Jump to content

Moto Zajednica

Istegnut Lanac!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

POZDRAV BAJKERI!!IMAM JEDAN PROBLEMCIC,DANAS UZMEM DA OPEREM I PODMAZEM LANAC I U JEDNOM TRENUTKU MI SE UCINI DA JE LANAC PUNO ZATEGNUT,OKRENEM MALO TOCAK ONO NORMALNO,OKRECEM DALJE SVE NORMALNO KAD OPET ZATEGNUT,POGLEDAM SLUCAJNO DA NIJE UKOSEN TOCAK ALI SVE OK.DA NAPOMENEM DA JE LANAC DELIMICNO NOV NEKIH 3000KM NA APRILIJI PEGASO 650!!!IMA LI MOGUCNOSTI DA JE NEJEDNAKO ISTEGNUT TJ. JAJAST I SMETALI STA TO ZA VOZNJU????HVALA SVIMA U NAPRED

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Vidi ovako.

uzmi srafciger, stavi tek ovlas da se nasloni na lancanik(bocno), osloni ga na viljusku. Zavrti tocak.

Labavo drzi srafciger. Videces da ti je lancanik elipsast, jer cas struze, cas ne po srafcigeru.

Sve u svemu, menjaj lancanik. A do tada pronadji gde je najzategnutiji, pa ga tu nasteluj. Bez siljenja dok to ne sredis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Lanac ti je nejednako istegnut, na nekim mestima......

Hoce od cimanja, tockarenja..... ;D

Steluj tamo gde je najnategnutiji....

A cim budes mogao, zameni i lanac i lancanike!

To je jedino trajno resenje... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Lancanike i ne moras, ako su ovi dobri. Mozes da stavis i lanac od lifta, jeftini su, traju 5- 10000km, podmazuju se bilo cim. Motor ti nije neki RRRR pa da ga pokida tako lako. Jedino, ne cimaj, ne tockari, on se lakse nejednako istegne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

1.  CAPS LOCK!!!! Ne koristi velika slova....  ???

 

2. Nov lanac na starim lancanicima je najbolji nacin da mu skratis vek..... ;D

 

3. O lancima za kombajne, liftove i ostale sporohodne masinerije suvisno je raspravljati.... NE! :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

1. 100% si u pravu

 

2. Ako koristis jeftin lanac, nije vazno

 

3. Lanci za liftove imaju, kod motora koji ne "vrcaju" od snage, vrlo dug vek trajanja, sigurno duzi od 3 000km, kao sto mu je stari trajao. To je predrasuda da su ti lanci losi, korisceni su decenijama, cak i na jacim motorima /u vreme kada do novog, originalnog nije bilo moguce doci/ i niti su pucali, niti se nesto lose desavalo, pod uslovom da ih ne maltretiras.

 

Na tvog KTM, koji je prepun snage i eksplozivan, nikako ne bi smeli da se stave, posto ne verujem da bi trajali duze od dva sata. Na Pegasa, koji je pitom, mogu i ako ne menja lancanike, lepo ce ustedeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

I da, naravno, nikako ne uzimati onaj lanac kome su spoljasne rolnicekao presecene, nego onej koji ima te rolnice iz jednog dela, besavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Moze biti jos nesto. Ako lancanik ( zadnji ) nije odgovarajuci , moze se olabaviti i pobeci iz centra ,a i tri cetri polomljenih rolnica jeddna do druge daju isti efekat , pa vidi sta je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Imao sam motor u servisu koji je imao ovaj simptom. Na kraju se ispostavilo da je imao pad i da je zadnja viljuska dobila aksijalni udarac i isteglila lanac na odredjenoj "etapi".  :)

 

 

Nov lanac pod hitno, verovatno i lancanik. Nikakve za liftove, flasencunge i sl  ;D, lanac za tvoj motor osrednjeg kvaliteta ako nisi bahat i odrzavas ga kako valja prelazi i 30 000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Potpuno iste simptome sam imao i ja kad sam kupio motor, bio je nov jos uvek!!! ;D ;D

 

Zamenio sam i lanac i lancanike, jer tako treba, :) i tad sam dosao do jednog zakljucka: da sam zezno lanac samo zato sto sam ga vozio na manjim obrtajima,(oko 3000 rpm-a)  trzaji i sile na smicanje u samom lancu su daleko vece, posle zamene sam vozio na nesto vecim obrtajima...taj lanac se kotrlja vec 25 000... :D  treba uzeti u obzir da dvocilindrasi imaju "nemirniji" rad od cetvorocilindrasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

I meni je malo istegnut lanac, pa planiram da ga menjam cim dodjem do malo para.

 

Jel moze da se vozi umereno ovako?

 

Jbga, ja ga bas vozim pri malim obrtajima, kako po gradu da ga teram na 5k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Šta se dešava kada se neko pravi pametan i hoće da uštedi:

 

Skuplja Dara nego mera...

 

A Boga mi, i opasno i po život...

 

Dakle:

Honda CBR 600 F2 100KS:

 

"Može" "heavy duty" lanac od nekog viljuškara.

Može ozbiljno.

300tinak km...

A onda:

 

AP NS - BG, 3 sata ujutru, 230 km/h, od jednom kao da je ispao iz brzine...

Kilometar dalje se zaustavljam, i vidim olupanu felnu, iskrivljenu cevku (nastavak od zadnjeg nogastera), pocepan štitnik lanca, desna plastika oklpa repa...

Vraćam se po lanac, petina rolnica fali...

 

Suma sumarum:

- cimao orataka u 5 ujutru da ustane iz kreveta i dođe da prevezemo Hondu (jedva je digli i smestili u pik-ap)... - A - da - a pre toga zaustavljao ljude na praznom autoputu da mi posude aparat da ubacim svoju karticu jer mi se (pu malera) ispraznila baterija... - A - da - a pre toga ništa nisam ni uradio u NS - bar ne ono glavno zbog čega sam išao, mada smo se natezali do 2 ujutro - kažem ja iz malera u maler...

- kupio novi lanac i lačanike

- morao da krpim sve plastike

 

Naravoučenije:

Jeste - motor ima 100tinak konja, ali sada taj lanac ne bih stavio ni na šta što ide brže od 40 km/h.

 

Uči na tuđim greškama, nemoj na svojim...

 

p.s. - ovo sam postovao ne da bi mi pričali "koja si ti dileja..." (doduše - ne mogu da vam zabranim - ni da vas krivim - što to mislite ;D), već da bi ozbiljno shvatili to što su već ljudi postovali i ovde:

 

LANCE ZA RADNE MAŠINE NIKAKO NA JAKE MOTORE

 

- a ja sam vam dao od prilike merilo šta je dovoljno jako da ga pokida na većim opterećenjima (što ne znači da isto ne bi uradio i slabiji motor - verovatno samo posle par kilometara više....

 

I još jedan savet: ne slušajte ni kuma ni baju iza pulta kada kaže "ma može, što ne bi moglo - pa to diže 5 tona..."

 

Statičkog opterećenja, kume. Statičkog opterećenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Tacno, lepo sam rekao, na slabe motore. I ne izivljavati se. Sve lepo pise i tako moze da traje. A u sustini, svako nek stavi sta hoce ili moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

 

3. Lanci za liftove imaju, kod motora koji ne "vrcaju" od snage,

 

Radilica jednocilindraša sa takvim promerom klipa i dobrom kompresijom i tekako "vrca" od snage i muški bije po lancu, pa čak i pri motornom kočenju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da ne pricam o onome sto ynam da su drugi radili, kazem iz svog iskustva. Ja sam ga vozio na Falkoncu nekih 4 godine /dva komada promenjena, presao preko 40 000 sa njima/, na Kawi Z 1000J, vozio preko 8 000, cak se nisam ni nesto ubijao mazuci ga. Nikada nikakav problem. Najveca brzina, oko 170, na kratko.

 

E, sad, ako je meni valjalo, preslo celu Srbiju uzduz i popreko, na dva tipa motora, ne vidim razlog zasto se ne bi stavio na neki motor koji nema ni izdaleka tako divalj karakter kao Kawa. Novi lanac za Falkonca mi se raspao posle 1 000km, u sred Coke, pa su mi divni momci pozajmili svoj koji su skinuli sa svog motora, da se vratim u Bg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

230 Km/h ??

 

Samo :-)

 

Khem... - šta da vam kažem - bio sam mlad i ...

A i vraćao sam se kući suvog... duha.

A svi znamo koliko takva situacija zna da frustrira... :(

 

Inače smatram da me je te noći Bog pogledao (i ako sam u kuću ušao oko 8-9 ujutru) - vidite, trudim se da sve što mi se desi u životu gledam sa pozitivne strane...

Nekad ide - nekad ne...

Zakasnio na bus - doći će drugi - da sam stigao na ovaj, možda bi se ne daj bože slupao, ili kada sam već izašao iz njega - udario me auto - znači - kez na lice, i uz sokić sačekam sledeći...

 

Neko bi se smorio - dao pare za lanac, ipak će morati drugi da se kupi, izlomljene plastike, pokrivljeni delovi, cimanje, crkla bat na telefonu, ortaci isključili telefone, čekaj da ortak dođe sa pikapom, čuči u "gepeku" i pridržavaj motor... A da - umalo da zaboravim glavni razlog frustracije (eh da ste je samo videli, i vi biste sa mnom bili isfrustrirani...).

ALI - relativno brzo, na pola cele te epizode mi je prošlo kroz glavu "da slaviš ovaj dan kao drugi rođendan, i zahvali se Bogu što te je pogledao" - i verujte mi bio sam umoran ali ne "besan što je ovakva stvar BAŠ meni morala da se desi, u sred nedođije u ovo gluvo doba..."

Jer sam znao zašto - jer sam ja kriv za svaki svakcati deo "optužnice"...

 

p.s. - izvinjavam se na offu - ali smatram da nikada nije na odmet podsećati ljude šta sve može da im se desi i koje su sve moguće posledice, ma koliko to u trenutku izgledalo bezazleno...  :-\

 

EDIT:

p.p.s. - da dodam: ne tvrim da ljudi koji su se siti navozali "ne znaju št pričaju" - samo iznosim svoje iskustvo. Na slabijim motorima bi verovatno sve bilo O.K. :) Ma bilo bi i na mom da sam ćerao do 7000 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja