Jump to content

Moto Zajednica

Pao i ja ni kriv ni duzan !

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova

Ne znam dal je za pohvalu ili ne , ali u svakom slucaju uspeo sam i ja da overim asfalt! Do juce sam bio ubedjen da je nemoguce da se i meni tako nesto desi  ???  ali mi je sada jasno zasto kazu da se motoristi dele na dve grupe : na one koji su pali i na one koji tek treba da padnu !

   Dakle cetvratak popodne oko dva sata vozim lagano kroz Zemun ,Garibaldijevom ulicom , sa tri trake i sirokom skoro dvadeset metara (sa trotoarima). Sa desne strane na trotoaru parkiran neki reno nisam zapamtio koji model i pokusava da se siparkira.Umesto da se ukljuci u svoju desnu traku, sto bi bilo logicno (a i po zakonu  >:( , covek pravi polukruzno na sred ulice i kroz sve tri trake.Kad sam shvatio sta se desava legao sam istovremeno i na sirenu i na kocnice ali epilog je bio neminovan. Motor udara po sred auta ,zadnji tocak odskace pola metra u vis a zatim i ja i motor padamo pored kola na levi bok. Sreca u nesreci je da zaista nisam vozio brze od 50-60 km na sat i da sam nosio kacigu na glavi . Od povreda , na srecu samo ogrebotina na laktu , naprsnuce domalog prsta leve ruke i par ogrebotina na kacigi . Covek izlazi iz kola  vidno potresen ali i krajnje korektan , izvinjava se po sto puta i pristaje da plati svu stetu. Motor je uglavnom dobro prosao , osim sto mu je slomljen vizir i ne radi kilometar sat nisu vidljiva neka veca ostecenja.Crash bar je u potpunosti odradio svoje, sve plastike su ostale citave !!! Posle praznika cu da ga oteram u servis da vidim da li su viljuske ok (da se nisu iskrivile usled udarca) Da li neko ima iskustva sa krivim viljuskama . Ja sam ga posle sudara vozio i ne mogu da primetim da nesto trese i da je nesto sumnjivo .

   Jedno me tesi : ako je tacna konstatacija o podeli motorista na one dve grupe sa pocetka  , ja sam svoj bonus,NADAM SE ,  ispunio  ;D ;D ;D

   

LJUDI , PAZITE SE I POLAKO !!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

slicna situacija se i meni desila pre neko vece, samo sto sam bolje prosao, omasio sam auto za par decimetara, tj provukao sam se nekako iza njega

lik nije ni zastao da vidi da li sam pao ili ne, pa sam morao da ga pojurim malo, doduse samo 30m, rekao mi je samo "Odjednom si se pojavio" a vozio sam lagano jer sam prelazio raskrsnicu sa tosinim bunarom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Dobro si prosao. Iskrivio si nesto oko viljuske sigurno. Ne mora da trese ni da bude sumnjivo, rasturi viljusku i pogledaj stapove pa ces da znas. Ono sto je dobro u celoj prici je da ima ljudi koji to stvarno dobro ispravljaju -> pretrazi forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  To je i tebi i nama velika skola......polako kroz glavne ulice......a sta bi bilo da si jurcao......ccc, ne smem ni da pomislim.....vidimo se sutra ispred Skupstine!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Ljudi hvala na podrsci ! Mislio sam da sam stvarno pazljiv vozac i da motoristi malo preteruju kad kazu da su vozaci automobila  nepazljivi prema nama , i da u stvari vecina samo pravda sebe sto je mozda vozio prebrzo ili obilazio sa desne strane i sl. ali sad sam se uverio da je apsolutno tacno da nas soferi  uopste ne tretiraju kao legitimne ucesnike u saobracaju. Da li nas stvarno ne primecuju ili se prave da nas nevide- neznam ,ali dobro znam da sam jeftino prosao dobru skolu i da cu sigurno odsad biti jos barem dvaput obazriviji !!!

Usput negde sam naleteo na temu "kako skinuti visak kilograma" , pa sam i sam postovao u istoj . Do skora sam se trudio da skinem koji kilogram , ali se sada pitam sta bi se desilo samnom da sam stvarno imao 20-tak kila manje , da li bi i ja leteo metrima sa motora i dali bi i mene zaustavljala neka bandera  ??? ???  ???  . Mozda mi je moja "stotka" i neki gram više spasla glavu !  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Imao si puuuuno sreće! Vile proveri svakako. Mala pokrivljenja se teško provale odmah. A ako je već na njegov račun, utoliko bolje. Dragan je dobra preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Znate ta sam primeti da endurasi mnogo bolje prolaze u sudaru sa kolima pri nekim manjum brzinma.Eno onomad je Farbach ima karambol sa TTR -om i prosao relativno dobro.Sta je poenta ,izgleda da enduro motori tj prednja visljuska ima mnogu bolju absorciju udarca od recimo R-a IL NAKED-A.Cisto neko moje zapazanje ,mislim da ima neke logike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

U pravu si PIT i ja tako mislim, ima dosta mesta da se iskrivi viljushka a i vozach endura najlakshe "prelece" :-X auto pri udarcu dok Cruiseri imaju najvishe mesta za savijanje viljushke al zato skoro 0% da "prelete" guvernal tako da kukovima i stomakom nalecu na guvernal i posle bude svashta neshto. Sve je to meni u glavi kad zavrnem gas negde u naseljenom mestu i da vidish kako ruka sama pushta gas. ima de se odvrce gas a naseljeno mesto nije to mesto.

 

Dobro si proshao Uroshe, nadam se da nema oshtecenja vecih na konju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Znate ta sam primeti da endurasi mnogo bolje prolaze u sudaru sa kolima pri nekim manjum brzinma.Eno onomad je Farbach ima karambol sa TTR -om i prosao relativno dobro.Sta je poenta ,izgleda da enduro motori tj prednja visljuska ima mnogu bolju absorciju udarca od recimo R-a IL NAKED-A.Cisto neko moje zapazanje ,mislim da ima neke logike.

farbach je prosao relativno dobro... sto se nemoze reci za njegov motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam poucen skorasnjim iskustvom provalio da uvek treba zvati muriju cak i kad hoce da ti plati...

 

od osiguranja uzmes i za stetu na motoru i za povrede...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Dobro je da si ok, ali ne kontam po cemu ovog vozaca automobila ne treba obesiti ? Manje je kriv zato sto si ti dobro ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

po novom zakonu, prekrsaj koji je napravio vozac auomobila je 1 bambi (oduzimanje prednosti), tako da je to banalan prekraj, u nivou pogresnog parkiranja. Prava i realna opasnost je kada motorista obidje kolonu koja ceka zeleno na semaforu i dodje na prvo mesto.(6 bambija)

uostalom evo liste.

1.negativan poen    Nepropisno parkiranje, nekoriscenje migavaca, kretanje zutom trakom, nepostovanje prvenstva prolaza

2.negativna poena  Nepropustanje pesaka na pesackom prelazu, za naglo smanjivanje brzine bez realnog razloga

3.negativna poena  Ukoliko se vozac vozila ne zaustavi dok deca ulaze ili izlaze iz vozila za prevoz dece

4.negativna poena  Nebezbedno preticanje, neprilagodjena brzina, nepropisno zaustavljanje a auto-putu

5.negativnih poena  Upotreba mob.telefona u toku voznje, uredjaj za zaustavljanje ili pneumatici

6.negativnih poena  Prolazak kroz raskrsnicu na crveno svetlo dok je na semaforu

7.negativnih poena  Prekoracenje brzine za 100%, nasilnicka voznja, ubacivanje ispred vozila na semaforu, voznja pod    uticajem narkotika ili alkohola...

Ovo sto je matori uradio moze da se zove oduzimanje prednosti ali i kao pokusaj ubistva, jer sam pukim slucajem ostao ceo.

A na teteercu je sto kriv sto pukao: ram, viljuska , oba trokuta, felna, disk, svetlo, sat i pukao je blok motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja