Jump to content

Moto Zajednica

Monday-hater.....

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Neki osjecaji ne umiru nikada... Jos od malih nogu mrzim nedelju poslije podne i nedelju vece... Uvjek me taj dan podsjecao na to da sutra imam neke "obaveze"..(skolu)...mama nas je obavezno nedeljom kupala(a poznato je koliko djeca vole kupanje).... :)

Sada (kada sam malo "odrastao") taj osjecaj sam prebacio sa nedelje na ponedeljak :)

Muka mi je svakog ponedeljka ujutro .... pa i ovog jutrosnjeg!

Cim sam se probudio, pogledao sam u nebo a ono "nebesko plavo",vedro,suncano..... U meni euforicno raspolozenje,neka moja "sitna radost",optimizam.... KOnacno se cupam iz ove zimske deprsije .... Sakcem iz kreveta pun elana i bacam pogled kroz prozor,kad na parkingu vec 5 auta....ceka da otvorim ordinaciju..... :(

U sekundi mi se "rusi svijet" ....u glavi se pali "red alert"-lampica.....PONEDELJAK je !!!!!!!!!!!!

Uh sto mrzim taj dan!!!!

Srecom(sasvim slucajno).......zivim sa svojim radnim kolegom-koleginicom :).....(vec 11 godina) :) ) pa mi napamet pada strasna ideja.....znam ko ce da danas mijenja na poslu... :)

Mogao bih da doruckujem na KOZARI.....znam strasan restoran.....a i to je samo 65km od mene...caskom cu :)

Polako se protezem,umivam uho glo,nos(sto bi rekao Rambo)....lagano oblacim "odjelce" i palim motor...

Izlazim iz dvorista i lagano po gasuuuuu.... Ljudi (pacijenti) pomalo zacudjeno gledaju,ko to "ranom zorom" jase makinu....naravno ne pomisljajuci da sam to ja :).....

I dok polako brojim kilometre iza sebe,osjecam kako mi polako sa ledja spada naj veci teret moga zivota , teret "uvijek ubitacnog ponedeljka... :)

 

Voznja,sunce,vjetar.... treba li jos sta da se zaboravi da je ponedeljak ?!

 

Prelazim prvih 50tak kilometara "urbane voznje" .... i onda kaze "zbogom" civilizaciji....bas kod ove table......

 

 

post-586-12879027762738_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Planinski vazduh,koji je osjetno "svjeziji",polako mi ispira mozak....i sve obaveze i teret Ponedeljka....nestaju po putu iza mene....

Jedino o cemu sada razmisljam su proslogodisnje voznje po Jadranskoj obali(a bilo ih je prilicno)....sunce,sunce,sunce...i vjetaaaaar.....

Nevjerovatno, kakva terapija...

Dizem vizir i udisem miris sume,trave,vazduha.... Sve ovo podmladjuje,lijeci....pomaze da se sve drugo zaboravi...

 

 

post-586-12879027763976_thumb.jpg

post-586-12879027765156_thumb.jpg

post-586-12879027766205_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

U dzepu osjecam vibraciju.... Jbg opet sam zaboravio da iskljucim telefon....

Ma neka zvoni...javciu se .....sutra......prekosutra.....ovo su trenuci za "soliranje"....

Telefon zvoni opet....pa opet......

Nerviram se ......stajem.... "Ko li je sada?!"...

Na telefonu ipak "pozitivac" :) .....Moj drugar Branko....jedini covjek koji vise od mene mrzi "kravatu,stalni posao...." :) ....bajker naravno :)

Sav srecan zove da vidi gdje sam .... kaze maznuo neku lovu pa mu se vise ne radi danas (a 10am... je...) .... a posto je imao "intervenciju u Prijedoru" i upravo prolazi blizu mene...u sekundi se dogovaramo o "zajednickom dorucku"!

To je "mozda" jedini covjek na svijetu koji voli svoj posao jer kako kaze "obozava da "zubarima" uzima lovu"...( inace servisira stomatolosku opremu)...

a razlog zbog kog voli svoj posao je taj sto mu se godina sastoji od( sve ukupno) 20 radnih dana :) a ostalo vrijeme vozi motor....i jos po nesto ali o tome drugom prilikom .....

 

Covjek je totalni "pozitivac"....sto potvrdjuju i leptirici na njegovom autu :) ....jbg zaboravih da i to uslikam....

post-586-12879027767441_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Malo "opustene price" ...i onda pravac do vrha- Mrakovice.....

Tu se "opustena" prica nastavlja.... i zakljucku obostrana konstatacija da je, kako neko vec rece, "Rad stvorio covjeka a nerad gospodina"...ipaj tacna!

On je ziva potvrda ove teze....uvjek "dingospo" ...a nikad stalni posao :)

 

Na red dolazi i onaj "neprijatni momenat" kad bi trebalo nesto i pojesti....

E sad posto nam svaka voznja bude samo "izgovor" za kolektivno "ozderavanje" i konzumiranje kilograma i kilograma mesa,ovoga puta se odlucujemo da napravimo izuzetak i jednostavno samo doruckujemo .....nesto lagano!

Ipak je ovo "izuzetan Ponedeljak" :) .... za pocetak bojkotujemo posao....i necemo se "ubit od hrane" ....

post-586-12879027768637_thumb.jpg

post-586-12879027769661_thumb.jpg

post-586-12879027770691_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Konobar hitro donosi narucenu hranu.....ipak smo jedini gosti na planini......ponedeljak ,pa jos jutro.....dok posten svijet radi... "neki" se suncaju :)

post-586-12879027772969_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

E  da je sad ovo glupi "Face book" , vjerovatno bi vec neko napravio grupu "Mondey hater" ..... pa vas maltretirao sa "Join....."

AL nisam taj lik................. a srecom ni ovo nije FB................................................koji isto tako ne volem :) (Balasevic-Namcor)

 

E sad mozda bi neki "laik" pomislio da sam 130km presao samo zbog dorucka....jer ovd i nema nekih bog-zna kakvih slika....ali uz sebe sam imao samo "idiota" tako da slidze su samo "info" karaktera ......nisam slikao ni cuveni spomenik jer poenta "izleta" nije bila "prirodne ljepote" vec bjeg od "urbanog zivota i dosadnog posla"....

Mozda sam promasio "temu"....ali vjerujem da ovdje ima bar jos jedan covjek koji isto tako,"ne vole"ponedeljak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

kralju... znaci svaka cast na dorucku... ovo sto si opisao je razlika između

 

biti živ i živeti  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12278 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

cccc...Lalajko nam je uvek gladan ;D ;D ;D

 

Divno Igore...ma i ja sam danas "utek'o" oko 13h sa posla i napravio jedan lep đir po Avali, Rakovici, Banovom Brdu...

 

Ipak, ni ponedeljak nije tako grozan kao što je nekad bio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

LJudi hvala na podrsci....

Ma nisam ni sumnjao da imam "istomisljenika" :) ......

Izvinjavam se,text je malo z'brda-z'dola ali razumjecete moje "ushicenje" sto sam odlucio da stavim TACKU na jedan nacin zivota koji me je do sada kostao i fizickog i mentalnog zdravlja...... zaista! Mislim da svako od nas treba sam "osjetiti" kad je dosta....pa makar na jedan dan :)...... i to je nesto!

 

A sta si ovo jeo?

 

Pa Dragane druze, znas i sam na sta su do sada "svodili" bajkerski "izleti"....Vjetar,voznja,priroda i drustvo,pa sve to "posoljeno" sa par "kg" pecenja,pasulja.....

Ja sam danas odlucio da malo promjenim meni (o5 imam 105kg :) ), pa sam doruckovao cicvaru sa domacim kajmakom i kiselim mlijekom .... pa, za nas "karnivore" i nije lose ......ako se neko bude pitao "kakvo je to jelo"..... moze se "izdrzati" :)

 

Bilo bi mi drago da vidim sledeci ponedeljak.... da je jos neko "doruckovao" u sred radnog vremena :) ....

 

Samo da ne izgleda kao  ona raklama za Coca-Colu..."Triput URA za momka koji odlazi kuci prije svog sefa....." :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Tako ti je to kad si svojoj ženi šef!  ;D Ili ako radiš kod nje pa možeš da pobegneš od poslodavca!  ;D Blago tebi, ja danas nisam mogao da se opasuljim od sjajnog jučerašnjeg dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Great pictures Igor; I wish I could read the ride report.  ;D

 

:) Thank you Perry but I'm sure You gotta picture...... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

E da me vodish ovde..si?  :)

 

Doci cu jedan ponedeljak...da te vadim. ;)

 

  SI!.......

Kao sto rece Bata Zivoinovic: "Jesi li se i ti to odlucio za jednu kuru mrsavljenja" ?!

 

Ma dodji kad hoces ja ni danas ne radim :) ..... U restoranu ima i super prenociste koje je bas dzaba...mislim oko 30 ojra sa doruckom a pored je i ultra moderan hotel Monument koji klemapvi po usima..... :)

Ma u svakom slucaju ....imam citavo potkrovlje opremljeno za bajkerske posjete(bez dorucka :) a najblizi je 65km :) ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

A kolega, pa ovo izgleda kao mali raj sa doruckom! :)

Hocu i ja na cicvaru... ;D sa pecenjem... ;D ;D ;D

+1 (ocu i ja)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Hocu i ja :)

Samo se najavite na PP i realizujemo odma' !

Doktore ovaj put ako ces za Umag preko BL,mogao bi da nocis gore na Kozari! Ujedno mozes da probas i cuvenu cicvaru...a ako ti se ne svidi,zacini je sa kilo cevapa i vidjeces kako joj se ukus popravlja za cas posla :) drasticno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja