Jump to content

Moto Zajednica

Koliko vam traju gume ?

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Na mom DragStar-u 2004.g. su jos prve gume (Bridgestone) i posle 16 500km izgledaju dosta dobro , tj. nisu jos za zamenu...

 

a malopre procitah ovo :shock: na StarRiders forumu :

'98 650A Classic owned since March '03 Rolled over 43,000 miles this week. Bought with 8,000 on clock. Still on orginal front tyre.

 

 

Mislim da na R-ovima obicno traju 5-6000km zadnja , a oko 10 000km prednja . Da li to zavisi samo od snage motora i stila voznje ili su mozda gume za R motore i drugacijeg sastava ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

Na mojoj R6ici iz 2003 su jos uvek fabricke gume sa predjenih 15000 km ali su u losem stanju, stim sto ce "izgurati" ovu sezonu, bar tako kaze moj serviser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Zavisi od mnogo faktora i od tvrdoce gume i od vremena a pogotovo od snage motora i stila vozaca. Na tim custom motorima me uopste ne cudi da izguraju po 50-60.000 mada na onom boss hoss ako izdrzi 2.000 ona zadnja guma onda taj ne zna da vozi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Meni na Kawasakiju traje oko 6000km, mozda ce sledeca cak i 7000km ali tesko. Sve zavisi koliko vozis, kako vozis, koja je tvrdoca gume, sto faktora.

Sto brze vozis vise ce da se trosi sto je i logicno, jos tezak motor pa malo kad ga punis prvom i drugom na klizavom asfaltu prokliza... :) Eh, cari voznje... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

prije 3 dana promijenih fabricke Bridgestone. izgurale su 7000 i zamalo mi je zica virila iz zadnje... zato sam sad stavio Dunlop Qualifier... ove ce mi trajat 5000 :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5362 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Michelinke su izdrzale evo od pocetka sezone i oko 15 000km,doduse brat mi je javio da je platno izvirilo,znaci gotova je,ali totalno!?

Sad ce novo obuvanje,mislim da ce opet biti Michelin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23
Na mom Yamaha FZ6S 2005' date=' posle 13000 km, gume ko nove :).[/quote']

Ja sam na mom Fazeru menjao na 10.000km a na Z750S moram vec na 9.000km.

Jos je to moglo da se vozi ali sa dosta frke !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

To uvelike ovisi o stilu i naèinu vožnje, te vrsti gume. Meni na Tenerki traju 5-10.000 km, s tim da je 10 kkm veæ velika brojka za gume sa èepovima tipa T63 ili E09. Ove dualke nešto više, no vrlo malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja za sezonu izmenjam 2-3 vrste guma, u zavisnosti gde se vozim. Pred more stavim neke opeglane sa šiljatim i èvrstim rubovima (Dunlop tourance), a po lokalu volim krampon u ili neku šaru u X, tipa Anake, ili Metzeler enduro-3, za presecanje tramvajskih šina, iviènjaka pod opasnim uglovima, po mokrom, klizavom i sl...

Mogu dosta da mi potraju gume (oko 10.000km pa i više) ako iskuliram davanje jakog gasa u prvoj na semaforu, i ostalog drkanja bez potrebe.

Nisam puno težak, nije ni motor, trudim se da ih ravnomerno trošim po putu, a ni ne vozim mnogo brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
To uvelike ovisi o stilu i naèinu vožnje' date=' te vrsti gume. Meni na Tenerki traju 5-10.000 km, s tim da je 10 kkm veæ velika brojka za gume sa èepovima tipa T63 ili E09. Ove dualke nešto više, no vrlo malo.[/quote']

 

xexe, jest da je 10k mnogo ali moze i 13k, ja probo :)

 

a ti cope ne fantaziraj, molim te, nit menjas gume, nit vozis sporo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

a ti cope ne fantaziraj' date=' molim te, nit menjas gume, nit vozis sporo :lol:[/quote']

 

Nisam prešo sa dominom 200 keve mi :)

A i ove sezone mi kuæni budžet ne dozvoljava da se ponovim sa opancima :paper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Prednju originalnu gumu sam skinuo na 30.000 jer se bukvalno raspala.

 

Zadnju vozim od pocetka sezone (10000 km) i sada vec postaje krajnje uzbudljivo sa njom po kisi i na pesackim prelazima.

 

U principu za TDM-a jednom godisnje zadnja i jednom u dve godine prednja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

na sf2-ci cirka 4k zbog raznih burnout-a te rolling, te standing pa sitting pa one handed itd itd... na bajaj-u necce josh dugo... tek ima 400 km-a ali ni on nie poshtedjen burnout-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Na mom motoru su, evo vec 6500 muske voznje, fabricke gume Mishelin Pilot Power. Izgledaju odlicno i mislim da ce izdrzati sigurno do 10 000, a vjerovatno i vise, iste takve voznje. Odlicno drze put, smjesa je mekanija, a ovoliko traju. Iako su mnogo skupe, to ce opet biti moja sledeca guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Dok sam peglao kros trajale su sezonu :) .. prednja isfura 35000 .. zadnja neshto manje (u pitanju su metzeler sahara) .. sad na owom konceptu .. jedwa 15 -ak hiljada .. znachi 2 para po sezoni :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Dok sam peglao kros trajale su sezonu :) .. prednja isfura 35000 .. zadnja neshto manje (u pitanju su metzeler sahara) ..

 

Slab je to bio cross ako su gurale 35000 km :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pa widi meni je bajk i prewozno sredstwo i zabawa .. odnosno : idem na posao sa njim,radim posao sa njim,posle posla se wozim sa njim,pa uweche izadjem sa njim,pa odem na put sa njim :) swe u swemu pretezno asfalt ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pa widi meni je bajk i prewozno sredstwo i zabawa .. odnosno : idem na posao sa njim' date='radim posao sa njim,posle posla se wozim sa njim,pa uweche izadjem sa njim,pa odem na put sa njim :) swe u swemu pretezno asfalt ..[/quote']

 

Ma sve 5, samo što je to meni zastrašujuæa brojka.

A koji enduro motor si vozio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Dok sam peglao kros trajale su sezonu :) .. prednja isfura 35000 .. zadnja neshto manje (u pitanju su metzeler sahara) .. sad na owom konceptu .. jedwa 15 -ak hiljada .. znachi 2 para po sezoni :cry:

 

Kako 35000?!?! i to jos Sahara?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Meni u proseku prednja guma traje 2 sezone, a zadnja jednu sezonu. Da je sreæe da nam sezona traje svake godine kao ove pa da niko ne žali i po 2 kompleta guma svake godine... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

 

A koji enduro motor si vozio?

Nije enduro nego kros .. Yamaha DT,motor ima 115 kg werowatno je to i razlog shto su trajale toliko ..posle sam wozio DR 350 gde sam imao neke Dunlop gume koje su trajale wec krace zato shto je i bajk tezi i swe .. pricham o asfaltnoj woznji poshto je procenat habanja mnogo weci nego na terenu ..

Dane na Africi bi werowatno trajale 15 - 20 hiljada mozda.. ipak taj motor ima 220 kg.. mnogo wece sile pri kocenju,ubrzanju,obaranju ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja