Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizeri u Novom Sadu ( za motore )

Recommended Posts

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam pocetkom leta cepovao zadnju gumu na motoru kod Kedija i, usput, pitam da li ima dimenzija Road Smart guma za moj motor (prodaju Dunlop btw.). Rece gazda da imaju, i da rade montazu i balans.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Treba da uskoro da mi stignu nove gume za motor, i odlucio sam da odem kod tog Steve sto ga spominjete,pa me jedino buni jel to ustvari Zare? :) Pored Opelovog servisa kod mosta je jednio Zare vulkanizer. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Treba da uskoro da mi stignu nove gume za motor, i odlucio sam da odem kod tog Steve sto ga spominjete,pa me jedino buni jel to ustvari Zare? :) Pored Opelovog servisa kod mosta je jednio Zare vulkanizer. 

 

 

Da to je to.Otac sin tradicija....

Jevto, jel to posle Čatalova, kod onog semafora pre Najlona?? Stigle mi pre neki dan nove Mišelinke PR 4 pa se kanim da ih stavim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Bio juče kod Steve i odradio skidanje starih i montaža novih guma, novi ventili i balansiranje. Sve preporuke za ovaj servis i vlasnika: profesionalan, tačan, ljubazan, predusretljiv, osećaš da te poštuje kao mušteriju... Ukupno 2.300 din,  ako nekog zanima cena usluge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Bio i ja kod Steve iza Čatalova pre 7danab. Brzo, kvalitetno i stručno.

100 din novi ventil

300 din demontža i montaža

500 din balansiranje.

P.s ja skinuo i doneo točak.

Steva 064-11 82 065.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Da li neko zna neki servis u NS koji ce skinuti tockove sa Honde Shadow i zameniti gume? Drugara sam po preporuci za Stevu vulkanizera poslao tamo, ali kada je video kardan....odustao od demontaze tockova. Sada to isto treba i meni.... Nije mi jasno da NS nema ni jednog vulkanizera koji moze da odradi kompletnu uslugu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Pa nema jer je to mehanicarski deo. Posao vulkanizera nije da skida, rastavlja i sastavlja kardan, vec da ti odradi gumu, tj tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ja se izvinjavam,mozda gledam pogresan motor ali ovde se ne rastura kardan,isti posao kao na deauville ili pan european,nikakva posebna umetnost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Vozio sam Spirit 1100 sa kardanom koji je identican na svim Shadow modeli a cak i na gore pomenutim modelima, izvuces osovinu (a da, motor nema osovinu :) ), tocak odgurnes od kardana on samo sklizne, nikakva mudrost, nema tu sta da se odvrce itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Bas tako... nikakva umetnost, a svi vulkanizeri prave problem od toga. Mislim da je teze skinuti tocak sa autobusa nego sa motora, a te poslove ne odbijaju.  Nije problem da sam skinem tockove, ali za takvo nesto mi treba vise vremena (nemam adekvatnu dizalicu, pa cu sutra sa vikendice doneti klocne i onda metoda "stap-kanap"). Veci je problem sto generalno u NS nema kompletne usluge.... 

Pre 5 sati, abarth_maniac je napisao:

Pokusaj u Kediju u Mise Dimitrijevica. Ako naidju na problem, pozvace mene upomoc, pa cemo resiti.

Svakako sam planirao da odnesem kod Cede, ali nece da skidaju tockove. U petak idem po gume pa sam verovatno u subotu prepodne tamo sa bar jednim tockom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650
Pre 6 sati, Momentum je napisao:

Pa nema jer je to mehanicarski deo. Posao vulkanizera nije da skida, rastavlja i sastavlja kardan, vec da ti odradi gumu, tj tocak.

Kada kola oteram da mi menjaju gume, ne vozim prvo kod mehanicara vec direktno kod vulkanizera.... i auto ima kardan.... :)

 

Radi se o skidanju tocka kao i na svakom drugom motoru. Nikakva umetnost. Samo treba neka dizalica ili rucni viljuskar da bi se motor odjednom podigao i skinula oba tocka.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 55 minuta, lordvax je napisao:

Bas tako... nikakva umetnost, a svi vulkanizeri prave problem od toga. Mislim da je teze skinuti tocak sa autobusa nego sa motora, a te poslove ne odbijaju.  Nije problem da sam skinem tockove, ali za takvo nesto mi treba vise vremena (nemam adekvatnu dizalicu, pa cu sutra sa vikendice doneti klocne i onda metoda "stap-kanap"). Veci je problem sto generalno u NS nema kompletne usluge.... 

Svakako sam planirao da odnesem kod Cede, ali nece da skidaju tockove. U petak idem po gume pa sam verovatno u subotu prepodne tamo sa bar jednim tockom....

Danas su skidali sa novog bverlya, a tu realno ima vise posla! A pre neki dan sa neceg velikog sa kardanom, ne secam se cega tacno. Wild star ili slicno. Tako da mi je cudno da nece da rade, a pitacu gazdu. Ako zelis da ih iscimam da uzmu motor, da urade to, javi mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650
pre 25 minuta, abarth_maniac je napisao:

Danas su skidali sa novog bverlya, a tu realno ima vise posla! A pre neki dan sa neceg velikog sa kardanom, ne secam se cega tacno. Wild star ili slicno. Tako da mi je cudno da nece da rade, a pitacu gazdu. Ako zelis da ih iscimam da uzmu motor, da urade to, javi mi.

Hvala na ponudi. Poznajem i ja Cedu, pa cu ga pozvati. Ukoliko im zatreba pomoc svakako cemo te pozvati.... Generalno, ako ih i mrzi da skidaju, skinucu sam tockove kod njih ako mi oslobode jednu dizalicu na neko vreme....

 

Definitivno sam odlucio da kupim ili da napravim neki lift za moj motor (ili rucni viljuskar-paletar)...  Napokon sam nabacio garazu pa sada imam uslove za drzanje takvih stvari... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Temerin, SRB
  • Motocikl: BMW 1250 GSA 2019

Preporuka za Plattner servis Yamaha, 2000 din dovezeš motor, doneseš gumu, dobiješ sve vraćeno na svom mestu i izbalansiran točak. Momcima svaka čast, i već nekoliko puta sam bio kod njih. Sve pohvale

Bobzova Nota quatro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Pa i nije sve bas tako,kao sto rece @momentum na nekom motorima je skidanje tockova stvarno mehanicarski posao.Mozda nisu bili sigurni koji motor je u pitanju pa su odbili,na nekima mora da se skida auspuh,na nekima gomila drugih stvari(t-max katastrofa za rad)itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

pozdrav kolegama motoristima.

čitam jer me ovo čeka i zanima me da li neko ima iskustva sa Ilijom?! čovek (momak) radi u agrohim-u kod kvantaške pijace. dobio sam preporuke za njega. momak vozi motor...

nisam nikada bio a zanima me da li neko jeste i kakva su vam iskustva?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Ja mogu samo da preporučim gde nikako ne treba otići, a to je Kedi u Miše Dimitrijevića. Ljudi nekoriste štender i nemaju ga verovatno, već dižu tj krive motor na "ćopavu". Na mojoj nogari su ogulili farbu, stoka. Onda nisu imali odgovarajuce adaptere na balanserki, balansiranje rađeno odokativnom metodom, užas.
"Kedi" je očajan, iz ličnog iskustva.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On ‎16‎.‎03‎.‎2017 at 22:13, DraganNS je napisao:

Bio juče kod Steve i odradio skidanje starih i montaža novih guma, novi ventili i balansiranje. Sve preporuke za ovaj servis i vlasnika: profesionalan, tačan, ljubazan, predusretljiv, osećaš da te poštuje kao mušteriju... Ukupno 2.300 din,  ako nekog zanima cena usluge.

 

On ‎26‎.‎06‎.‎2017 at 12:32, sremac72 je napisao:

Bio i ja kod Steve iza Čatalova pre 7danab. Brzo, kvalitetno i stručno.

100 din novi ventil

300 din demontža i montaža

500 din balansiranje.

P.s ja skinuo i doneo točak.

Steva 064-11 82 065.

Ako tražiš preporuku gde da odeš... Naravno da koristi štendere. Ja sam ostavio motor jer je bila gužva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja