Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Филтер мало морген. Кад одврнеш шраф на дну картера, да испустиш уље, на њему имаш магнет који скупља опиљке. Само то добро очистиш, заврнеш, сипаш ново уље и возииии.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Svrati ponekad, 178 postova

Zamenio sam caure na bregastoj u konacno uspeo da nastelujem ventile medjutim i dalje ima neki cudan zvuk . Kao da nesto lupka i na leru i u vecim obrtajima.

 

Pitanje da nisu mozda istroseni bregovi na bregastoj ili su u pitanju klackalice kako da znam !!???

 

Dali neko zna.

 

kako si je uzupcio ja se evo 2 sata mucim i nikako ne mogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Skines svih osam srafova sto drze glavu motora.Skines klasckalice ventila.I skines dva srafa koji drze lancanik bregaste.Pre toga otpustis lanac bregaste :D . Povuces lancanik da sklizne sa lezista bregaste tako da ce se lanac malo tada otpusti i onda ces moci bez problema da uzupcis motor...radilica na t,a lancanik bregaste treba da bude u horizontali(imas crtice na njemu). I sve vratis onda.Glavu stezes na 14Nm.Nastelujes ventile obavezno opet,zategnes lanac......I to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Skines svih osam srafova sto drze glavu motora.Skines klasckalice ventila.I skines dva srafa koji drze lancanik bregaste.Pre toga otpustis lanac bregaste :D . Povuces lancanik da sklizne sa lezista bregaste tako da ce se lanac malo tada otpusti i onda ces moci bez problema da uzupcis motor...radilica na t,a lancanik bregaste treba da bude u horizontali(imas crtice na njemu). I sve vratis onda.Glavu stezes na 14Nm.Nastelujes ventile obavezno opet,zategnes lanac......I to je to.

 

sve tako uradim i kada okrenem mAgnet ponovo na T i ne bude u horiyontali .... jedino sto mi pada na pamet da nije lanac istegnut???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne mogu bas skroz da budu crtice u horizontali.Magnet okreci samo u levu stranu.I namesti lanac tako da ti bude zategnut tako da ne mozes da okrenes lancanik bregaste u desno kada gledas sa strane motora gde je magnet.Pomeraj lancanik zub po zub i namestices. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Ne mogu bas skroz da budu crtice u horizontali.Magnet okreci samo u levu stranu.I namesti lanac tako da ti bude zategnut tako da ne mozes da okrenes lancanik bregaste u desno kada gledas sa strane motora gde je magnet.Pomeraj lancanik zub po zub i namestices. :D

 

u tom slucju je dobro!!!! ja sam mislio da mora da bude u idealnoj horizontali.... hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Sprintaši, jedno pitanjce: jel vam prinčevi nose 428 lanac ili 520icu? Danas gledao u nekoj radnji ovde kod mene lanac, ali mi se čini de je 520 a prodavac me ubedjuje da je za princa. Kako je kutijica bez oznake, a i nisam bio mojim motorm nisam mogao da proverim tvrdnju pa rekoh ovde da priupitam

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Koji motor bolje odgovara za visinu 190 i 100 kg, Princ 250 ili Challenger 250 v? Estetski a i sto se tice polozaja ruku i nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Pozdrav, kolege :) Evo resih da i ja otvorim sezonu, ali maler odma: spao mi je lanac i sa prvog i sa drugog lancanika, pa sam morao da skinem aluminijumski deo oklopa da vratim lanac na prednji lancanik. Sve sam vratio, vec je padao mrak, da bih tek onda primetio "sitnicu" - da mi je poluga menjaca otisla skroz gore, uvis. Mogao sam samo da ga ubacim u prvu, ove ostale brzine ne, tako sam se i dovukao kuci. Odoj sad da petljam oko motora, a tad deo oko oklopa - verovatno cu malo da prepravim. Ona dva srafa se jos nekako i skinu, gornji je duzi, donji kraci, ali onaj sraf sto drzi polugicu menjaca je bas zavucen dobro. Njega bih izbrusio, da mi oklop ubuduce bide pristupacan ako me i dalje zeza lanac na prvom lancaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pozdrav svima,

 

Da li neko zna koje sijalice idu u prednji far Sprint Princ-a 125?

Hteo bi da kupim rezervne.

 

 

Takodje nije mi jasno kako se menjaju, to jest kako se skida plastika sa fara, odsrafio sam sve, ali nisam skapirao kako da je skinem :(

 

Hvala,

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Idu najobicnije balonke, traktorke kako god..... 35w ili 45w koje nadjes. Plastika tj prsten sa socivom se skida sa dva srafa sa donje strane fara i samo se izvuce pod uslovom da ga neko pre tebe nije zalepio onda mozes samo da ga razbijes :) Onda lepo sklonis zastitnu gumu i okrenes ceo nosac na kojoj je sijalica i i sto tako okrenes i izvadis sijalicu. Da bi vratio sve ti je isto samo obrnutim redom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav !

Slučajno sam naišao na taj vaš forum i učlanio se. Dolazim iz Slo, tako, da se odmah na početku ispričavam, oko pravopisa... Vozim Sprint Prince 125, godište 2007, kupio sam novoga, prošao sam oko 8000 km i nemam sa njim nekih večih problema, promjenio sam akumulator, nekoliko žarulja, ulje... Ubrajam se u kategoriju starijih motorista, 50 + kusur godina, tako, da je i to jedan od razloga za malu kilometražu, u ljepom vremenu vožnja na posao, koji đir po gradu i to je to.

A sada bi imao konkretno pitanje, dali se sa preradom izduvne cevi - auspuh dobije što na samoj snazi motora, malo se poznaje mojih 110 kg... dali je neko od vas rješavao zadnju kočnicu, slabo mi prima od kada je bio novi ?

Imao bi još pitanje, kako ste kod vas snabdjeveni sa rezervnim djelovima, kako je stanje u Vojvodini, odnosno u tom djelu do Beograda, jer kod nas je čista nula, uvoznik je propao, tako, da se je potrebno snalaziti kako koji.

Toliko sa sada, za svaki se odgovor zahvaljujem i ljepo vas pozdravljam. Srečno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

Pozdrav !

Slučajno sam naišao na taj vaš forum i učlanio se. Dolazim iz Slo, tako, da se odmah na početku ispričavam, oko pravopisa... Vozim Sprint Prince 125, godište 2007, kupio sam novoga, prošao sam oko 8000 km i nemam sa njim nekih večih problema, promjenio sam akumulator, nekoliko žarulja, ulje... Ubrajam se u kategoriju starijih motorista, 50 + kusur godina, tako, da je i to jedan od razloga za malu kilometražu, u ljepom vremenu vožnja na posao, koji đir po gradu i to je to.

A sada bi imao konkretno pitanje, dali se sa preradom izduvne cevi - auspuh dobije što na samoj snazi motora, malo se poznaje mojih 110 kg... dali je neko od vas rješavao zadnju kočnicu, slabo mi prima od kada je bio novi ?

Imao bi još pitanje, kako ste kod vas snabdjeveni sa rezervnim djelovima, kako je stanje u Vojvodini, odnosno u tom djelu do Beograda, jer kod nas je čista nula, uvoznik je propao, tako, da se je potrebno snalaziti kako koji.

Toliko sa sada, za svaki se odgovor zahvaljujem i ljepo vas pozdravljam. Srečno !

 

pozdrav,za auspuh ne znam,dvoumim se sta da radim,neki savetuju "busiiii"neki kazu nemoj...sto se tice rezervnih delova,licno nemam problema u Novom Sadu postoji ovlasceni servis i distributer Sprint motora,prosto nazovem,narucim i brzom postom vec sutradan dobijem sta mi treba.Moj Princ je 2008.god,prosla sam 5000 km sa njim i trenutno imam prvi problem sa njim,moram da sredim glavu,usisni i izduvni ventil....0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

Uhh...kad mi neko kaze 1jezik.gifovako nesto zato sto vozim kineza,pa kao,eto vidis kako je to djubre,sad su ti i ventili otisli ,c,c,c.....Samo da vas obavestim,dok popijem kaficu i izblejim po gradu,moj mastor sredjuje motor..izduvni i usisni ventil po ceni od 500din.po komadu...koje rasterecenje na ovu krizu,juuupiiiii1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Koji motor bolje odgovara za visinu 190 i 100 kg, Princ 250 ili Challenger 250 v? Estetski a i sto se tice polozaja ruku i nogu.

challenger

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Da vas nešto pitam, kako fiksirate Princa, pošto nema centralni štender, prilikom skidanja stražnjeg kotača ? Koje motorno ulje mi preporučujete, gdje se nalazi čep za ispuštanje ulja ?

Hvala i pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja