Jump to content

Moto Zajednica

IZRADA, PRERADA I SERVIS AUSPUHA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Pokrećem ovu temu da bih vam skrenuo pažnju na jednog izuzetnog majstora koji je u stanju da vam izradi auspuh za bilo koji tip motora, preradi postojeći ukoliko želite da promenite zvuk ili vam je oštećena unutrašnjost kao i da limarski servisira postojeći problem. Prethodno rečeno se odnosi I NA 2T AUSPUHE, koji su, znamo, dosta drugačija filozofija u odnosu na 4T. Čovek radi kako ovalne i konusne tako i trouglaste, kvadratne,triovalne, heksagonalne...topove. Osim toga, on izrađuje i grane auspuha. Radi i sa prohromom. Rad na izduvnim sistemima motocikala mu je uža specijalnost  (i sam je bajker), a pored toga kod njega možete izraditi i hladnjak prema datom uzorku a bavi se i poliranjem pragova i felni. Inače, vrlo je ekspeditivan. Meni je uradio servis auspuha pre dogovorenog roka i to po vrlo povoljnoj ceni. Cena je bila rezultat našeg dogovora, ali mi je naplatio duplo manje nego što mi je za isti posao tražio majstor u Beogradu kome, by the way, i nisu specijalnost motori već automobili.

Ime mu je Darko, a servis mu se nalazi u Magliću, 30-tak km od Novog Sada u pravcu Bačkog Petrovca. Telefon je 064/295-3366. Naravno, potpuno je izvodljivo slanje i primanje City Expressom, Aks Expressom i sl.

Ovo što sam do sada ispričao pokušaću da dokumentujem sa nekoliko slika u sledećem postu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

[/img]

Elem, na kraju mojih topova vide se crni prigušivači sa obe strane. Oni su bili potpuno istruleli. Pošto su kompletni auspusi originalni, Kawini iz 79-te godine pitao sam se da li mogu da sredim samo te završetke i to tako da budu urađeni u prohromu. Videćete uskoro da može. Računica je jasna: novi kompletni originalni (fabrički) auspusi kod specijalizovanih dilera za Z-fanove u Nemačkoj koštaju oko 650 eur TAMO!!! To mi se baš nešto i nije dojmilo pa sam posegnuo za alternativama...

post-1599-12879028427791_thumb.jpg

post-1599-12879028428583_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

[/img]

 

Obratite pažnju na kvalitet varova i način izrade poklopaca prigušivača na ovoj slici.

Sve u svemu, dobio sam baš ono što sam tražio što se tiče zvuka: prigušeno brundav u režimu niskih obrtaja a potmulo grmeći na višim obrtajima. E, da! Da kažem i to da je Darko uradio i neke 'detalje' koji su bili ispušteni iz dogovora, mojom greškom. Zamenio je, bez izmene dogovorene cene, i potpuno trule cevi unutar dužeg dela oba topa novim prohromskim, očistio grane i prefarbao grane na svim mestima blizu spoja sa topovima gde je bilo spoljnog oštećenja, kao i spojnu cev koja povezuje topove sa donje strane. Ja sam vrlo zadovoljan, kako cenom, tako i brzinom i kvalitetom rada. Preporuka!!!

post-1599-12879028433513_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Sve pohvale...on je majstorcina...

Korektan da nema dalje,nije skup i ljubazan lik... znaci sve preporuke .... odradiuo mi je cev koja povezuje lonac i izduvnu granu i to po nekoj mustri koju sam mu poslao a m,ustra je bila neka zica.... i on je to odradio tako da kada sam montirao to je sve ispalo kao da je vec bilo na motoru...savrseno

Jos jednom sve pohvale i preporuke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja