Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 91 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: honda vfr vtec

Meni pise 260kg :)

 

Nisam namerno hteo nista da menjam, ako pocnu da racunaju to za registraciju, bice povoljnije :nanana:

 

kako ce kilazu da racunaju u registraciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha FJR1300

Pozdrav za Poseidona i Markulju, dobrodosli... Lepi motori.... Markulja, tvoj i moj su kao blizanci... Javi se kada budes u Sapcu pa da se provozamo malo!!! da prkosimo...

Mislim da smo se vec vozali zajedno :) Od Platiceva do Sapca, u nedelju 12.juna. Kum i ja smo isli do Sremske Mitrovice pa smo se vracali preko Jarka. Kum mi vozi Yamahu Drag Star.

Prepoznao sam tvog Burgmana sa slika koje si postavio u ovoj temi (bar mislim da jesam :) )

tako je brate... samo nisam bio siguran da si ti... Pozdrav! Video sam ti motor danas na pijaci na kamicku, morao sam parkirati pored hahaha

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Jel' bre, imate vi svi C kategoriju za te kamione? :D

imam C i E ! naravno da je obavezno posedovanje ih kategorija zbog vangabaritne duzine vozila! :nanana:

isto ,pa sta reci profesionalci.:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Jedno pitanje za burgmanovce, provozao sam jedan primerak iz 2001.400tku i ono što me jako zbunilo i što me zabrinulo je čudan čekićast zvuk kad krene da ubrzava, ali baš onako čuje se "muški" što bi rekli, ko radilica da je prolupala... međutim ništa od tog zvuka u leru i kad se postigne neka brzina. Na satu piše skoro 40.000 km. To mi je prvi put da sam seo na burgmana 400 i u opšte ne znam kako treba da zvuči pa pitam vas. Inače, da li ima neki dobar majstor kog bi ste preporučili u NS ili okolini. Skuter dolazi inače u neku kompenzaciju pa bi ga možda i uzeo. I ako na nešto posebno treba da obratim pažnju. Hvala unapred.

PS: da li on ima lampicu za ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Jedno pitanje za burgmanovce, provozao sam jedan primerak iz 2001.400tku i ono što me jako zbunilo i što me zabrinulo je čudan čekićast zvuk kad krene da ubrzava, ali baš onako čuje se "muški" što bi rekli, ko radilica da je prolupala... međutim ništa od tog zvuka u leru i kad se postigne neka brzina. Na satu piše skoro 40.000 km. To mi je prvi put da sam seo na burgmana 400 i u opšte ne znam kako treba da zvuči pa pitam vas. Inače, da li ima neki dobar majstor kog bi ste preporučili u NS ili okolini. Skuter dolazi inače u neku kompenzaciju pa bi ga možda i uzeo. I ako na nešto posebno treba da obratim pažnju. Hvala unapred.

PS: da li on ima lampicu za ulje?

kako je ubrzavao kad si ga probao...radilica nije ,daje ona culo bi se non stop pa i u leru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Ubrzava odlično, ne dimi, ali ispravka, čuje se to lupkanje i na leru ali je nekako zamaskirano i treba baš da se "fokusiraš". Čuo sam se i sa jednim drugom-majstorom i on kaže garant bregasta a to bi koštalo mnogo para i kao to im je boljka pogotovo ako je nekad vožen a da mu je falilo ulja :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

To lupanje pri dodavanju gasa koje se kasnije izgubi kada odrzavas brzinu je istroseni CVT.

A sta to znaci?

Znaci ovako:

Varijator 200 eur

Zadnja remenica sa kvacilom oko 280 eur

Cvt kais oko 120 eur

Onda ako trosi ulje a ne sme da trosi ni kap sredjivanje motora izmedju 500 i 600 eur

Postonima klesta od R-a a ima ukupno 6 pari plocica to je 100 eur, ali pod uslovom da diskovi nisu istroseni. A ako su potroseni racunaj da je to jos dodatnih 100do 120 eur.

Prema tome dobro razmisli koliko vredi burgman unkoga ces uloziti etapno izmesju 1500-2000 eur da bi znao sta vozis.

A to sto na cajgeru pise 40.000, pise i na tarabi svasta a ono nije.

Za deset godina taj je prepeglao najmanje 100 do 120.000 sto je normalna kilometraza. Ja sam burgamom za samo ovu sezonu vec presao 12.000 jer ne silazim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

I jos nesto, posto ne mogu da editujem jer kuckam sa iphonea, taj majstor nema pojma.

Radilice i bregaste ne crkavaju skoro nikada na tim masinama nego lupkanje potice od cvt kaisa koji usled istrosenosti sebe, remenica od varijatora i zadnje remenice landara i udara po deklu cvt- a. Uostalom skini dekl i kais pa kada ga budes upalio videces da nema lupanja. Nevolja je sto ne pomaze zamena kaisa jer se sjebe zbog istrosenosti povrsina na koje naleze posle 1000- 2000 km. A komplet cvt kosta 600 eur i to boli. Innije sve jedno ko ce da ti ga montira jer usled nestrucne montaze moze da crkne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

au ako je istina samo pola što si rekao bežim ja od njega ali sačekaću još jednog "majstora" da posluša i da otvorimo dekl pa pada definitivno odluka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

po prici bi verovatno bila klackalica na izduvnom ventili kosta oko 60e lampicu za ulje nema i cesto se mora proveravati ulje jel ti modeli ga trose a i sto rece kolega treba pogledati cvt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

ja sam imao u planu to da uradim pa sam odustao posto sam morao da uradim nesto drugo....ali planiram da uradim....ja sam cuo da piaggo x9 ima taj sistem pa bi mozda moglo do njega da se ugradi ili od nekih kola....pratim....1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ma ima od auta,konkretno ja sam vec bio koristio od golfa 4 da otvara gepek od golfa 2,radi radnju,za to je bio dovoljno jak a za ovo treba probati! videt cu ovih dana kako bi mogla ali bih gledao da ostane i kljuc u funkciji ako je moguce!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja