Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Sprint Apollo rx 250 sm

Ja sam samo malo pokusavao da dizem na zadnji.. u prvoj bas skace, tako da bi preporucio drugu... nisam siguran da u trecoj moze lepo da ga digne.. U svakom slucaju ko hoce da ga stalno vozi na zadnjem, neka promeni prenos i bice bolje.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: u potrazi

Na drugarovom apollu,mislim 2009 godiste,isli smo na nasip,bile su gomile peska....skakali smo,vrteli,slajfovali i motoru nije bilo nista,ali sve u granicama mogucnosti motora,nije bilo izivljavanja,posle par opterecenja,motor se provoza kilometar vecom brzinom da se ohladi i opet iznova :))) Posto ga duze vozi,on ga je dizao na zadnji bez problema,po 30-50 metara,ali nije se dugo zadrzao kod njega jer su ga navatali bez dozvole i morao da proda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Može apolo u prvoj lagano,juče sam bas vežbao u drugoj da dizem,može da se tockira samo kad se ukapira balans tacka,gravitaciona ili kako vam draže,u prvoj ne može dugo da se ide jer brzo izgubi snagu pa se spusti,nmg da stignem da presaltam u drugu,al zato kad se diže iz druge treba više tehnike ali je bolje i za mašinu a po meni i lakše iz druge,samo je malo teze uhvatiti tu balans tačku.

U trećoj ne može nikako-nema snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ne postoje odredjena pravila za tockiranje,svako to radi na svoj način,onako kako ukapira i kako mu najlakse.

Evo kako ja radim u drugoj brzini:

Idem u drugoj brzini na nekih 4000rpm ustanem i onda odjednom sednem,opustim se da bukvalno udarim u zadnji deo sedišta,u isto vreme naglo puštam kvacilo i dajem veći gas.

Noga obavezno na zadnjoj kocnici da bi ste zakocili i spustili se ukoliko motor ode previše u minus,pa da ne izlomite i sebe i motor noga uvek spremna. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ne postoje odredjena pravila za tockiranje,svako to radi na svoj način,onako kako ukapira i kako mu najlakse.

Evo kako ja radim u drugoj brzini:

Idem u drugoj brzini na nekih 4000rpm ustanem i onda odjednom sednem,opustim se da bukvalno udarim u zadnji deo sedišta,u isto vreme naglo puštam kvacilo i dajem veći gas.

Noga obavezno na zadnjoj kocnici da bi ste zakocili i spustili se ukoliko motor ode previše u minus,pa da ne izlomite i sebe i motor noga uvek spremna. :moto3:

 

Jel uspes da ga podignes u normalnu poziciju kako bi mogo nadalje da tockaris ili ga malo podignes i dok ubrzavas spustis.

 

Evo prva slika ovako bi trebalo:

 

wheelie_supermoto.jpg

 

 

Ili ovako ga samo zaletis iz druge?

 

dipp-22-32bb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Lako je ovima kad imaju 50+ ks...

U prvoj brzini ne mogu dugo da ga držim tako u visini jer tu svakako treba gas i ubrzavas,pa ubrzo izgubi snagu i padne ne može više da se drži.

A u drugoj brzini je kao u tvojoj prvoj slici,dignem ga i onda odrzavam balans,još nisam extra uvezbao,teže mi je da ga dignem u tu balans tačku,al kad je uhvatim onda idem nekih 20-30m,pošto to radim na parkingu de nema nikoga,ne želim da rizikujem da padnem na ulici da me neko pregazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ma nije toliko bitna jacina pogledaj na YouTube voze na jedan tocak i sa 50cc i to bez velikog zadnjeg lancanika.

 

Za prvu znam da nema sanse sa njom nista da se radi, nije li te stra da ne skrsis motor pogotovo sto se hladnjaci na jednoj strani drze direktno na plastiku na kojoj motor pada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Dižu 50cc al uglavnom 2t a velika je razlika u nabudzenim 2t motorima,bolje skaču imaju više snage za tockiranje a lakši su od apola jedno 50kg,da zaokruglimo ali imaju oko 90kg a apolo 136.

4t je slabiji,gledao sam trku na 400m kawasaki kx125 2t i kawasaki kx250f 4t i zamalo da pobedi 125,pa sad vidi odnos kw po kg mnogo znači,al mislim da kad se proračuna apolo ima manji odnos kw/kg od tih 2t kroseva pogotovo ti svi na yt su budzeni i kitovani.

 

 

Pa strah me je samo za menjač,za mašinu znam da je sve ok i da joj neće biti ništa,i ne radim to često,eto uzeo sam zadnjih 7,8 dana po malo samo da uvezbam to dobro,i onda neću više da se izivljavam,uzmem uradim par dizanja pa se malo provozam normalno pa opet par dizanja pa odem kući,mislim da mu to ne škodi bas mnogo.

A to sto su hladnjaci odma tu zasrafljeni za plastiku moze biti problem pri padu,ali ne očekujem da padnem,uvezbao sam neku foru da ne padnem,nzm kako da objasnim ovde,to je najbolje videti pa onda skapiras

Uglavnom ne planiram da padnem sa sve motora, mada i svim ovim kroseva su na istom mestu hladnjaci pa im ne bude ništa.

Ne znam kako bi bilo kad bi apolo pao na stranu :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Znam da ima razlike skoro su pa duplo jaci 2T. Evo pogledaj ovom klipu vozi 125 2T i dize ga na zadnji pri brzini od 120+ sto je za apolla jedva.

 

 

 

Premotaj na 3min tad je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Колико је тај аполо слаб кад се мучите да га дигнете у другој?

 

Ево вам пар снимака ћинђија 125 како иде на задњи, још је лик неискусан заноси му лево-десно па га одма спусти...

Пише на сату у којем је степену преноса...

 

http://www.youtube.com/watch?v=YhsBZPK1GpU

 

http://www.youtube.com/watch?v=BeC-G6EcuTI

 

http://www.youtube.com/watch?v=5jPWYkbGo-w

 

http://www.youtube.com/watch?v=fv1k7VCw_6U

 

И један домаћи...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma zato je bre pulser vanzemaljska naprava, ne može sa zadnjeg da se spusti.

 

@ mile

 

Da to sam video više njih da radi na 125,ali vidiš kolko se namučio sa telom da bi ga digo,verovatno bi tako i apolo mogao u 3 brzini,ali pri 120 nikako heheh,al vala pri 120 ne moze ni Vukov pulser.

 

Nije Vuče do motora,nego do vozača,ja jos nemam bas puno iskustva sa dizanjem,zato i ucim,a daj apola nekom dobro uvezbanom vozaču da vidiš šta će da radi sa njim,sve je stvar prakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ma zato je bre pulser vanzemaljska naprava, ne može sa zadnjeg da se spusti.

 

@ mile

 

Da to sam video više njih da radi na 125,ali vidiš kolko se namučio sa telom da bi ga digo,verovatno bi tako i apolo mogao u 3 brzini,ali pri 120 nikako heheh,al vala pri 120 ne moze ni Vukov pulser.

 

Nije Vuče do motora,nego do vozača,ja jos nemam bas puno iskustva sa dizanjem,zato i ucim,a daj apola nekom dobro uvezbanom vozaču da vidiš šta će da radi sa njim,sve je stvar prakse.

 

Ma pusti ga vidis da je klinja zestoko napaljen na nas motor ne izlazi iz nase teme a ovamo mama i tata mu kupili pulser hahahahaha, pa je malo razocaran...

 

 

Razmisljao sam da napravim kavez za Apolla tako da ako padne sa strane ne moze nista da se osteti a napred i nazad vec imam slajdere. I onda sam bar siguran da nece nista da mu bude ako padne.

Ne vezano za stunt, mozda proklizam sa ovim plastikarnima ili na offroad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ево лудим за аполом, јако сам се разочарао у свој мотор :nanana:

 

Комшија живи преко пута моје зграде, не познајем га, имао је пулсер 125, возио га годину-две дана и продао га да пређе на неки већи мотор... Пазарио апола и продаје га после месец дана, ено му оглас на половним аутомобилима, написао продаје га зато што нема времена да вози :lol:, запитајте се зашто га одма продаје..... Баш ћу га сликати једном поред свог пулсера, ако га буде истерао опет испред куће, чисто да не мислите да мастим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Svašta je moguće,haahaha.

 

Razmišljao sam i ja o pravljenju rol barova ali sam zaključio da se ne isplati a da su slideri dovoljni,npr kad stavis slidere na točkove i na volan tegice,mislim da plastika uopšte ne bi dodirivala pod pri padu,ali opet najbolji je kavez,to bi bilo jako dobro i mislim da bi mu lepo cucnulo,ali mislim da bi i koštalo dosto,jer to je stvar koja se vidi pa bi je trebalo profesionalno odraditi da to izgleda lepo,što znaci da bi to majstor trebao da radi,a to košta, predpostavljam dosta.Treba se raspitati kolko to može da izadje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ма довољно је само да ставите слајдере на осовине и штитнике за руке, евентуално још и тегиће да се корман још мало прошири... Корман на см је довољно широк да спречи контакт пластике и земље ако мотор падне.

 

Мени је пулсер пао са ногаре у гаражи и само се искривила ручица кочнице, пластике нису ни додирнуле земљу, наравно тад кад ми је пао нисам имао штитнике за руке па се ручица искривила (одма сам је исправио), сад имам и штитнике..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Svašta je moguće,haahaha.

 

Razmišljao sam i ja o pravljenju rol barova ali sam zaključio da se ne isplati a da su slideri dovoljni,npr kad stavis slidere na točkove i na volan tegice,mislim da plastika uopšte ne bi dodirivala pod pri padu,ali opet najbolji je kavez,to bi bilo jako dobro i mislim da bi mu lepo cucnulo,ali mislim da bi i koštalo dosto,jer to je stvar koja se vidi pa bi je trebalo profesionalno odraditi da to izgleda lepo,što znaci da bi to majstor trebao da radi,a to košta, predpostavljam dosta.Treba se raspitati kolko to može da izadje :takoje:

 

Ma meni je vise problem kako najbolje da ga isprojektujem krivine i gde da spojim levu i desnu stranu.

 

Kupim 1-2m sipku to je jeftino i drugar zna da vari on moze to lepo da mi uradi ja ga posle ofarbam i zakacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja imam rol barove, tj. nesto nalik, jer su sa unutrasnje strane bocnih plastika. :D

Na njih su mi nakaceni hladnjaci sa jedne strane, rol barovi su siri od sirine hladnjaka, tako da

nema sile da, ako se desi s***e, oni dodirnu asfalt.

problem je samo sto ne stite i plastiku.:jee:

 

Kad bi se napravio kavez, kao kod transalpa npr, to bi vec bila druga pesma.:hej:

Da i meni su vareni direktno za ram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ма довољно је само да ставите слајдере на осовине и штитнике за руке, евентуално још и тегиће да се корман још мало прошири... Корман на см је довољно широк да спречи контакт пластике и земље ако мотор падне.

 

Мени је пулсер пао са ногаре у гаражи и само се искривила ручица кочнице, пластике нису ни додирнуле земљу, наравно тад кад ми је пао нисам имао штитнике за руке па се ручица искривила (одма сам је исправио), сад имам и штитнике..

 

E video sam tog apollo-a u oglasima.

Stvarno mi nije jasno kako nije zadovoljan, apollo ima sasvim pristojno ubrzanje, ima snage.

Za tockiranje sad, jbg, ocigledno da moze kad se nauci...:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Pa na takav kavez smo i mislili ko od transalpa,BMW gs i to.

Tebi ce da izdrže hladnjaci al bi pokidao plastike,pa onda sta ces,a ovako kavez spolja i može na njega da se nakaci slider da se ne grebu šipke

nego plastični slider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ма довољно је само да ставите слајдере на осовине и штитнике за руке, евентуално још и тегиће да се корман још мало прошири... Корман на см је довољно широк да спречи контакт пластике и земље ако мотор падне.

 

Мени је пулсер пао са ногаре у гаражи и само се искривила ручица кочнице, пластике нису ни додирнуле земљу, наравно тад кад ми је пао нисам имао штитнике за руке па се ручица искривила (одма сам је исправио), сад имам и штитнике..

 

E video sam tog apollo-a u oglasima.

Stvarno mi nije jasno kako nije zadovoljan, apollo ima sasvim pristojno ubrzanje, ima snage.

Za tockiranje sad, jbg, ocigledno da moze kad se nauci...:lol:

 

 

Pa to ja pričam,sve je u praktičnoj obuci,pa dosta zvisi od vozača,ne tolko do motora.

 

A tockiranje nije glavna karakteristika motora,nije uopšte karakteristika motora,ne kupuješ motor zato što se lakše diže na tocak od onog drugog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ма довољно је само да ставите слајдере на осовине и штитнике за руке, евентуално још и тегиће да се корман још мало прошири... Корман на см је довољно широк да спречи контакт пластике и земље ако мотор падне.

 

Мени је пулсер пао са ногаре у гаражи и само се искривила ручица кочнице, пластике нису ни додирнуле земљу, наравно тад кад ми је пао нисам имао штитнике за руке па се ручица искривила (одма сам је исправио), сад имам и штитнике..

 

E video sam tog apollo-a u oglasima.

Stvarno mi nije jasno kako nije zadovoljan, apollo ima sasvim pristojno ubrzanje, ima snage.

Za tockiranje sad, jbg, ocigledno da moze kad se nauci...:lol:

 

Па не знам ни ја, кажем не познајем га... Колико видим он га је купио са истеклом регистрацијом, возао га неко кратко време и продаје га... Није га ни регистровао, вероватно га је само тестирао да види да ли му одговара, и пошто му вероватно не одговара из неког разлога решио одма да га прода... Можда нема нешто пуно више снаге од пулсера 125? Знам да су апола они неки руси стављали на ваљке да мере снагу и показао је само 13,4 коња, ако се добро сећам...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pa na takav kavez smo i mislili ko od transalpa,BMW gs i to.

Tebi ce da izdrže hladnjaci al bi pokidao plastike,pa onda sta ces,a ovako kavez spolja i može na njega da se nakaci slider da se ne grebu šipke

nego plastični slider

 

Plastike bih urnisao, nadam se da nece doci do toga, nikada... :moto3:

Cek sad mi pade na pamet nesto, ja bih mogao da stavim slajdere sa spoljasnje strane bocnih plastika, i srafim ih direktno na

taj rol bar sa unutrasnje strane. Sraf koji drzi slajder bi prolazio kroz rupu koja postoji na plastici.

Ne znam koliko bi to bilo svrsishodno i koliko bi bilo lepo na oko...:stabre:

Sta vi mislite???:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Па не знам ни ја, кажем не познајем га... Колико видим он га је купио са истеклом регистрацијом, возао га неко кратко време и продаје га... Није га ни регистровао, вероватно га је само тестирао да види да ли му одговара, и пошто му вероватно не одговара из неког разлога решио одма да га прода... Можда нема нешто пуно више снаге од пулсера 125? Знам да су апола они неки руси стављали на ваљке да мере снагу и показао је само 13,4 коња, ако се добро сећам...

 

Pa danas je sve moguce, ali msm da ta informacija ne pije vodu.

Nema sanse da ima tako malo konja.

licni primer:

Na uzbrdici od oko 10-15 stepeni, duzine oko 2km, natovaren sa 10ak kg stvari + ja 93kg,

4om brzinom idem 80km/h, pustim gas-dodam gas, hvata odmah, ne muci se i ubrzava.

Mozda ovo sto sam naveo nije merodavno ali opet, cini mi se da nije slab toliko... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja