Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Mozda nije plovak ,al je vrlo moguće da je neko djubre, skidaj karb i baci se malko na pranje i čišćenje istog :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Имаш пик на ганц-новог?

 

Па немам пик на ганц новог, није због пара и то, било би ми и жалије да га возим којекако и по којекаквом путу директ из продавнице, а највише не бих због оног фамозног "разрађивања" машине. Не бих могао да возим 1000-3000 километара на малим обртајима.

 

Па можда ипак нешто половно, због тога.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Dobar dan gospodo! Posle nekoliko meseci vrebanja, da i ja nesto napisem ovdek :zdravo:

 

Namamljen Gliginim podrobnim izvestavanjem o Apolu ( jos tada je tema imala 100ak strana ali ja cit'o samo nekih 40ak :neznam:), pre mesec i kusur pazarih jednog polovnog Apola sa predjenih 2700 - 2800km. Malo pres'o, ne bas sjajno odrzavan (u smislu lickanja, pranja, garaziranja).

Naravno, vrisnuo mu je amort. Zvao sam NS, rekose: '' Ima. Kosta 8000d ''... STAAAA?!? Resih da nesto izgrunfujem. Smislio sam pakleni plan, ali sada me zanima sta ce ovaj cenjeni skup reci o tom domisljanju Malog Perice :moto3:

 

Ovako: nadjoh amort od Suzukija TS (sl. 1) koji je dugacak 35cm. Apolov (sl. 2) ima 43cm, smislio sam da napravim ''kastm'', produzeni П profil usica i tako dobijem nedostajucih 8cm. Smislio sam da usice napravim od nekog debljeg materijala (kao sto je na fotki RM-ovog amorta (sl. 3)) kako bih kompenzovao vecu duzinu.

 

PS. Bez obzira na konstantne gluposti kojima su vas vasi motri obasipali, zakljucio sam da ipak katastrofalnih kvarova nije bilo.

Izgleda da pre voznje moram obavezno da ucinim sledece:

 

  • Skidanje karba i njegovo detaljno pranje, zamena filtera...
  • Skidanje rezervoara i detaljno pranje
  • Promptno deinstaliranje prekidaca kod copave nogice
  • Proveru svih kablova i creva, te eventualnu zamenu zamenu i ucvrscivanje (eventualno izmestanje boMbine :)
  • Ugradnja distancera ili smisljanje nekakvog rama za 'ladnjake
  • Nabavljanje alternativnog CDI, zlu ne trebalo
  • Provera svih srafova, matica i lezajeva, te njihovo tretiranje lepkom za srafove (ne lezajeva, of course)

Valjda je to otprilike to?! Da li moze od neceg drugog da se u'vati karb? Pozdrav!

 

Evo i neka fotkica mog trotineta....Pripremni radovi su u toku. Jes' stiglo lepo vreme, ali usled guzvi u auto skolama ja jos uvek ne posedujem dozvolu :(0plac.gif

 

Otegoh ga ko Filip Visnjic...

post-24399-0-69986900-1365768486_thumb.jpg

post-24399-0-36362900-1365768657_thumb.jpg

post-24399-0-23562200-1365768731_thumb.jpg

post-24399-0-86670600-1365769373_thumb.jpg

post-24399-0-26478800-1365769392_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Је ли 'тицо, јеси л' ти овај - http://www.mycity-military.com/Korisnik/anbeast/ ?

 

За оно продужавање амортизера: ако тај леви крај, то П, на на фотки плавом амортизера може да се одвије од остатка амортизера, можде је боље да ти стругар направи цилиндрични продужетак који ће на једном крају имати "јупу" са навојем а на другом брезон са истим тим навојем, па добијеш нешто као један наш брат Украинац.

 

299414_1.jpg

 

Тај детаљ је у горњем десном углу, поред окца за качење.

 

299414_2.jpg

 

На крају, добијеш нешто овакво:

 

299414_3.jpg

 

Е једино што је осам сантима продужења... мало пуно. Јеси ли упоредио и ходове сток и тог ТС-овог амортизера? Да не буде да су за различите полужне системе ослањања и кракове сила, па да један не ради како би требало на месту другог?

 

Карб је, мислим, обичан, клон Микунија ПЗ-30. Тога има по кинеским онлајн продавницама за око 25 евра.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Taj sam, druze modelatore :)

 

Ovo ''ukrajinsko'' resenje je elegantnije. Hvala!

 

Paaa...nisam bas tako detaljno uradio domaci. (u vezi hodova, krakova sila i sl.) Lenj sam i sklon improvizavijama varijante APP (ako prodje - prodje) :moto3:

Odo' da radim domaci.... (zapravo, nisam jos kupio amort od TS-a, u procesu sam...ali je jeftin pa rekoh, ne kosta puno i da se zeznem).

Eehrmm...a gde da potrazim info o hodovima i krakovima sila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Otok Krk
  • Motocikl: Orion RX250

Pozdrav

 

Prvi put se javljam na ovaj forum iako ga rado ponekad pročitam . Ja sam vlasnik Apolla 250 enduro , slabo ga vozim tako da nemam za sada nekih velikih iskustava sa njim osim naravno problema sa zadnjim amortizerom . Kad je pustio ulje nazvao sam servis u Zagrebu da uzmem novi , vlasnik servisa mi je lijepo objasnio da mi ne želi prodati novi amortizer ( vjerojatno znajući koliko će trajati ) nego me uputio na g. Račkog u Zagrebu koji se bavi reparacijom amortizera za motore. G. Rački nije bio pretjerano oduševljen kad sam spomenuo Kinu jer on popravlja amortizere koji vrijede 500-600 eur , međutim pristao je na popravak . Od originalnog amortizera zadržao je kućište i oprugu dok je sve drugo napravio od svojih dijelova,ugradio deblju osovinu kao i skratio hod 1,5 cm po mojoj želji ( imam 170 cm). Dao je garanciju i besplatno dodatno podešavanje amortizera po mojoj želji nakon što isprobam pošto amortizer nema više vanjskog podešavanja tvrdoće . U slučaju budućih problema sa amortizerom smoći će se kod njega jeftino servisirati . Ovo iskustvo me koštalo 500,00 kuna ali sam uvjeren da sada imam puno kvalitetniji amortizer.Drago mi je ako sam nekome pomogao oko ovog problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

ako neko zainteresovan za razradjen apolo nek se javi, meni stoji u garage... :takoje: cena 850 e sve na njemu fecereca ima veliki kofer a imate i fotke u ovoj temi :zdravo: razlog prodaje kupio trandzu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Apollo

Pozdrav svim clanovima.

Zainteresovan sam da kupim ovaj motor pa me interesuje da li ima neko iz nisa ko ima ovaj motor da se vidimo da pogledam motor kakav je i sta je da popricamo itd. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

da li neko moze da mi pomogne i kaze gde mogu da nabavim usisnu granu kao i teflone ili gumice ventila za apolo 250 cm, sem u novom sadu,grana moze i polovna ali gumice mi trebaju nove kao i dihtung usisne. hvala punooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav svima, ja sam novi ovde. Takodje sam vlasnik apolla i imao bih nekih pitanja, ukoliko neko zna da mi odgovori.

 

1. kako moze da se resi problem stalnog prelivanja karburatora

 

2. kako top i izduv moze da se preradi

 

3. pitanje se odnosi na zamenu prednjeg ili zadnjeg lancanika, sta je bolje da se zameni

 

poz svima i unapred hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

За карбуратор: скинеш га, расклопиш темељно очистиш споља и изнутра, провериш да ли иглица која затвара доток горива у лонче, ради свој посао како треба, да ли пловак исправан, без деформација и да ли без запињања може да шета горе-доле. Наравно, обратиш пажњу како се спаја она жичица на доњем крају иглице и језичак пловка. Када све то урадиш и намонтираш карб назад, а он поново прелива, онда провераваш ниво горива у лончету карба, да буде до његове горње ивице или који милиметар ниже, али то је друга прича. Значи, прво детаљно чишћење.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

 

1. kako moze da se resi problem stalnog prelivanja karburatora

 

 

Jedna od metoda je i poliranje kanala, tj konusa na koji naleze iglica. Desava se da necistoce naprave tanak sloj na konusu i nece lepo da naleze iglica. Poliranje se vrsi tako sto se na busilicu ili aku odvijac stavi stapic za usi, na vrhu malo polir paste i zavuce se u kanalic, do kraja.

Naravno da ne vozim apola ali karburator je karburator. 1jee1.gif Ja sam imao problema na kawasakiju pa sam tako resio stvari. Jedna od stavki je i da moze da se uzme vodena smirgla 2000,2500 i polako da se smirgla gumica na vrhu (zavisno od iglice) ali to bas nije preporucljivo, jer ne moze nikad ravnomerno da se skine zarez ukoliko se napravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Otok Krk
  • Motocikl: Orion RX250

Ne znam koliko ovdje prodaju karburator ali imaš ih na ebay-u već za 23 usd sa poštarinom ( tražiš PZ30) , uzmeš pa imaš rezervu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kula, Serbia

Zdravo. Ja sam takođe novi član. Pročitao sam "celu" temu i jako sam zainteresovan. Imam par pitanja.

1. Da li je neko rešio onaj problem tj. je li uopšte bio problem sa pokazivanjem brzine sa odstupanjem 10-15%?

2. Može li neko da mi kaže koliko sada košta nov ovaj model (iako ne bih nov)?

3. Šta vi mislite:

a.) Sprint Apollo RX250

b.) Sprint Pulser 125

c.) Sprint Pulser 200

d.) Qingqi QM125GY

e.) Qingqi QM200GY

f.) Qingqi QM125 2D

g.) Keeway Speed 125/150

Šta je najbolje od ovih 7 modela? Inače, student sam, tako da mi motor treba sa što manjom potrošnjom i izdacima? Vidim da je pre sedanja na apollo potrebno obavezno pregledanje šrafova i tako a ne volim to, više volim da mi je motor u top stanju tako da mogu bez ikakve provere slobodno da se vozim sa njime pa samim tim smatram da apollo nije za mene? Najviše što planiram da pređem sa motorm jeste 300km dnevno tj. 150 pa nakon nekih 3-6 sati opet 150km i to možda samo jednom mesečno. A pritom, visok sam 192 i ne bih voleo da na motoru izgledam smešno tj. kao na trotinetu. Tađe, imam položeno za A2 i motorčić mi treba čisto da bih se vozikao po Novom Sadu do fakulteta i nazad, da ne moram da se zezam busom i da li mislite da bi mi se to isplatilo sa bilo kojim od ovih modela? Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Otok Krk
  • Motocikl: Orion RX250

Pozdrav,

 

dali netko zna od kojeg poznatijeg modela odgovaraju prednje i stražnje kočione pločice za naš apollo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Prednje od honde vfr 750 89-90

 

Zadnje ferodo oznake FDB2162P

 

sve se moze naci kod Mileta na Tosinom Bunaru.

 

@LWF

 

Pa po meni kupi skuter i lepo se vozi svi navedeni motori imaju lanac i tu imas zezanje ciscenje, kupis free-a i vozis se ili Libertja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Kula, Serbia

Čišćenje lanca i nije neki problem, očistiš lanac i miran si neko vreme (valjda?), nego da ne moram pre svakog sedanja na motor gledati šrafove ili tako nešto jer sam često u žurbi...

Inače, da sam hteo skuter kupio bih ga već odavno i ne bih džaba ponovo polagao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А ко ти је то рекао да пре сваке вожње треба да зађеш к'о пилот пре полетања око авиона, и провераваш сваки?

 

Начин за спречавање одвијања шрафова је одавно познат и применљив и на Аполу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja