Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Meni na prvi servis menjali ulje ja sam reko i filter da mi promene za svaki slucaj. Tako da to imas u Niskom servisu za sprint motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Apollo

Koliko ulja staje u apollu? Pre su momci pisali da sipaju 1l a u sevise manual pise da treba 1.8l . Sta je istina ? Jel pravio neko bocne kofere za apolla ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ja uspeo da sipam 1,1L (ali sam ga bas, bas iscedio pre sipanja)... Ihh, najmanji problem da pogresno otkucaju u manualu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

U manualu pise da uz motor ide i set alata, cak su i slikali svaki deo i napisali naziv sto je za pohvalu, samo ja ne nadjoh nista od tog alatica?

 

Pa me zanima da li je to kod mene samo tako ili to neki lik iz sprinta skuplja pa prodaje na auto pijaci? 1neznam.gif

 

setalata.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Zanimljivo je da ja jos uvek verno iscekujem svog Apola a on jos ceka carinjenje 0ljut2.gif

 

Znas kako se kaze, ko ceka taj i doceka 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ceka carinjenje?! Koga ceka, braciku Kertesa da dodje na pregled?

Druze, mazu te samo tako.

 

Ili im kontejner kasni ili ga nisu ni narucili. Nije cudno da kasne kontejneri jer se izvoz iz Kine dosta smanjio pa brodari tesko pune brodove. Zbog toga svracaju u vise luka usput ili voze smanjenom brzinom da ustede gorivo.

A carinjenje robe se ne ceka, to se zavrsava u par dana, obicno za jedno popodne za EU robu. Tu drzava najlakse i najefikasnije naplacuje PDV, avansno.

 

Reci im da se i sam bavis uvozom i pitaj ih ko im je spediter, da se raspitas sta je problem.

Da vidis kako ce da nadju drugi izgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ma dzabe to sto ce on njih da pita, oni da menjaju izgovor i ostale gluposti. To sigurno nece da mu ubrza dolazak motora, jedino od toga moze da dobije goru saradnju sa njima...

 

Treba biti strpljiv za neke stvari.

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Nista od mog apola3besan.gif

Zvao me danas direktor sprinta kaze"do sad smo cekali da ocarine,nisam meo ranije da udjem u magacin i da gledam motore i nista,ali sad tek kada smo ocarinili,dobili smo 7 komada,ali svi su u losem stanju jer vidi se da su stajali malo su izbledeli,odlepljene su nalepnice,i ja ne bih mogo da prodam to jer na to ne mogu da dm garanciju,ni ja ne znam sta cu sa njima dali da ih prodajem kao polovne,stvarno ne znam,ali vama mogu ako vas zanima da vam dam pulser 2 po istoj ceni zato sto ste cekali mogu napraviti izuzetak ako vam odgovara".To znaci da bih dobio pulsera za 1150e novog tj za nesto vise od 130 000 dinara.I sad ne znam sta da radim,jer mi se pulser ne svidja jer je mnogo nizak i ima vodeno hladjenje koje ne zelim da uzmem.

Imate li vi neki savet sta je pametno uraditi?

-da usmem nov pulser?

-da kupim nekog polovnog japanca?

ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Hmm, steta, ali opet trebas dobro da razmislis.

 

Pulser jeste novije godiste, ima manje tih decijih bolesti ali i meni se nije svidjao zbog vazdusnog i nekako mi je nizi pa ako si visok malo ce cudno da izgleda. Ali opet ko sto se kaze o ukusima ne treba raspravljati svako uzima ono sto mu se svidja.

 

Nebi bilo lose da pitas da ti spuste cenu za Apolla ako je sve u redu sa motorom (agregatom), lako ces ti da prefarbas ili nalepis one folije preko tih izbledelih plastika... U svakom slucaju raspitaj se u kakvom su stanju, i ponudi mu sto nizu cenu. Mozda izvuces novog apolla za neke male pare i neka mala ulaganja zbog dugog stajanja.

 

 

Najbolje bi bilo neka Yamaha Supermoto ali to vec zavisi koliko imas kintu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Cuj izbledeo od stajanja?!! Koliko treba da stoji na otvorenom da izbledi. A tek unutar magacina!

Nije smeo da udje u magacin da vidi svoju robu :D :D

Nisu oni to dobili uopste niti ce. Steta samo sto nemas neki papir da si ugovorio kupovinu pa da ih malo pritisnes inspekcijom.

 

Pulser je u svakom slucaju bolja kupovina od Apola, narocito po toj ceni. Nema hladnjake koji pucaju, nema fabricki neispravan amortizer i jos gomilu drugih sitnica na koje su se ljudi zalili u ovoj temi. To sto je hladjen vazduhom mu nista ne smeta.

Ja sa mojim Qingqi-em gazim 15K i ne posustaje a vozi se konstantno dosta velikom prosecnom brzinom (za njega), po najvecim vrucinama, kisi.... Samo novo ulje na svakih 1.000 - 1.500 km.

Ja sam visok 188 i nije mi mali motor. To kako izgledam na njemu, vidim tek na ponekom izlogu a kome smeta neka gleda u nekog lepseg. Najdalje sam vozio do Arilja bez pauze i nisam osecao neki umor.

Jedino smori fijukanje vetra ali to je tako na svakom nakedu i supermoto pa i na Apolu.

 

Ponudi ti njima 1000 EUR za Pulsera, nadjite se na 1.050 i razidjite se svi zadovoljni.

Za 100 EUR odmah kupi nove Conti Twist gume da se ne bi negde olupao na onim fabrickim i samo gas. Ili ih uputi u Motobox da ti oni kupe nove gume pa im daj 1.150 EUR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

U pravu je Sokobgd, pokusaj jos malo da spustis cenu za Pulsera i uzmi ga, to je najbolje resenje.

 

 

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Apollo

u sustini ti nisi dao neku kaparu 3000 nije neka ozbiljna cifra. neznam kojom sumom raspolazes ali ako imas A kategoriju moj ti je savet da uzmes nekog japanca od 600ccm imas honde suzuki yamahu ima ih i oko 2000godiste za oko 1300 1400e... msm da je to bb za te pare. a registracija nije mng veca nego za apolla

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Imam ja i ugovor i papire i kolko sam ostavio kaparu,sve potpisano i pecatom overeno,ali mislim da sa inspekcijom necu nista dobiti..

Polozio sam A1 jer imam 16 godina,a sto se kubikaze tice ne bih isao preko 250cc za sada..

 

Zvao sam da pokusam na tu foru,da mi smanje cenu da uzmem apola sa sajma,ili pulsera,rekli su da je direktor zauzet i da ce me zvati,i ceo dan se ne javlja.Sacekacu jos par dana,pokusavacu da smanjim cenu za pulsera i javicu rezultate..

 

Pozdrav,Hvala na savetima,narocito Sokobgd.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Imam ja i ugovor i papire i kolko sam ostavio kaparu,sve potpisano i pecatom overeno,ali mislim da sa inspekcijom necu nista dobiti..

Polozio sam A1 jer imam 16 godina,a sto se kubikaze tice ne bih isao preko 250cc za sada..

 

Zvao sam da pokusam na tu foru,da mi smanje cenu da uzmem apola sa sajma,ili pulsera,rekli su da je direktor zauzet i da ce me zvati,i ceo dan se ne javlja.Sacekacu jos par dana,pokusavacu da smanjim cenu za pulsera i javicu rezultate..

 

Pozdrav,Hvala na savetima,narocito Sokobgd.1zdravo.gif

 

Pricao sam sa drugarom i BG, drzi radnju, zastupnik par prendova kaciga,ulja,opreme,dijelova itd.... i tako razgovaramo na foru. da mi ovamo u Bih dovezemo par Sprintova, preko njega da to ide jer vec ima firmu reg.ovamo. Kad on mi kaze: Kakav Sprint NS..obilazi u sirokom krugu (nevezano za brend,vec za firmu) kaze: Gazda je ulozio velike pare u nadi da ih brzo obrne, dosta razradi,,al mu se nije dalo sve to na ruku...nenabavlja vise nove modele, dijelova sto ima ima,,, nove zalihe se cekaju od sezone do sezone.Dal je to prica izmedju gazdi firmi ili je stvarno, ja naznam niti imam kad to utvrditi...

 

nego, ti trazi kaparu nazad ako moze,,, a jos bolje da kupis tog Apollo sa popustom od 30-40% jer toliko oni odbijaju nakon 1 godine starosti kad procjenjuju vrijednost motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

 

Pricao sam sa drugarom i BG, drzi radnju, zastupnik par prendova kaciga,ulja,opreme,dijelova itd.... i tako razgovaramo na foru. da mi ovamo u Bih dovezemo par Sprintova, preko njega da to ide jer vec ima firmu reg.ovamo. Kad on mi kaze: Kakav Sprint NS..obilazi u sirokom krugu (nevezano za brend,vec za firmu) kaze: Gazda je ulozio velike pare u nadi da ih brzo obrne, dosta razradi,,al mu se nije dalo sve to na ruku...nenabavlja vise nove modele, dijelova sto ima ima,,, nove zalihe se cekaju od sezone do sezone.Dal je to prica izmedju gazdi firmi ili je stvarno, ja naznam niti imam kad to utvrditi...

 

nego, ti trazi kaparu nazad ako moze,,, a jos bolje da kupis tog Apollo sa popustom od 30-40% jer toliko oni odbijaju nakon 1 godine starosti kad procjenjuju vrijednost motora

 

Vidis to nisam znao,za vlasnika da se zeznuo i da se vise ne uvozi.Ali mislim da delova ipak ima jer vec imam jednog sprinta i za njega koji god deo da sam trazio bez problema sam nasao,a za apola i pulsera imaju svi delovi bar na slikama,gledao sam na sprintovom sajtu,za svaki skuter i motor imaju i prastike i farovi i svi delovi masine itd.

 

Pokusacu da dobijem ovog apola za manje para,ako to ne moze onda cu pulsera a ako kaze da ne moze stvarno ima da zovem inspektiju i da im natovarim na vrat,vec 23 dana ja cekam motor i nisam ga dobio,a u ugovoru pise rok isporuke do 10 dana,posto je bio sajam rekli su nedelju dana pole sajma ali ajde da kazemo 10 i tako i zapisase u ugovor i zapecatise.Samo cekam da mi se javi gosn direktor pa cemo da raspravimo neke stvari..1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja