Jump to content

Moto Zajednica

Dotezanje srafova na glavi posle servisa?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ovih dana zavrsavam veliki servis na mojoj xtejci i procitao sam negde a ne mogu sad da nadjem nigde taj podatak. :( Kaze kad se sve sklopi i provoza par stotina ili bese hiljada km treba dotegnuti srafove na glavudzi.

 

Da li je to tacno i posle koliko predjenih km treba da se dotezu srafovi? Da li jos nesto treba da se uradi?

 

Cilindar nije bio razbusivan, klip i karike nisu menjani jer je sve bilo unutar tolerancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

ja mislim da to nema veze s vezom ja kada sam skidao glavu na klr-u i menjao karike srafove za zategao moment kljucem kao sto pise u manualu i nikad ih posle nisam dotegao,samo ih zategni moment kljucem kao sto pise u manualu i vise ih nediraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Iceman, 176 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam isto rasklopio celu masinu i promenio karike, sklopio i dotegao kilo kljucem prema uputstvu. Nigde nisam nasao podatak da treba dotezati glavu. Ali sigurno treba posle 1000km promeniti ulje i pregledati malo detaljnije sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Pa jeste, i meni je bilo cudno, pogotovo sto mi je majstor koji mi je radio glavudzu rekao da treba da se dotegne, ali nije rekao posle koliko. Cini mi se da sam to isto posle procitao na xt forumu ali sad nikako ne mogu da nadjem gde to pise.

 

A dihtunzi jesu metalni, i onaj ispod cilindra, i onaj na spoju glava-cilindar. Od dva sloja metala su, spojeni nitnama na ivicama. Jedino se spoj glava-klackalica spaja diht masom. Sve sam nategao po ps-u kilo kljucem koji sam povoljno kupio u louisu, bio je duplo jeftiniji nego sto sam ovde video da ima da se kupi a nije kineski.

 

Hvala ljudi na savetima!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4488 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

glava se doteze smao ako je kompzitini,bakreni ili aluminijski dihtung glave,A ako je metalni i to jos lisnati ne doteze se jer nemas sta da dotegnes.

To dotrezanje e izbaceno iz upotrebe jos u prosleom veku  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja