Jump to content

Moto Zajednica

pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora

prije nekoliko dana sam uzeo yamahu fzr 600 , 1990 godinu pa me interesuje ja bi zadnji rep pravio drugacije posto mi se ovaj nesvida nikako, e imal iko ikakav prijedlog dali bi se moglo od neèeg drugog stavit da malo mocnije izgleda , i di bi se mogli naruciti repovi zadnji sa stopom a da mi pase nek se nesto treba prepravljat!!! unaprijed hvala.....javi te se daj te svoji prijedlog i ako imate slike nekakve od tog motora koji je vec pripravljan ..... :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Pa,ovako,drugar je na HONDA-u CBR 500F stavio rep od YAMAHA-e R1 ('98. ili '99.,ne secam se tacno,uglavnom,ona sto ima stopku u obliku tanke crte).Imao je nekih manjih prepravki,ali nista komplikovano.Skoro sam video na prodaju neki FZR1000 EXUP,sa komplet oklopima od R1.Po nekoj logici,tebi bi trebali da pashu od R6,cim na tu hiljadarku pashu od R1.Po meni je glupo da stavljash rep od recimo CBR ili GSX-R,SRAD-a,i sl.Ako napashesh od R6,to je super.Sa Yame na Yamu: nema mnogo filozofije :wink: :D ...

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nije veliki problem napraviti prepravku za rep.

 

Ja se bavim time i cisto dajem primer, drugar je imao cagivu frecciu 125 (1992) bez oklopa ali smo na nju namestili oklop od aprilie rs 125 (1995) i stvarno se uklopilo fantasticno.

Trenutno nemam sliku nje u racunaru ali poslacu je ovih dana kad je budem nabavio posto mi je taj cd kod ortaka.

 

Inace, ako te bude zanimalo imam i na prodaju rep od:

R1, 2001 i 2003

R6, 2001

K2 i K4 trkacke

Aprilie RS125

Honde NSR125

Komplete trkacke oklope za R1, R6, K4 (600, 1000) kao i fabrcke za NSR-a (od 1998 pa nadalje), Aprilie RS 125, Suzuki GSX600f i jos pojedine i jos mnogo raznih plasticnih delova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Baranda

Ja sam video Yahamu FZR 1000 sa komplet oklopima od CBR 1000 RR!!! :shock: Nisam mogao da verujem.

To ne bi trebalo da bude nikakav problem.....ako nadjes dobrog majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora

tako znaci posto sam ja kupio motor sa jednom razbijenom palstikom pa bi ja sad dok su mi skinute plastike malo zimus radi na tome a npr ja bi mogo samo zadnji rep stavit od r6 ja sam naso neki slika pa me sad interesuje konkretno

dal pase od iceg pa meni bi najbolje bilo uzet zadnji rep i to je to, a dal ima neki pripravki puno. Posto bi ja malo motor dizo nazad da bude malo naguzen...pozdrav i

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

E,a tvoj FZR je '90. godiste?Znaci prednja maska sa 2 fara?Nije kao kod TZR-ke,sa onim jednim polumesechastim,nisko posavljenim?Ako imas tu masku sa 2 okrugla fara,a stavljas rep od R6,onda bolje uzmi i masku od R6,jer ti se ova definitivno nece uklapati u "imidz" repa.Ona,kao kod stare CBR,izgleda kao da je malo "udaena" spreda,te se zato i uklapa u estetske linije fabrickog repa kod FZR,koji je ceo spushten,masivan i kockast...

Kako odlucish,to je moj predlog.Jeste malo veci izdatak (posto moras uzeti i farove),ali ce definitifno izgledati :twisted: :twisted: :twisted: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Brko, nadam se da vidis naslov ovog posta kao i sta coveku treba. Ne treba mu Calibra, branik za auto niti bilo sta slicno.

 

A da, ovo nije ni podforum 'oglasi'

 

Obrisani su ti postovi koji nemaju veze sa temom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ok, nego ja samo pokazujem da za sve postoji resenje i mogucnost samo ako si dobar majstor za tako nesto a posto za rep ne treba neka znacajna prepravka mislim da ce moci da ga uklopi bez problema.

To je na neki nacin ohrabljenje. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora

danas sam malo gledo da dignem motor dole na zadnjoj visljuski pa moze se dobro dignut a neznam jel dali bi bilo to dobro posto bi se moralo prepravljati malo dole na drzacu amonitzera ....ali naso sam rep od R1 onaj standardni covjek mi trazi 100€ al je orginal od r1 u metalik plavoj boji i nema (stopa) pa reci te mi jel to malo preskupo i di se mogu nac okolpi od R6 posto bi ja to zimus pomalo radio???pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora
Ok' date=' nego ja samo pokazujem da za sve postoji resenje i mogucnost samo ako si dobar majstor za tako nesto a posto za rep ne treba neka znacajna prepravka mislim da ce moci da ga uklopi bez problema.

To je na neki nacin ohrabljenje. :wink:[/quote'] ok

posto ti mi djelujes da znas da te pitam covjek mi trazi od r1 one malo novije rep za 100€ bez stopa metalik plava boja e kad bi ja to uzimo jelde da trebam i sjedala uzet...malo mi probaj objasnit postavku tog repa i ??? i odakle si ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kod mene ti je rep od R1 2003-e godiste 50e sve sa donjim deolom koji dolazi ispod mada mislim da to ti ne treba ali svejedno bi ga dobio kad bi kupio rep, a za R6 je cena 40e.

Trkacki za K2 i K4 su takodje po 40e.

 

Bilo gde da kupis rep posle moras da kupis i sedista jer ona ne ulaze u cenu repa.

 

Sto se tice uklapanja, prvo moras da skines stari rep, stop i ostalo.

Posle toga uzmes rep koji si kupio i krenes normalno da ga postavis. Gde nesto zapne da ne moze da pridje seces taj deo i smisljas drugi nacin ili ako se nesto ne uklapa pravis nosac i uklapas ga kako ti odgovara, nikakva matematika.

To ti je kod svakog motora drugacije a i drugacije je od coveka do coveka. Neko voli rep da mu bude vise na gore, neko nize itd.

 

Ako hoces moj savet, prvo kupi rep koji zelis da stavis, onda skini stari i sve ostalo sto treba, pa pocni sa uklapanjem i prepravljanjem koje bi trebalo da je malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora
Kod mene ti je rep od R1 2003-e godiste 50e sve sa donjim deolom koji dolazi ispod mada mislim da to ti ne treba ali svejedno bi ga dobio kad bi kupio rep' date=' a za R6 je cena 40e.

Trkacki za K2 i K4 su takodje po 40e.

 

Bilo gde da kupis rep posle moras da kupis i sedista jer ona ne ulaze u cenu repa.

 

Sto se tice uklapanja, prvo moras da skines stari rep, stop i ostalo.

Posle toga uzmes rep koji si kupio i krenes normalno da ga postavis. Gde nesto zapne da ne moze da pridje seces taj deo i smisljas drugi nacin ili ako se nesto ne uklapa pravis nosac i uklapas ga kako ti odgovara, nikakva matematika.

To ti je kod svakog motora drugacije a i drugacije je od coveka do coveka. Neko voli rep da mu bude vise na gore, neko nize itd.

 

Ako hoces moj savet, prvo kupi rep koji zelis da stavis, onda skini stari i sve ostalo sto treba, pa pocni sa uklapanjem i prepravljanjem koje bi trebalo da je malo...[/quote']

ok jarane znaci kod tebe je rep 50€ e ako imas slike da mi uslikas taj rep a di se ti nalazis koja drzava posto sam ja u bosni mozda si mi daleko pa onada je frka znas....e i ako mozes uslikat od R1 i od R6 pa da vidim ja kakisu jesu li oni pravljeni kod tebe ili orginal javi mi ??? i uslikaj pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora
Pravljeni su.

Slikacu ih pa cu ti slike poslati.

A rep ako resis da kupis moze da se posalje siti expresom (brza posta).

ja a jel kdo tebe dobijes onaj zadnji stop sta cu bez njega koliko on kosta??i odprilike koliko dode ta brza posta i interesujeme onako konkretno koliko bi dosla ta dva cica od tog repa???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Evo slike kako izgledaju ti repovi, ali tu fali jos jedan koji nemam odliven.

 

VLyL1_imga1485pm8.th.jpg

RPM9N_imga1486jd3.th.jpg

wn6xt_imga1487kk2.th.jpg

fcLtj_imga1488hf5.th.jpg

cZQZf_imga1489yr1.th.jpg

uo9j4_imga1490pn6.th.jpg

 

Tu ima i slika repova otpozadi.

 

P.S. Izvinjavam se sto su slike losi ali digitalni mi se pokvario pa je na popravci a ovo su sa neke kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Evo ti Toni :lol: rep kod Brke a sjedišta napravi kod bilo kojeg tapetara, samo u sjedišta ne stavljaj spužvu nego spužvastu gumu koju æeš izrezati od ležaljke za plažu, hehe :lol::lol::lol: kad je fuš u pitanju ja sam ti pravi èovjek za to. :wink: Uzmi brate od Brke rep od R1 2004 ( Dioda ) i izreži crvene plastike iz trokuta za obilježavanje kvara na putu, sjenila i lampe od bilo èega i živio. ka budeš uvrtao sjediša obavezno napravi podlogu na koja sjedaju. Ovo možeš napraviti od podloge za "miša" za kompjuter. Prava roba. :oops: :roll: :wink: nema dalje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora
Evo ti Toni :lol: rep kod Brke a sjedišta napravi kod bilo kojeg tapetara' date=' samo u sjedišta ne stavljaj spužvu nego spužvastu gumu koju æeš izrezati od ležaljke za plažu, hehe :lol::lol::lol: kad je fuš u pitanju ja sam ti pravi èovjek za to. :wink: Uzmi brate od Brke rep od R1 2004 ( Dioda ) i izreži crvene plastike iz trokuta za obilježavanje kvara na putu, sjenila i lampe od bilo èega i živio. ka budeš uvrtao sjediša obavezno napravi podlogu na koja sjedaju. Ovo možeš napraviti od podloge za "miša" za kompjuter. Prava roba. :oops: :roll: :wink: nema dalje![/quote'] kak mislis da napravim sjedista

od cega onu plastiku stavit sto ide spuzva na to pa oda se oplozi malo mi objasni

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Ej, pa to ti je najlakši dio posla. Uhvatiš staru školsku stolicu od šperploèe i fino je izrežeš na mjeru. Preko nje kod tapetara navuèeš skaj, kožu, vještaèku kožu ili šta veæ ima da se naðe. Predhodno ubušiš rupe i uvuèeš vijke sa širokom glavom da te ne bockaju iz sica. Sjediše postaviš tako da ono stegne rep za konstrukciju nosaèa. Izmeðu sjediša i plastike repa možeš staviti neku izolaciju da nebi krckala plastika. 8) I banzaii. Ima i drugih rješenja kao što je direktno lijepljenje neoprena ali kod mene tog materijala nema. :oops: Umalo da zaboravim, spužvastu gumu možeš brusiti brusnim papirom kao stiropor. Ide :roll: Skalpelom je dovedeš na mjeru i .......... zabavaaa! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora
Ej' date=' pa to ti je najlakši dio posla. Uhvatiš staru školsku stolicu od šperploèe i fino je izrežeš na mjeru. Preko nje kod tapetara navuèeš skaj, kožu, vještaèku kožu ili šta veæ ima da se naðe. Predhodno ubušiš rupe i uvuèeš vijke sa širokom glavom da te ne bockaju iz sica. Sjediše postaviš tako da ono stegne rep za konstrukciju nosaèa. Izmeðu sjediša i plastike repa možeš staviti neku izolaciju da nebi krckala plastika. 8) I banzaii. Ima i drugih rješenja kao što je direktno lijepljenje neoprena ali kod mene tog materijala nema. :oops: Umalo da zaboravim, spužvastu gumu možeš brusiti brusnim papirom kao stiropor. Ide :roll: Skalpelom je dovedeš na mjeru i .......... zabavaaa! :wink:[/quote']a jarane jel ti radis to ta sjedala i naprimejr da mi ti uradis to koliko bi bilo posto si ti iz prijedora a ja sam odmah kraj doboja!!pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Mogao bih to uraditi ali trenutno imam drugog posla. Ako ti treba neko ko æe ti sastaviti cijeli rep, daæu ti njegovu adresu. Poznajem tapetara koji bi ti mogao samo sic uraditi ali on nije bajker i nema blage veze sa mjerama. :( Ako sam ne radiš turpijanje, biæe ti dosta teško da pohvataš sve okolo. hm, razmisli :?: :idea: :roll: U stvari .. pitaæu jednog pajdosa šta on misli o tome. Naravno , javiæu ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: usora
Mogao bih to uraditi ali trenutno imam drugog posla. Ako ti treba neko ko æe ti sastaviti cijeli rep' date=' daæu ti njegovu adresu. Poznajem tapetara koji bi ti mogao samo sic uraditi ali on nije bajker i nema blage veze sa mjerama. :( Ako sam ne radiš turpijanje, biæe ti dosta teško da pohvataš sve okolo. hm, razmisli :?: :idea: :roll: U stvari .. pitaæu jednog pajdosa šta on misli o tome. Naravno , javiæu ti.[/quote']a ko radi repove jel mi netko blizu imam i ja ovde sto rade te pripravke samo za ciceve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja