Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

Cisto informacije radi, raskopao jucer karb, glavna dizna je M5 109. Posto mi je bilo skupo davat 3 eura za vecu, prosirio postojecu sa borerom na 120. Promjena Ogromna! Sve ubrzanje sta sam izgubio novim prijenosom, sad se vratilo, ako ne jos i povecalo. Vise se uopce ne gusi, a gas hvata ko lud. Kad se skupi jos malo novaca, micem air-box skroz i stavljam gljivu, onda sirim diznu na 150, pa cemo vidjet sta ce bit. Sad sam ga i natankao do vrha, pa mjerim kolko mu se potrosnja povecala. detalji uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Lepo je čuti takve vesti ,prati još ovih dana šta se dešava na dužoj nekoj turi i ostale stvari potrošnja itd... meni se opet izgleda začepio malo karb vidim crno trunje u filteru goriva >:( bem ti plovak koji se kruni ima da ga počupam i stavim nešto drugo a i ja sam mislio da stavim malo veću diznu čisto da probam šta se dešava jer kinezi su to namestili da jedva radi al malo da troši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

Ja ga mislim skroz maknut, nikad tocno ne pokazuje, a samo mi baca smece u karb. Oko mi najbolje kaze kolko imam benzina 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ja ću to i da uradim ovih dana već teći put moram da čistim karb zbog jbnog plovka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Meni plovak otpao skroz pliva po tanku, a lepo mi pokazivao.

 

Nego, mali up po pitanju struje sto me ^ebala zalemili su dve zice u jednu i to bas gde korman lomi snop kablova znaci ako neko gubi kontakt kad skrene skroz levo ili desno zna sta mu je ciniti jedina jebada sto moras far skinuti.

 

Sto se dizne tice pa bilo bi lepo kad bi dobio jos malo snage da se tockari bez problema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

@ mali3maj

 

Ili izvadi sve iz topa, makni katalizator i probusis diznu sa 1.2 mm borerom ili stavi gljivu pa isto prosiris diznu. Neces prepoznat motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@ducky590

 

Povadio sam sve iz lonca pre 1000 km a katalizator nisam dirao zado sto mi je izduvna grana u losem stanju pa se plasim da ako je budem dirao da ce se raspasti cela samo iz tog razloga jos imam katalizatore, a opet nisam nasao nikog za pristojnu sumu da mi napravi novu celu izduvnu granu. A diznu jesam sirio ali neznatno mozda sad ima 110 javi ti kolika je potrosnja posto je ovde skuplje gorivo pa da se i ja prihvatim razbusivanja ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ljudi sad ste me potpalili da rasturam motor da sirim diznu nego izdrzacu pa posle praznika.

 

 

@ducky590

Jel znas tacne dimenzije tvog zadnjeg lancanika (dali su isti) ja sam hteo da promenim moj ali nisam mogao da nadjem a trazio sam u did katalogu nema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

ni ja nisam mogao naci lancanik 530, nego sam morao na 520 prec (puno veci izbor) unutrasnja rupa ti je 100 mm, a raspor rupa 125mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Pa kod mene je unutrsnjost rupa 125 a rupe od srafova 150. Mozda kad budem menjao lanac i lancanike promenim sve u kompletu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Jel imao neko problem sa prekidacem stop svetla prednje kocnice?

 

Mene zeza opasno. Bio sam kod majstora i radio je kratko posle toga ( u stilu: drzi bure vodu...), a ona je lagano poceo da trokira, tj. ne pali stop svetlo svaki put, nego svaki 2,3.. pa je posle nekog vremena trebalo malo nadrukati kocnicu da bi proradio. Da bi sad totalno crko. Odem opet kod majstora koji je samo prokomentarisao: jbg nisu to bas kvalitetni delovi >:(

 

I sad pokusavam sam da ga popravim. Skontao sam da su zice ok jer kad kratko spojim konektore na prekidacu sija stopaljka sve u sesnes'.

 

Imate li neki predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

Evo, potrosio dva tanka sa novom diznom i prosao 180-185 km. (dok nije nista dirano na njemu znao je proc i po 210km) Po mojoj nekoj racunici ispada da sad trosi oko 3,5 litara. S tim da vozim na dosta visokim okretajima, vjerujem da mu je ovo maksimalna potrosnja. ugodno sam se iznenadio jer sam ocekivao da ce prec 4 litre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

provokatorBg

 

Ja sam mucio muku i sa prednjim i sa zadnjim pa sam na kraju stavio prednji od keca a zadnji traktorski oba negde oko 200 dinara rade posao bez greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Imao sam nesrecu da izbusim i prednju i zadnju gumu, e sad prosle godine kad mi se zadnja izbusila nisam izbacio papucu za pesak kako je bilo fabricki tako je i vraceno na prednjoj vec sam eliminisao prednju i pri voznji nema treskanja kormana pa ako neko ima nesrecu sa gumama kao ja slobodno nek eliminise papuce....

 

I druga stvar vodena pumpa je pricvrscena sa tri srafa e sad gledano sa desne strane onaj donji desni je u antifrizu i moj je dosta korodirao pa bi valjalo da ih bar jednom godisnje zarotirate tj. da im zamenite mesta da nestrada sraf od rdje i napravite sebi problem.

 

Sutra cu da slikam.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Или да у "Вирту" пазариш нерађајуће шрафове и уштедиш времена и труда око тог жонглирања...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Imao sam nesrecu da izbusim i prednju i zadnju gumu, e sad prosle godine kad mi se zadnja izbusila nisam izbacio papucu za pesak kako je bilo fabricki tako je i vraceno na prednjoj vec sam eliminisao prednju i pri voznji nema treskanja kormana pa ako neko ima nesrecu sa gumama kao ja slobodno nek eliminise papuce....

 

I druga stvar vodena pumpa je pricvrscena sa tri srafa e sad gledano sa desne strane onaj donji desni je u antifrizu i moj je dosta korodirao pa bi valjalo da ih bar jednom godisnje zarotirate tj. da im zamenite mesta da nestrada sraf od rdje i napravite sebi problem.

 

Sutra cu da slikam.....

 

@Zmaju jel misliš na papuče koje drže oni nazovi štafovi na felni za koje sam mislio da su neka fabrička geška kad sam kupio motor moraću stvarno to da počupam ako će manje da trese volan...

Elem da vidite kakvog je sve djubreta bilo u karburatoru ko da ga nisam čistio dves iljada km a ne 2000km i naravno crno trunje..... sad ide opet dobro bez bilo kakvih rupa i knedli inače nije hteo da prima gas preko 5500rpm zpušena dizna,stavio sam veliki filter goriva sa malo većim protokom pa ćemo videti dal se nešto menja,ali stvarno iritantan problem sa tim plovkom.

Inače apolovci ako vam motor štuca pljuje neće da ide tečno 90% problema potiče upravo od karburacije,ja ću jedino da probam da menjam ovaj filter goriva češće malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

E ovako dragi forumasi posto ide lepo vreme, a samim tim i vece temperature valjalo bi da proverite svoj sistem za hladjenje ja sam na mom zakljucio da mi neradi termoprekidac posto imam sat od temperature pa vrsim monitoring i nije strasno ali za ostale valjalo bi da pripazite malo. Sto se tice prekidaca nigde ne mogu da nadjem slican, a o odgovarajucem necu ni da pricam ostala mi je jos solucija da napravim reducir sto ce se najverovatnije i desiti.

 

 

 

Za Uketica i ostale kojima je hladnjak problem covek koji krpi hladnjake u Kileru kaze da firma u Cacku ili Uzicu (zaboravi sam) pravi aluminiumske hladnjake po uzorku i da cena kao apollov levi ili desni nije vise od 2500rsd.

 

 

Ducky

 

Razbusio sam diznu recimo na 130 nisam siguran zagubio sam subler i povlaci kao lud do 5700 obrtaja posle toga se gusi veceras po mraku ne mogu da ga stelujem.

I nus pojava koja me odusevila baca plamen iz auspuha jedno pola metra sigurno sve penzionere sam probudio u kraju.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

E jbg ja kupio već hladnjak a termo prekidač gde se nalazi jel to ona budža sa leve strane tik ispod plastike ili na samom ventilatoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

mali3maj

 

 

eh, da, tak je i meni bilo, jos ga uvijek stelam, sad mi se tek pocinje gusit na 7200-7300, al zadovoljan sam i s tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Evo našao sam nešto od tremo prekidača pravi insa u zemunu

 

http://www.insa.rs/item_files/item_289/Termo%20prekidac.pdf

 

@malizmaju ako odgovara neki prečnik i ja sam zainteresovan neznam koji je fi kad skineš slikaj i premeri ne bilo ti teško..... moguće je da i mene zeza to je mali djavo ušrafljen u levi hladnjak sa donje strane u njega ide plastični braon konektor.....

U mastechniksu imaju i cena je po meni preskupih 1200din ako nekoga zanima.

 

@ducky590 možda se sad guši u gorivu treba povećati protok vazduha probaj da izvadiš iz airbox-a one sundjeraste filtere pa vidi kako će se ponašati al samo na kratko

izgleda da vam negine pečurka kn :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

uketic

 

 

A po svijecici mi se ne cini da ima previse goriva, al i na to sam mislio. vec je narucena gljiva sa interneta, pa cemo vidjet kakve ce ona promjene napravit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@ducky, uketicu

 

Treba mu vazduha zato i baca plamenove duge pola metra prebogata smesa gorivom,a malo vazduha pa kad dobije vazduha baaam....

 

Sutra cu da svratim do inse u zemunu pa cu da vidim dal odgovara sad sam vratio antifriz u motor, a nisam ga merio moja greska inace na njemu pise da otvara na 82 stepena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja