Jump to content

Moto Zajednica

"Braća" bajkeri

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

        OK, ne nosiš maramu, ali nosiš potkapu, ili neku majicu, ili ...ne znam, bilo kakvu tkaninu koju možeš da okačiš o najviši deo motora. U kombinaciji sa podignutom rukom i razbucanim plastikama, vrlo brzo eliminišu kukolj od žita. Možda neko zamišljen i ne vidi razbucane plastike u prolazu, ko zna gde mu je pamet u tih 10 sec prolaska pored tebe... Da me ne shvatiš pogrešno, niti znam ko je to bio, niti me interesuje, a još manje ga branim, ovo preporučujem svima koji iz bilo kog razloga ostanu negde na putu za njihovo dobro. Dajte do znanja da vam treba pomoć, ne može se to znati samo na osnovu toga što se motor pokvario i stoji pored puta, a mi prolazimo pored sa 40-60-80-?0km/h gledajući ko-zna-gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Vozeci raznorazne krseve 20 god. X puta mi se desilo da me sarac izda u pogresnom trenutku i naravno u p.m..ini. Pomagali su mi nepoznati ljudi, taksisti, vulkanizeri i sta ti ja znam ko sve, ali sam se dovlacio kuci na 2 tocka. Mislim da je vrh bio u volvoom servisu u zemunu: trazio sam da nasteluju paljenje na emz-u, a oni me gledaju belo dok neko rece e zna Mile(lupam zaboravio sam ime) I tako...a u kumco servisu na nbgd-u: a pa neznam ti ja to...ja samo elektroniku...Pre desetak godina u pola noci negde u Vojvodini sa kecom osta bez gume a rez. nemaa.. i dade mi covek..hvala mu..

Sutuacija milion a fora s maramom je odlicna nisam znao..Medjutim kao i za sve u zivotu moras da se iscimas, zamolis, pitas, izvinite,hvala, do vidjenja.. i naravno nositi alat sa sobom  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Trebao je da stane. I tacka. Napisi slobodno koji motor je vozio, tablicu kako hoces... Sta fali da se zna i takav podatak iz necije biografije, a ne samo ono "Bracoooooo, ovo-ono...." na recima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

         OK, ne nosiš maramu, ali nosiš potkapu, ili neku majicu, ili ...ne znam, bilo kakvu tkaninu koju možeš da okačiš o najviši deo motora. U kombinaciji sa podignutom rukom i razbucanim plastikama, vrlo brzo eliminišu kukolj od žita. Možda neko zamišljen i ne vidi razbucane plastike u prolazu, ko zna gde mu je pamet u tih 10 sec prolaska pored tebe... Da me ne shvatiš pogrešno, niti znam ko je to bio, niti me interesuje, a još manje ga branim, ovo preporučujem svima koji iz bilo kog razloga ostanu negde na putu za njihovo dobro. Dajte do znanja da vam treba pomoć, ne može se to znati samo na osnovu toga što se motor pokvario i stoji pored puta, a mi prolazimo pored sa 40-60-80-?0km/h gledajući ko-zna-gde.

 

Stvarno nisam znao za maramu i slicno, ali ok sada znam.

 

Prosao je pored mene sa 4 na sat jer je zagledao natpis do kada je pumpa zatvorena .......

 

 

Ma ok je, ako nista drugo mozda ce neko ko do sada nije hteo da stane citajuci post i odgovore promeniti misljenje. I to je dosta !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Stajao sam milion puta, pomagao, davao savete, ali ni jednom nije bio niko sa foruma.

Svi se obicno iznenade i zahvale bog zna kako.

Poslednji put je bilo kad sam se vracao sa moto skupa u Zrenjeninu, na onoj velikoj krivini kod skretanja za Perlez, Titel i dalje prema Novom Sadu, decko na Super Tenere stoji pored puta i cudno gleda u motor, ja i drugar stajemo pitamo jel treba pomoc. On nam kaze da se vraca sa Ecke (aerodrom nadomak Zrenjenina) sa skakanja (brat padobranac), uglavnom Tenera ostala bez struje. Malo smo cackali, gledali pokusali da pronadjemo problem, ali covek kaze da ima brata u Bg i da je krenuo sa nekim kombijem, tako da nema potrebe da ga popravljamo. Ostali smo jos neko vreme sa njim bar da mu pravimo drustvo. Iz pravca Zrenjanina je proslo dosta bajkera sa moto skupa , svi se uglavnom javljaju, ali niko ne staje. Doduse javljaju se oni sa endurima i coperima ali likovi sa R masinama projure pun gas ni da svirnu.

Decko je iz Kraljeva , bio zahvalan sto smo uopste stali , opusten rekao je da slobodno idemo burazer stize, pozdravili se i otisli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja motor imam tek od marta ove godine i do sada mi (hvala Bogu) nije trebala pomoć, mašina još ni jednom nije zakazala, iako sam odvozio blizu 2000 km. Kao svež bajker, nisam ni imao prilike da stajem nikome, ali bih to sigurno učinio da se prilika ukaže.

Međutim, ne razmišljau svi tako. Mnogi promene mišljenje kada njima prvi put zatreba pomoć. Ako se desi da im u takvom trenutku neko stane i ukoliko imaju imalo ljudskosti u sebi, sledeći put će itekako stati kolegi u nevolji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

ja juce stao kod "Pupina" na Batajnickom drumu,decka zezala aprilija sr50..ja stao,pitao jel treba pomoc,dao mu srafciger,klesta..nismo uspeli,al` sva sreca pa je keeway-ev servis blizu,pa je decko tamo oterao...zbog posla nisam mogao da odem sa njim.Zahvalio se,vidi se da mu je cudno bilo sto sam stao :)

Da l` je na forumu,ne znam..mada sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pre dvadesetak dana negde izmedju Krusevca i Jagodine vozeci jedno 80 na sat primetim automatika oborenog na put.Vratim se malo i vidim razbacani delovi neki alat deluje kao da je pao ali nigde coveka.Krenem da ga trazim po jarkovima kad....vidim cicu prska vinograd.Automatik mu pao on nije ni cuo ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Ima i dobre a i lose brace!  :D

 

Ja sam u dubokom (obrenovacki put) prvi put pao i prvi put polomio nogu pre negde 3 godine sa crvenom yamahom majesty,

motor je lezao na sredini trake prema Obrenovcu i posle ne znam koliko kola staje covek sa belim pikapom ne znam koji model pomaze mi da predjem na drugu stranu ulice i podize motor! Kaze da i on vozi neki enduro 750ccm (ni toga se tacno ne secam nazalost) cak je bio sa malim detetom u kolima!

 

Svaka mu cast!   Nazalost ga nisam video ponovo, ako je slucajno na forumu nek se javi  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pre par postova sam hvalio masinu kako nikad nije stala ... eeeeeeeee DANAS je stala :( Sva sreca pa 500 metara od majstora....DAMN!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Pre par meseci na putu ka Indjiji iz Novog Sada, vidim stoji neka mrcina od motora (bio je bez oznake, prilicno sredjivan) sa strane puta. Dimi se iz njega. Pored motora tip i verovatno njegova zena. Tu su negde oko 40-50 godina. Ja stanem da pitam jel treba pomoc. Nazalost uopste neznam nista da popravljam na motoru, ali imam u Kawi alat sto sam dobio uz njega pa mozda bar neke pomoci. Pridjem ljudima, pozdravim, pitam jel treba neka pomoc, kad tip koji cuci kod motora odmahne besno na mene i kaze - ajde mali samo si mi jos ti falio- !!!! I nastavi da mrmlja nesto u fazonu - ti ces da mi pomognes u p.... materinu, i da ne nabrajam. Covece! Aj sad pa reci! Inace sam kratkog fitilja, pa sam rekao hvala i odmah krenuo dalje da ga ne ugraviram u auspuh  >:( Taman kad sam upalio Kawu, dodje ta zena do mene i izvine se. Kaze da mu oprostim, jako je nervozan. Jadna ta zena sa takvom budalom pored sebe.

Cuo sam inace od jednog decka na kinezu da je stao nekim ljudima da pita za pomoc a oni mu rekli - ajde bezi bre -.

To je jako lose. Ja sam ceo dan bio strasno nezvozan i zeljan krvi zbog toga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Honda je to  ;)

Zna i kad treba da se pokvari  :D

 

E da znas :) ... sva sreca pa nije stala par dana ranije ... negde oko Kragujevca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ako samo stoji pored puta i nishta ne radi, samo zvera negde, ne stajem.  Ako chuchi ili skinute plastike shtagod, stacu. Ako mashe stacu 100%.

 

Honda je to  ;)

Zna i kad treba da se pokvari  :D

 

E da znas :) ... sva sreca pa nije stala par dana ranije ... negde oko Kragujevca :)

 

Pa shta joj je bilo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa shta joj je bilo???

 

Puklo crevo za gorivo?!?? Kapalo na sve strane... Popravak: 20 minuta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Evo bas pre koji dan sam stao da pomognem jednom bajkeru,kada smo se raspricali saznao sam i da je clan ovog foruma inace nick mu je Robi.Njemu se probusila guma na jedno 5-6 km od prvog mesta.Naravno odmah sam stao video u cemu je problem,otisao do prvog vulkanizera kojeg sam digao iz kreveta,jbg. bila je nedelja  ;D i nekako ga ubedio da podje samnom da cepujemo gumu koju smo valjda namestili kako treba jer je bila malo veca rupa.Sve u svemu lep je osecaj kad nekom pomognes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja