Jump to content

Moto Zajednica

Plastika - pomoc

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nadam se da nece smetati sto sam ovo postavio ovde jer se radi o plastici u automobilu.

  Naime vozena su neka deca na zadnjem sedistu, verovatno su slucajno ( nogom ) otkacili flasicu sa parfemom, pa je opet stavili naopacke i evo rezultata : Parfem je kapljao na plastiku i podigla se boja sa iste. Cime to ofarbati, kojom bojom, ili da li neko zna ko to radi ?  Pepeljaru sam oprao i sad je sva flekava. Auto je nov - nema jos ni godinu dana.  Hvala svima.

post-3891-12879025070915_thumb.jpg

post-3891-12879025072251_thumb.jpg

post-3891-12879025073521_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

nisam sa ovim imao  iskustvo kao u tvom primeru ali sam u starim kolima uvek crne plastike mazo crnom nitro bojom , vidi kod ovih sto krpe branike oni imaju iskustvo sa bojama za plastiku ili pitaj u farbarama koje drze kvalitetnije i skuplje bolje dali imaju nesto za to .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Tesko da ces moci to da ofarbas samo tu de se podigla farba, najverovatnije da ces morati da ofarbas ceo taj deo, vidi se na slikama da moze da se skine, napravi istu boji kao sto je bila i ofarbaj, ne vidim drugo resenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Tesko da ces moci to da ofarbas samo tu de se podigla farba, najverovatnije da ces morati da ofarbas ceo taj deo, vidi se na slikama da moze da se skine, napravi istu boji kao sto je bila i ofarbaj, ne vidim drugo resenje

 

Ja se slazem sa Bobanom.

Ne preostaje nista drugo osim farbanja celog tog dela.

Samo ne znam dali mozes da nadjes negde ovakvu boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To sam i mislio da skinem ceo taj deo, al nemam iskustva sa farbanjem plastike - pogotovu ovakve iz unutrasnjosti kabine.

Tvrda je, a opet mekana. Kakva boja ide na to , koji razredjivac ?  Mada mi sve to deluje nekako da ce lose da ispadne. Najradije bih kupio celu novu, al kolko sam pitao po radnjama - niko nema. Na auto otpadima je takodje nema, jer je auto star pet meseci  ( Opel vektra ) . Ako neko zna gde bih to mogao naci nek  mi javi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da nije tapacirana? Ili nesto kao penasta guma? Posto je sad vec zeznuto, malo odigni onaj "mehur" od farbe da vidis sta je ispod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa da - neka varijanta penaste gume.  Eno poklopac pepeljre sam oprao, a ovo mi se ne dira. Racunam - mozda ce se skupiti, dok ne nadjem novu, bolje mozda da ostane ovakva, nego da bude mozda jos grdja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sa dve lake promaje, to ce otpasti, a tek kad neko malo pipne nogom... Pokusacu, ako hoces, da ti nadjem adresu nekog tapetara koji radi samo kola, ovde u Bg. Navodno, ima fabricke materijale /ne pitaj odakle mu/. A cuo sam, to se ti raspitaj kod auto-tjuning fanatika, da je najbolji neko iz NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mislim da ovo nije tapacirano, nije to skaj, vec neka plastika ( guma ), meka na povrsini, al je vec tvrdo posle par milimetara. Moracu malo da obidjem servisere ako mogu to da mi poruce novo, ako ne mogu, onda cu da eksperimentisem sa tapetarima, farbarima i slicno . Mislio sam da je neko mozda vec imao ovakav problem, al izgleda da nije.  Da je crne boje bilo bi lako, al ova boja , kolko je lepa , tolko je losa kad se nesto ovako desi  :( :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Pogledaj po net-u, firma "foliatec" ima sprejeve i folije za sredjivanje enterijera automobila. Trebalo bi da je firma "Tadic" iz Visnjicke ulice u BG zastupnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Imao sam slican problem. Skini taj deo gde se boja podigla, i ponesi poklopac peperalje. Odnesi u ulicu Jovana Subotica, MAX MUYER boje. Napravice ti na licu mesta sprej u takvoj istoj nijansi. I reci ce ti kakva je potrebna priprema za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imao sam slican problem. Skini taj deo gde se boja podigla, i ponesi poklopac peperalje. Odnesi u ulicu Jovana Subotica, MAX MUYER boje. Napravice ti na licu mesta sprej u takvoj istoj nijansi. I reci ce ti kakva je potrebna priprema za to.

  E ovo je vec nesto konkretno ! Hvala - idem u ponedeljak !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Novi Sad

021/424-101

 

Sigurno ce ti trebati plastik prajmer. Nitro razredjivac da prebrises sve to. A mozda i spric git pre nanosenja boje.

 

Sve prebrisi nitrom.

Prespricaj plastik prajmerom.

Spric git.

Boja u 2 sloja.

 

Ali najbolje da tamo pitas sta i kako, najbolje ce ti oni reci. I odredice ti tacnu tu nijansu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ako budes hteo da skines svu boju sa celog dela probaj sa onim mirisima za auto , cuo sam dasu dobri .  ;D ;D ;D ;D ;D samo nemoj da ti kane na kozu ili na farbu od kola .  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

koji je to auto , nov a da se tako raspadne od parfema

Opel Vectra, al mozes uzeti i bilo koji potpuno nov, pa ako ga polijes necim agresivnim - desice se isto . A i nije se auto " raspao ", vec se samo podigla boja sa konzole izmedju sedista !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ja inace radim u auto servisu i moja ti je preporuka da odes do nekog malo boljeg auto limara u ns-u je nema razloga na se cimash ovamo i kod limara izlozi problem mi inace radimo sve ali sto se tice limarije u to spadaju i branici i table i bilo kakav materijal. Naj bezbolnija varijanta kiod autolimara da ti to skine malo ismirgla baci slastic prymer, bazu, lak fina smirgala p3000 da bi izmatirao i cao zdravo. oko 10 do 20 eur-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja