump to content

Moto Zajednica

honda dominator 500_kontrola ulja u masini?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Novi-Sad
  • Motocikl: Yamaha fz6

Molim za savet,jer svako ima svoju verziju price......ko je vozio zna da se ulje sipa u ram,ali me interesuje kako ga pravilno iskontrolisati,jer na hladan i ugasen motor merac uvek pokazuje minimum,znaci li da je tacna opcija da mora barem pet minuta motor da radi,ili ti da se predje desetak kilometara,a da se zatim pogleda nivo ulja u masini?Mozda smaram pitanjem ali ako je neko vozio savet bi mi bio od velike koristi da se ne zaludjujem sam u napred hvala......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: okolina Valjeva-s.Ducic
  • Motocikl: honda cbr 600 f3

dommi 500 nije toliko redak motor nesekiraj se ima delova zanjega isve sto ti treba,ja ga imam isto iz austrije uvezen 500ccm3 ,sto se tice jako je zeznut za kontrolu nivoa.

 

evo kako:

1.upalis da ga zagrejes na leru

2.provozaj nekoliko krugova

3.ugasis,sacekas minut dva

4.odvrnes merac i spustis u ram-nezavrces merac  kad meris samo spustis

 

Fora je u tome da on koristi isto ulje za masinu i menjac i dok ga neprovozas ono ostane u menjacu,ide oko 1,9L ako nemanjas filter a 2,3L sa filterom.Nikako drugacije nemoze da se izmeri i moras stalno da kontrolises jer ako ti trosi ulje a vazdusar hoce,upropastices masinu,crtica na meracu da ti bude  izmedju minimuma i maksimuma najbolje ,preko maksimuma nikako nevalja da imas ulja.

ako trebas jos nesto oko dominatora 063/80-29-170 Zeljko evo broja za sve kojima treba pomoc oko domine,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Vidim ista kolicina ulja ide u taj 500 i 650 dominator. Predpostavljam da je ista masina u oba modela samo je klip manji?

Ja sipao ulje i malo mi otislo preko one crtice maksimuma, da izvadim to malo ili ta vozim tako? Nije puno otislo preko, jako malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: okolina Valjeva-s.Ducic
  • Motocikl: honda cbr 600 f3

Vidim ista kolicina ulja ide u taj 500 i 650 dominator. Predpostavljam da je ista masina u oba modela samo je klip manji?

Ja sipao ulje i malo mi otislo preko one crtice maksimuma, da izvadim to malo ili ta vozim tako? Nije puno otislo preko, jako malo.

 

mozes da izvadis cuo sam da nevalja da ima preko maksimuma ali potrosice on to pa pogledaj kolika je tolerancija izmedju minimuma i maksimuma,rekao mi cope da fabricki umeju da potrose 700ml na 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ma nije puno preslo, ostavicu, znam da ce potrosti. A to sto kazes da trosi, meni je potrosio oko 800ml za 1900km, prvo sam se uplasio, ali sam posle video na forumu da tako treba  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Vidim ista kolicina ulja ide u taj 500 i 650 dominator. Predpostavljam da je ista masina u oba modela samo je klip manji?

Ja sipao ulje i malo mi otislo preko one crtice maksimuma, da izvadim to malo ili ta vozim tako? Nije puno otislo preko, jako malo.

 

mozes da izvadis cuo sam da nevalja da ima preko maksimuma ali potrosice on to pa pogledaj kolika je tolerancija izmedju minimuma i maksimuma,rekao mi cope da fabricki umeju da potrose 700ml na 1000

 

MOj je bio posebna priča, trošio je i ulje i benzin kao sotona. Loša karburacija i ignicija kod starih modela...

Inače lično smatram da je Hondin promašen model što se agregata tiče, vozne karakteristike su simpatične al ništa posebno. Ja sam sa mojom prešao boga oca km, sela , gradove, planine i mora, i imao sam problem sa autonomijom rezervoara od 15L, stalno sam vukao rezervne flaše da negde ne ostanem u vukojebini........ :(

 

250 i 500 su po meni bolji motori od 650 koji sam ja imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4696 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Da Da vrlo retka serija,kazu pravljena za Austrijsko trziste i meni bilo cudno al 500 ccm

Dobar motor,takav agregat se ugradjuje u Gileru 500 canyon,doduse malo je slabiji ali zato treje,pozzz  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja