Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Malo spremanje ljubimca za voznju uz pomoc mog bajkera Dunje, a pre kacenja nove registracije.

Da razbijemo monotoniju! :takoje:post-7272-0-36789900-1333476481_thumb.jpg,post-7272-0-69861600-1333476485_thumb.jpg,post-7272-0-60512800-1333476489_thumb.jpg,post-7272-0-07748400-1333476493_thumb.jpg,post-7272-0-51287900-1333476501_thumb.jpg,post-7272-0-82282400-1333476506_thumb.jpg >:(:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Јеси пробао да му очистиш то жутило са хромораног лонца?

Ne,kazi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Радио сам у духу традиција "грунфовања" у "Кинеској империји": имао сам под руком неку нашу обичну пасту за полирање и диск исечен од комада старог итисона постављен на онај гумени диск на бушилици на који обично иду дискови од шмиргне. Та "апаратура" ми је пар дана раније супер послужила за полирање месинганог шибера карбуратора од те направе, чији је био пожутели хромирани ауспух. Значи, све је чиста импровизација са оним шта је било под руком јер је била зима, а бувљак далеко. На тезгу поставио бушилицу са свим тим дисковима, тако да јој је онај предњи рукохват држао футер са дисковима подигнут од тезге, фиксирао брзину на поприлично лаганицу (ово је важно), намазао диск од итисона пастом, па ауспух у руке и дао му по скидању жутила и тачкица корозије. Додуше, ауспух који сам радио је баш малих димензија и лако је било да га окрећем, али не верујем да моће да буде проблем ни са твојим чунком. Урадиш једно парче лонца, погледаш да ниси пропустио неки део, а бушилица има времена да се охлади. И тако до краја. Ја сам био задовољан резултатом. Додуше, сада је лепо време, бувљак ти је близу, па можеш тамо да потражиш нешто примереније за полирање од мог итисона, а и пасти има по фарбарама.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Радио сам у духу традиција "грунфовања" у "Кинеској империји": имао сам под руком неку нашу обичну пасту за полирање и диск исечен од комада старог итисона постављен на онај гумени диск на бушилици на који обично иду дискови од шмиргне. Та "апаратура" ми је пар дана раније супер послужила за полирање месинганог шибера карбуратора од те направе, чији је био пожутели хромирани ауспух. Значи, све је чиста импровизација са оним шта је било под руком јер је била зима, а бувљак далеко. На тезгу поставио бушилицу са свим тим дисковима, тако да јој је онај предњи рукохват држао футер са дисковима подигнут од тезге, фиксирао брзину на поприлично лаганицу (ово је важно), намазао диск од итисона пастом, па ауспух у руке и дао му по скидању жутила и тачкица корозије. Додуше, ауспух који сам радио је баш малих димензија и лако је било да га окрећем, али не верујем да моће да буде проблем ни са твојим чунком. Урадиш једно парче лонца, погледаш да ниси пропустио неки део, а бушилица има времена да се охлади. И тако до краја. Ја сам био задовољан резултатом. Додуше, сада је лепо време, бувљак ти је близу, па можеш тамо да потражиш нешто примереније за полирање од мог итисона, а и пасти има по фарбарама.

Preporuci mi neku pastu slab sam u tim stvarima. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Kac

"Pazol" je stvarno dobra pasta.Koristio sam je da ispoliram auspuh na mom keeway speedu i sve tackice od rdje je skinuo.Auspuh je kao nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

"Pazol" je stvarno dobra pasta.Koristio sam je da ispoliram auspuh na mom keeway speedu i sve tackice od rdje je skinuo.Auspuh je kao nov.

Reci kako se koristi i postupak poliranja? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Kac

Naneses na suvu pamucnu krpicu i samo trljas.Sto vise trljas sve se vise skida rdja i postaje glatko.Na krpi ti posle ostane sva ta prljavstina.Ja sam koristio stare pamucne majice, da ih posle ne moram prati, vec ih samo bacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Питао сам и у теми "Ћингћи" теми, па да питам и овде: има ли неко оне преклопне полугице ножних команди? Питам, јер је можда неко падао и ломио; треба ми макар само оно коленце са опругом,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Eh da se prijavim da sam danas imao extra vožnju po gudurama Fruške Gore. Malo sam se zaneo i pljusnuo u neko šiblje i počeo da mi curi desni hladnjak <_< .....

 

Ko mi je kriv što sam odustao od crash bara....

 

Jel ima neki ekvavilent hladnjaka ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Eh da se prijavim da sam danas imao extra vožnju po gudurama Fruške Gore. Malo sam se zaneo i pljusnuo u neko šiblje i počeo da mi curi desni hladnjak <_< .....

 

Ko mi je kriv što sam odustao od crash bara....

 

Jel ima neki ekvavilent hladnjaka ?

 

А што би то радио :zbunjen: буџио од другог мотора кад имаш да купиш оригинал :stabre:. Одеш у индустријску зону , Спринт продавница и сервис купиш нов и замениш :takoje:

или однесеш код Цубике и завариш ( алуминијум је у питању).

 

Колико видим из Н.Сада си па неби требало да буде проблема :neznam:

 

Поздрав :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Heheh, a zasto bi stavio orginal? I koji pri tome kosta.............

 

Za neke stvari su se bas bezobrazni, a neke su im i jeftine ali kvalitet je ravan 0.

 

Kod drugih masina je znatno uzi hladnjak i tu nastaje problem puca ili na porvoj ili na zadnjoj vertikali usled vibracija ili pada, ako i nadjes nesto odgovarajuce da grunfujes ostaje ti da pravis nosac za koji ces srafiti bocne plastike....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Eh da se prijavim da sam danas imao extra vožnju po gudurama Fruške Gore. Malo sam se zaneo i pljusnuo u neko šiblje i počeo da mi curi desni hladnjak <_< .....

 

Ko mi je kriv što sam odustao od crash bara....

 

Jel ima neki ekvavilent hladnjaka ?

Mikipa i ja smo resili curenje sa malo aleve paprike kao NOV je nema curenja niti gubitka tecnosti.Ako hoces grunfovanje ja sam razmisljao jedan mali hladnjak od auto i postaviti ga horizontalno s tim sto zadnji deo blatobrana treva spustiti do tocka da bi mogao upravljati.Mislim da Honda FMX ima takav blatobran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Eh da se prijavim da sam danas imao extra vožnju po gudurama Fruške Gore. Malo sam se zaneo i pljusnuo u neko šiblje i počeo da mi curi desni hladnjak <_< .....

 

Ko mi je kriv što sam odustao od crash bara....

 

Jel ima neki ekvavilent hladnjaka ?

Mikipa i ja smo resili curenje sa malo aleve paprike kao NOV je nema curenja niti gubitka tecnosti.Ako hoces grunfovanje ja sam razmisljao jedan mali hladnjak od auto i postaviti ga horizontalno s tim sto zadnji deo blatobrana treva spustiti do tocka da bi mogao upravljati.Mislim da Honda FMX ima takav blatobran.

 

 

od jugica od grejanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa i sve da grunfujete hladanjak od grejanja bilo kog auta to Johanu nije od pomoci posto covek vozi offroad, to moze samo da prodje kod supermoto masine recimo Yamaha ima jedan hladnjak na xtx660......

 

I kao sto Dunja kaze morao bi da se izmesti prednji blatobran kao kod xtx660.Njemu je reseno lako posto su mu stapovi kontra okrenuti od apolla.......

 

Po meni idealno resenje je da se kupi par hladnjaka od neke masine i da se stavi i ko vozi offroad jedino mu pomaze ova stvar....

6D4CF531-94A3-9741-B7F4-25852AC0DE8A_thumb.jpg

 

2018F12D-5BF5-4943-B1ED-9702AD2C7E0C_thumb.jpg

 

64940E40-DB07-054D-807A-09EA74D416D8_thumb.jpg

 

I skuplje masine imaju istih problema, a ove stvari su i kod njih dodatna oprema........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Hladnjak je zakrpljen....

 

Ne dam dušmanima 5700 dinara.

 

Napravio sam mini crash bar, biće slika. Testirao sam ga bacio motor na bok i sve je super prošlo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Hladnjak je zakrpljen....

 

Ne dam dušmanima 5700 dinara.

 

Napravio sam mini crash bar, biće slika. Testirao sam ga bacio motor na bok i sve je super prošlo :moto3:

Daj slike!!! cime si krpio? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Haladnjak je krpljen tečnim metalom...

 

Crash bar je napravljen od brezona M10.

 

Plastika je odmaknuta od hladnjaka dugačkom maticom, sva energija udarca se prenosi na brezon pogledajte slikice...post-1574-0-79927400-1335118829_thumb.jpg

post-1574-0-56834100-1335118833_thumb.jpg

post-1574-0-66609800-1335118836_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Nije lose resenje ostaje samo da testiras pa da vidis sta ce se desiti....... inace svima kome je procurio hladnjak pukla je prva vertikala celom duzinom tako da je mozda bolje da si je skroz zatvorio da ti nestvori opet probleme.....

 

Inace motorce mi i na FB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja