Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA-in sigurnosni opoziv

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Yamaha je objavila službeni opoziv za modele XV1600 Wild Star, R1, FZ6, FJR1300, TDM900, MT-01, XV1700 i XT660R/X. Yamaha æe uskoro kontaktirati sve vlasnike èiji motori spadaju u navedenu skupinu kako bi ih savjetovala koje korake je potrebno poduzeti kako bi popravili svoje motocikle.

 

Službena objava glasi:

"Kao dio Yamahine politike konstantnog praæenja kvalitete i performansi svojih proizvoda, Tvornica je objavila dva sigurnosna opoziva.

 

Prvi sigurnosni opoziv obuhvaæa moguæu grešku u mjenjaèkoj kutiji na pojedinim XV1600 Wild Star modelima. U ekstremnim sluèajevima može doæi do blokiranja prijenosa kada je moguæ gubitak kontrole nad motocikom. Kao dio programa Sigurnosti vozaèa, savjetujemo da korisnici prestanu koristiti svoj motocikl dok se navedeni kvar ne ukloni kod službenog Yamaha servisera.

Vlasnici XV1600 koje imamo u bazi podataka æe uskoro primiti pismo u kojem su navedeni koraci koje je potrebno poduzeti kako bi popravili svoje motocikle.

 

Drugi sigurnosni opoziv obuhvaæa TPS senzor na modelima YZF-R1, FZ6N/S, FJR1300/A, TDM900/A, MT-01, XV1700PC i XT660R/X godišta od 2002. do 2005. godine. U malom broju sluèajeva, rad u praznom hodu može postati nestabilan što može dovesti do zatajenja rada motora.

Isto kao u sluèaju modela XV1600, vlasnici navedenih motocikala koje imamo u bazi podataka æe uskoro primiti pismo u kojem su navedeni koraci koje je potrebno poduzeti kako bi popravili svoje motocikle. Svoje motocikle u meðuvremenu mogu nastaviti normalno koristiti.

 

U ime tvornice Yamaha, želimo se isprièati korisnicima za navedene neugodnosti s namjerom otklanjanja kvara u što kraæem moguæem vremenu."

 

 

Preuzeto sa sajta www.motori.hr.

 

Pitanje:

Kako je tako neshto moglo promaci jednom izuzetno velikom&renomiranom proizvodjachu motocikala (i muzichkih instrumenata :lol: ) kao shto je YAMAHA?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BG

Mora se priznati ruzna vest, kvar nije naivan ni malo. Dosta modela je pogodjeno time i to je ono sto zabrinjava. Coveku dodje da se zapita sta to vozi i po koju cenu. Izgleda da se svima sa vremena na vreme desi da zabrljaju. Imam utisak da je nekima vise stalo do profita nego do imena i kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

ma nije nikakva drama , to je uobicajena stvar kod svih ozbiljnih proizvodjaca motora/automobila...verovatno se kvar pojavljuje u 0,000001% slucajeva , ali Yamaha kao ozbiljna firma poziva sve kupce na proveru... svaka cast za Yamahu :thumbsup: =D>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

nista neuobicajeno. svojevremeno sam jurio starog interceptora 750. za taj agregat su iz honde zvanicno priznali da ima lose podmazivanje glave, pa odu bregaste.

u svakom slucaju, dzaba sama teorija. dok se ne proveri u praksi, svaki tehnicki slozeni mehanizam nije nista dok ga ne overe vreme i praksa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Ispravite me ako gresim- po meni je HONDA najkvalitetnija! Bar od konkurenata (suze, kawe, yamahe). Negledamo dukati, agustu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

u svakom slucaju' date=' dzaba sama teorija. dok se ne proveri u praksi...[/quote']

 

 

Sreca samo shto je kod "R-ke" frka sa TPS-om,pa agregat riknjava u praznom hodu.Ali da je kao kod Wild Star-a problem u menjachu i da postoji mogucnost da mi zablokira zadnji tochak na R1,pri nekih 250-300 km/h...Iskreno,ne bih bas voleo to da proveravam u praksi :shock: ...Neka hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250
Ispravite me ako gresim- po meni je HONDA najkvalitetnija! Bar od konkurenata (suze' date=' kawe, yamahe). Negledamo dukati, agustu...[/quote']

 

Ma,i Kawa i Suzana su izdrzljive.Kazi nesto za KLE500,Tengai ili staru GSX-R1100 uljaru (ti motori su mi prvi pali napamet,kao stvarno izdrzljivi,a ima ih jos)I Yamahini motori su izvanredni,ali eto,promakne im i neshto tako...Ima i Honda problema,nije da nema,ali ne tolikih...

 

Pa,pre nekoliko godina se tako nesto desilo i Mercedesu,sa novom A klasom,kada su mnoga vozila povucena iz prodaje,a vec kupljena,pod hitno servisirana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
...verovatno se kvar pojavljuje u 0' date='000001% slucajeva , ali Yamaha kao ozbiljna firma poziva sve kupce na proveru... svaka cast za Yamahu :thumbsup: =D>[/quote']

 

 

Pa ne moze se bas pohvaliti Yamaha ako se greska javlja na modelu iz 2002 a oni tek sad objave opoziv mada kolko sam citao do sad su menjali TPS onima koji su dolazili u garantnom roku. Kolko se secam bio je i neki pad prouzrokovan gasenjem motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Prijedor

Mislim da je Yamaha sposobna da riješi svoj problem. Mi æemo svoj problem riješiti još lakše, voziæemo neki drugi motor, recimo na primjer.......... mislim........... kako ono....... aha...Kawasaki! :lol: :twisted: :lol::lol: :twisted: Gdje si Evile jebo te patak na nakudiš završu obradu kod Kawe!! Vidi svoje dunðere,ovaj diletante, ma kako bih rekao..... nadrimajstore :wink:

Šala mala,mala šala, zezam se,naravno, znam ja dobro šta je Yamaha, evo maloprije sam proèitao :o :o :o :wink: :twisted: Aaaaaaaaa! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

404.jpg

 

 

...a kad malo bolje razmislim , ipak cu i ja da oteram motor u servis da se proveri taj TPS ( pa sta ako DragStar nije na spisku , a i uopste nema TPS... :twisted: ) ...sto je sigurno , sigurno je ... :whistle: :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja