Jump to content

Moto Zajednica

Dal' sme tako???

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Baranda

Jedan moj poznanik ima ZZR1100 92. godiste. Motor je veoma ocuvan (bar vizuelno). Prva stvar je to sto ima jako slabu kompresiju, kad ga u leru pustis na 6-7k obrtaja, treba mu 3-4 sekunde da se vrati na ler. Ja mislim da je to jako mnogo, onaj ZZR600 od mog komsije gotovo trenutno spusti na ler.

Druga stvar je sto puca i brboce. Kad se zaleti i pusti gas motor ne spusta obrtaje ravnomerno, nego puca i brboce u tolikoj meri da pomisli covek da je paralelni TWIN ili V motor.

 

Dali sme tako motor da radi, posto sam danas u 29. Novembra video R1 plavu, najnoviji tip kako isto puca (ali ne brboce - moze da se cuje ravnomernost zvuka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nesto tu ne stima kako treba.

 

A kakav mu je motor ovako, jel trosi dosta ulja?

 

Ne znam kako to ide kod motora ali kod kola moze da se desi da vraca iber turu kad je motor los i kad ga prevrtis motor puca a kod motora ne znam...

 

To sa brbotanjem i pucanjem moze da ima veze sa karburacijom i paljenjem, mogu da budu i ventili... Po meni veoma sirok pojam kvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Ogulin-Hrvatska

najprije probajte sinhronizirat karburatore-tj. da svi daju jednaku smjesu i da je u svakom usisu jednak podtlak-a to ti može napravit jedino netko ko ima taj instrumentiè za podešavanje(a sigurno ga netko ima ).

-kad nsu sinhronizirani motor se sporo vraèa u ler gas i na leru klopa i radi nejednako ,a doèim daš malo gasa radi drukèije -tj bolje. Probaj najprije to pa onda dalje -da nema kompresije i da je izgorio ventil nebi radio ni tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
najprije probajte sinhronizirat karburatore-tj. da svi daju jednaku smjesu i da je u svakom usisu jednak podtlak-a to ti može napravit jedino netko ko ima taj instrumentiè za podešavanje(a sigurno ga netko ima ).

-kad nsu sinhronizirani motor se sporo vraèa u ler gas i na leru klopa i radi nejednako ' date='a doèim daš malo gasa radi drukèije -tj bolje. Probaj najprije to pa onda dalje -da nema kompresije i da je izgorio ventil nebi radio ni tako.[/quote']

 

Slazem se.Definitivno karburatori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Isto tako se ponasao SUZUKI GSX-R 1100.jednog mog poznanika,ali ga je on svesno vozio na 3 cilindra (jedno vreme i na 2)...Proverite prvo karburatore.Kad je losa smesa,najcesce dolazi do paljenja viska u auspuhu,sto se manifestuje explozijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Upravo tako !

Sinhronizacije i još bi bilo dobro provjerit membrane.

A što se kompresije tièe, moguæe da su ventili i to je sretnija opcija jer ako nije strašno mogu se izbrusit i sve ok.

Ako su karike,onda je to malo veæa cifra!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Ne sme tako!!!!!! :evil:

Mislim da je odgovor pogoðen i da su za propucavanje i brondanje krivi karburatori. Predpostavljam da nisu karike jer to ne ode odjednom, ventili jednako ne rade uvijek i motor loše pali. Nisam shvatio, da li ste mu mjerili kompresiju ili po radu zakljuèujete da je loša. Za ovo što kažeš nebi morala biti kriva kompresija. Ako je motor tako dobar spolja, teško da mu je mašina loša, pa mislim da su Choke i Gixer postavili taènu dijagnozu ni dodaj ni oduzmi :wink: :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Kreni polako sa rastavljanjem, provjerom i èišæenjem karburatora,zatim kad to složiš,pokušaj uštelat motor sa vakumima,naravno, kupi nove svijeæice i probaj još jednom izmjerit kompresiju jer to mi je stvarno premalo.

Nisi rekao, koliko motor ima km. ( ako misliš da je stvarna kilometraža )???

Ako ni to ne pomogne,onda nema druge nego skinut glavu i kao prvo kad ju skineš,okreneš je naopako i naliješ benzin u nju.( naravno, bez bregastih da svi ventili budu zatvoreni ).

Ako ne curi onda je ok.,a ako prokišnjava onda ventile van iz glave i na obradu.

Sljedeæe su karike, naði u manualu koliki zazor smije da bude,ali mislim da je negdje oko 0,5 mm,ali još provjeri.

 

Pitanje,šta se dešava sa Drag-om, mevidim ga baš na forumu !!!????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Prvo izmeni sajlu za gas :!: Posle vratice na ler. Posle pogledaj ventili' date=' i napravi sinkronizaciju, i imaces dobro masinu.[/quote']

Kad æe 460 konja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

I na kraju, kad sve ovo iprcaš i prekantaš, provjeri da li ti je išta od motora ostalo! :lol::lol::lol::lol: Mislim, ko je Gixera slušao..... osvanuo je sa demperskim turbo punjaèima, usisima od Apola 11 :twisted: :twisted: :twisted: i malim Akrapoviæem na desnoj strani! :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Prvo izmeni sajlu za gas :!: Posle vratice na ler. Posle pogledaj ventili' date=' i napravi sinkronizaciju, i imaces dobro masinu.[/quote']

Kad æe 460 konja ?

Mislim ne bi trebalo u ovom temu, ali ako si vec pitao, odgovaracu.

Sa turbokalkulatorom sam izracunao. Dosta puno podaci mu treba, ali to vec znam iz napamet. :wink:

Ovo je izbacio:

vhQxq_turbozo4.th.jpg

 

Na 1,2 bar, sa interkulerom, koji ima 40% hladanje, imam sa 1216 ccm, 369 ks. Na ovo ide jos 100 ks nitro.

Turbo ce biti T3/T4 hibrid, koji lako moze da pritisni svez vazduh 14 kubiku na minut. Ali ako vazdusni pritisak namestim na 1,4 bar, imacu 403 ks + nitro :!: Jedva cekam, da isprobam :!: Tako izgleda, da vec u 11 ili 12 meseci bice gotovo. Osim turbo, skoro sve delovi vec imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Prvo izmeni sajlu za gas :!: Posle vratice na ler. .

 

ne bih se slozio sa tobom, moj zzr ima dve sajle i koliko sam procitao u manuali jedna je za davanje gasa, a druga za smanjivanje, znaci kad jedna vuce druga gura. ako je sajla losa ili suva to bi trebalo da se oseti na rucici, tesko bi isla. nekako mi je neverovatno da to bude uzrok takvog rada motora.

 

probaj prvo da uradis servis karburatora, ciscenje i stelovanje pa ako to ne pomogne (a mislim da hoce) onda idi dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ako je kojim slucajem menjan auspuh - obavezno prestelujte karburatore.Ako nije - takodje obavezno prestelujte karburatore.A kao sledeca opcija neka bude skidanje glave...

Prem da se desava da se agregat chudno ponasha i kad nema konstantan dovod struje,tj. kad su lose platine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Ovo za sajlu vrijedi ako ne vratiš gas rukom, ali mislim da nije do toga nego da ne valja karburacija. Kod ZeZe se nakada guma ruèke trlja o konusni graniènik i tu zapinje, ali to nije razlog frktanju i propucavanju. Baš sam zagledao na mom konjiæu sajle. :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Uh, jeb, umalo da zaboravim.... nije do auspuha, to kod ovog motora nije sluèaj a palenje mu je elektronsko. Kod budženja ovog motora se stavlja neko sedmofazno palenje ali ja o tome ništa ne znam osim da se tako zove i slaže se uz Dyno Jet kit dizni ali to je daleko od teme. :oops: :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Prvo izmeni sajlu za gas :!: Posle vratice na ler. .

 

ne bih se slozio sa tobom' date=' moj zzr ima dve sajle i koliko sam procitao u manuali jedna je za davanje gasa, a druga za smanjivanje, znaci kad jedna vuce druga gura. ako je sajla losa ili suva to bi trebalo da se oseti na rucici, tesko bi isla. nekako mi je neverovatno da to bude uzrok takvog rada motora.

 

probaj prvo da uradis servis karburatora, ciscenje i stelovanje pa ako to ne pomogne (a mislim da hoce) onda idi dalje.[/quote']

Nisam znao, da ima 2 sajla. :oops:

Onda dobije negde fars vazduh, ili leptiri ne zatvaraju kako bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja