Jump to content

Moto Zajednica

VT600C Shadow

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda VT600C Shadow

 

Honda%20VT600C%20Shadow%20VLX%2002%20%201.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Grac, Austrija
  • Motocikl: Z650RS

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996

 

2. Vrijeme provedeno na motociklu:

Nesto oko pola godine (do sad)

 

3. Sta mi se dopada:

Udobnost u voznji, polozaj sjedenja (low riding), odlican zvuk, izgled

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Mogao bi da ima malo vise snage (zbog povremenih potreba za jacim ubrzanjima kod preticanja), mada je za 600 ccm sasvim solidan

 

5. Moj utisak:

Buduci da je ovo moj prvi motor, ne mogu da ga uporedim sa nekim drugim koji sam duze vozio. Medjutim, ovo je zaista prava drumska krstarica. Vrlo je udoban i na krstarecim brzinama od 80 - 100 km/h se ponasa fantasticno. Ima malu potrosnju, odlican zvuk (pravi custom zvuk), a i izgled mu je takav da privlaci poglede. Ima i odlican obrtni moment, tako da je motor dosta robustan i ima dobra ubrzanja. Nekada mi malo nedostaje ubrzanja kod preticanja (u odnosu na "sportskije" masine), ali njegova namjena i nisu neke velike brzine nego krstarenje. U svakom slucaju odlican motor, koji pruza pravi osjecaj slobode na putu, za svaku preporuku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2001

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

1,5god

 

3. Sta mi se dopada:

polozaj sedenja,zvuk,lakoca upravljanja ,potrosnja.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

zastita od vetra,malo vise snage nije na odmet.

 

5. Moj utisak:

motocikl veoma lak za voznju ,odlicna pozicija sedenja,kocnice savrsene za tu snagu agregata.

potrosnja koja tesko moze preci 5litara ,na otvorenom putu pri 70-80km/h potrosnja pada ispod 4litre lako.

motor se moze voziti i dosta agresivno po krivudavim putevima( fruska gora) mada mu mu je namena iskljucivo smirivanje zivaca,opustanje...

nije naporan i tezak ni za voznju do najblize prodavnice po kucne potrebstine.jeftino odrzavanje i robustan agregat vodom hladjen koji se koristi i u trans alpu.gume mogu izdrzati preko 15000km. pri kupovini obratiti paznju:,agragat nesme imati nikakve sumove,kuckanja samo tipican v zvuk.i agregat mora biti apsolutno suv bez tragova ulja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 meseca

 

3. Sta mi se dopada:

Polozaj sedenja je sjajan, pogotovo sto moj model dodatno ima produzene noze komande. Visok sam 187cm i to mi idealno odgovara. Nema zamora od sedenja cak ni posle duzeg puta.

Za svoju kubikazu vrlo snazna masina koja, iako nije brzinac, ima zavidno ubrzanje na brzinama do 100km/h

Potrosnja je tik ispod 5l ukoliko se vozi "normalno", sto smatram izuzetno dobrim, pogotovo za motor star 16 godina.

Vrlo lep zvuk.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Preko 100km/h je jako osetno strujanje vetra i bez windshielda nije uopste prijatno voziti brze.

 

5. Moj utisak:

Vizuelno najdopadljiviji model motora u ovoj klasi, bar po mom misljenju. Ukoliko se zeli motor koji cete voziti dugi niz godina, bez preterano mnogo razmisljanja mozete da se odlucite za Shadow.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 god

 

3. Sta mi se dopada:

dosta stvari...jedna od najboljih je potrosnja..zadnji put kad sam merio po gradu sa 3l goriva preso sam 96km..voleo bih da vidim ostale iz klase sta mogu sa tom kolicinom.Idealan polozaj sedenja ..noge su manje opruzene za razliku od drugih..viraga pogotovu..ruke u normalnom polozaju tako da duga putovanja nisu nikakav problem.Sto kaze moj drug nepostoji motor koji manje umara-vozi se kao bicikla...zadnja deonica je bila od nisa do vvelikog gradista preko pozarevca oko 260km od kojih 190km auto puta koje sam vozio samo sa pauzom za gorivo i stigo odmoran..ubica 3-brzina kojom mozes da se kreces od 30kmh-do 70kmh a mozes i da zavrnes gas i do max. 105kmh

 

4. Sta je moglo biti bolje:

menjac-5 brzina..to je jedini problem kod tog motora.. motor drzi 120 kao sto sam vec napisao 190 km ali  preko toga postaje jako nervozan i ako nemas debele rukavice mogu da ti bride dlanovi i po sat dva posle voznje..modeli posle 99 imaju 5-tu tako da i to zanas ali su i slabiji za kojeg konjica jer ima jedan carburator za dva cilindra ali zato idu i do 150kmh..sto je za mene nedostizno,cak u savrsenim uslovima bez grama vetra i idealnom karburacijom tesko do 140kmh..a nizbrdo ide koliko hoces ...kao i svi

 

5. Moj utisak:

imam 175cm idelan motor za tu visinu..mali potrosac po gradu ..dug vek i motor koji je uvek na ceni...sto se tice cene sve zavisi od kilometraze..recimo oko 3500 e za shadow do 18000kmh

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Banja Luka

1. Godiste motocikla koji ste vozili: 1992

 

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: Kupio sam ga 30. 11. prošle godine i poslije tri dana je pao snijeg, a i zima je bila malo surovija nego prethodnih godina, tako da sam pravo s vožnjom počeo prije jedno tri mjeseca. Doduše, od tad i u prodavnicu idem s motorom. :) Prešao sam do sadnekih 2000 km sa istim.

 

 

3. Sta mi se dopada: Uuuu, mnogo toga. Izgled prvenstveno (to je bajk sa moga avatara). Masivnost i pedale za noge koje su poprilično napred. Mala potrošnja. Kao što kolega reče, treća brzina je poprilično upotrebljiva. Druga još više. Praktično po gradu i ne diram mjenjač. Četvrta vuče solidno. Nisam nikad ga vozio preko 120 km/h, pa ne znam kako se ponaša preko toga. Ne volim brzu vožnju, više sam za Easy Rider priču.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje: Hmmm... Kočnice nikad ne mogu biti predobre. Vjerovatno bi još jedna brzina bila ok. Još snage. Kad ga vozim sam, leti (imam 178 cm i 78 kg), ali kad ima suvozačicu, ponestane mu gipkosti. Mislim, ide on i dalje dobro, ali nije baš kud ja okom, tu on skokom. I da, non-stop imam strah kad ulazim u okuku da će proklizati (gume su nove, Bridgestone i Metzeler), pa sam na krivudavim putevima najsporiji od sve ekipe. Doduše, nadoknadim to na ravnome. Prijašnji vlasnik mi je rekao da slobodno uđem u krivinu i da motor to može bez problema, ali svi znamo da motor uvijek može više od vozača, pa ću takve stvari izvoditi kad budem siguran 300%. I naravno, rezervoar bi mogao biti veći, pogotovo, što nema pokazivača potrošnje goriva, pa mi se jednom desilo i da ga guram do pumpe (srećom, samo oko 300 metara).

 

 

5. Moj utisak: Za prvi ozbiljniji motor (prije sam vozio kratko vrijeme Hondu Rebel, pa Lifan Mohicana) odlično. Jeste da je preplaćen, da sam imao nekih kvarova, koji su brutalno koštali, da smišljam koju banku ću da opljačkam da ga registrujem, pošto mu registracija ističe danas, ali kas sjednem u sedloi krenem, sve to nije bitno. Postojimo samo put i ja. Sljedeći motor će da bude Honda Fury. Ili bar nešto u toj klasi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: italija-srbija (homolje)
  • Motocikl: SUZUKI VL 1500 LC INTRUDER

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

5 godine imam ga i sada

 

3. Sta mi se dopada:

lep izgled,stabilnost,odlicna masina,kocnice,potrosnja

 

4. Sta je moglo biti bolje:

zadnji amortizeri,mogli bi da budu stelujuci,tezak je za 600 kubika koje kilo manje bi moglo da pomogne

 

5. Moj utisak:

motor je jako kvalitetno uradjen,veoma izdrzljiv i pogodan za duga putovanja(dolazio sam par puta iz italije kuci motorom 1100km u jednom potezu)  sa malo prepravki i opreme moze da se dobije prelep coper sa jako lepim zvukom, za one preko 180 cm visine nije bas najbolji izbor ali se sa 60 evra moze kupiti produzetak za viljusku po izboru od 5 do 16 cm tako da se i to moze resiti. ja sam stigao na 44000 km i nisam imao bas nikakav problem ili kvar ,osim sto sam ga redovno servisirao na 38500km sam promenio lanac i zupcanike, plocice prednje kocnice i uradio stelovanje karburatora ali je to sve potrosna roba tako da sam prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT


1. Godiste motocikla koji ste vozili

 

1992

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

3 godine

 

3. Sta mi se dopada:

 

Sam izgled motora i pouzdanost koju pruza i naravno veoma jednostavan motor za sve vrste prepravki.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Ako se pomirimo sa cinjenicom da je lanac a ne kardan, onda je definitivno problem zadnja kocnica koja je trebala da bude disk a ne dobos,

i mala zapremina rezervoara.

 

 

5. Moj utisak:

 

Motor sam kupio sa 89.000km na satu, vozio je 3 godine i presao sa njom 37.000km bez i jednog kvara,

prodata prijatelju koji je vozio naredne 4 godine isto bez kvarova.

Udoban, ali ipak nije za neka dalja putovanja, ipak je to slabija verzija iz porodice Shadow ali veoma dobar izbor za pocetnike

i veoma ekonomican motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Limassol
  • Motocikl: Xmax
On 4/8/2009 at 2:17 AM, Pablo said:

Honda VT600C Shadow

 

Honda%20VT600C%20Shadow%20VLX%2002%20%201.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:

 

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:1995 Steed 600cc


2. Vrijeme provedeno na motorciklu: motor pripada mom tastu i on ga ima oko 20g. Ja sam od skoro poceo da ga vozkam jer ga on ne vozi i malo ga je zapustio.


3. Sta mi se dopada: Izgled, udobnost.


4. Sta je moglo biti bolje: Nisam ocekivao da ima 4 brzine, mislim da mu fali ta 5-a. Ima snagu ali nekako malko kilavo. Neko je spomenuo da je to motor za uzivanje pa ga sa tim stilom i treba voziti.


5. Moj utisak: Nisam.ga vozio jos uvek malo dalje da bih mogao da ostavim neki utisak, ali za ovo malo sto sam ga vozio dopada mi se. 

P.S. Ako neko zna da mi objasni razliku izmedju Shadow i Steed bio bih mu zahvalan. Pozdrav za sve. 

20230918_115300.jpg

20230918_115314.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja