Jump to content

Moto Zajednica

Zasto???

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova

Gledajuci po internetu (kod nas) cene motocikala nikako mi nije ulazilo u glavu zasto Africa TWin  ima toliku cenu naspram drugih motora u toj klasi?

Evo primera:

Ovde na forumu pojavi se stranac Africa 1999 godina sa cenom od 4100 evra+dazbine motor ce izaci 5000 eura 100% bez servisa.

Ovog proleca u mom gradu kupljena 3 V-stroma 650 po 5000 eura 2008 godina!?!? E sad dali je Strom  2008 god"kanta" pa vredi koliko i Afrika stara 10 godina???

Primetio sam npr. da preko ne postoji tolika razlika u ceni, jesmo li mi najpametniji pa znamo sta "valja" a sta ne ili !?!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Gledajuci po internetu (kod nas) cene motocikala nikako mi nije ulazilo u glavu zasto Africa TWin  ima toliku cenu naspram drugih motora u toj klasi?

Evo primera:

Ovde na forumu pojavi se stranac Africa 1999 godina sa cenom od 4100 evra+dazbine motor ce izaci 5000 eura 100% bez servisa.

Ovog proleca u mom gradu kupljena 3 V-stroma 650 po 5000 eura 2008 godina!?!? E sad dali je Strom  2008 god"kanta" pa vredi koliko i Afrika stara 10 godina???

Primetio sam npr. da preko ne postoji tolika razlika u ceni, jesmo li mi najpametniji pa znamo sta "valja" a sta ne ili !?!?!?

Ja sam za moju Africu 97 , sa svom opremom (crash bar, nosaci kofera ,alu koferi ,top case, GPS) dobijao malo manje od 5 000e i to mi je izgledalo kao super ponuda ,ali posle par dana razmisljanja sam shvatio da bez 5 000 doplate ne mogu uzeti dobar polovan KTM 990 adv ili GS1200(drugi me ne interesuju uopste).opet bez kompletne opreme. Mislim da u toj klasi motora ima velika praznina ,posle Afrike se nije dugo pravio motor koji bi je direktno zamjenio i zbog toga ,kao i zbog svog dokazanog kvaliteta izrade i izdrzljivosti drzi cijenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ne smem da tvrdim, ali meni ta priča liči na onu sa Golfom II. Dan danas za njega 90.-92. godište traže 3000+ evra. OK, saglasan sam da je kvalitetno napravljen automobil, ali da auto sa toliko godina vredi te novce...  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Za golfa 2 kazu da je kvalitetan oni koji nisu sjeli u mercedesa. Golf-konjska kola

Africa je meni bas mocan motor, a vjerujem i kvalitetan. A i sto neko rece, to ti je kao neki brend,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

A poredjenje sa v-stromom i zasto taj motor gubi na ceni???

Ne navlacim stranu niti jednom motoru ali npr. mi je v-strom mnogo, mnogo lepsi motor a verujem da su ga japanci dobro uradili  ili gresim :o ipak je to Suzuki.

Pustite me golfa 2-ke odvlacite temu u off.

Neznam samo kako se "hpg" toliko razume u motore posto vidim da samo kanterise .... malo i ja da off-ujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ne smem da tvrdim, ali meni ta priča liči na onu sa Golfom II. Dan danas za njega 90.-92. godište traže 3000+ evra. OK, saglasan sam da je kvalitetno napravljen automobil, ali da auto sa toliko godina vredi te novce...  ??? ??? ???

Nazalost, uopste nije kvalitetan, nego ljudi koji takve stvari tvrde nisu nikada mogli sebi da priuste nesto drugo ili nisu htjeli zbog uticaja ostalih takvih ljudi. Rijetko los automobil, crash testovi su nevidjeno jezivi, motori su katastrofalni (1.6 benzinac je tu jedina svijetla tacka)... Tako da Afrika ne bi mogla sa te strane da se poredi sa golfom jer je ona zaista kvalitetna i izdrzljiva. Ali sto se tice ljudi koji ih voze... tu mozemo nesto diskutovati (naravno, ima tu izuzetaka koji su sasvim razumni i normalni), zbog njih je Afrika dobila toliko na cijeni tj. precijenjenosti. Ali, za razliku od golfa, bar je zaista kvalitetna sprava, tako da to vise para nije bas baceno :)  Jedina mana joj je sto je zastarjele konstrukcije, samim tim i performansi, kome to ne smeta... Mislim da se za sumu od 5000 eura moze kupiti gomila modernijih, laksih i sto je po meni najvaznije - novijih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ljudi, nisu to moje reči. Ja nikad ne bih vozio dvojku, a ni Golfa inače. Samo sam pokušao da napravim poređenje. Nekim modelima vozila se napravi takva reputacija da čovek pomisli da su nekvarljiva. Takva je situacija sa  Afrikom. Nije mi bila namera da off-ujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Jeste, svaka je Evil_Zo-u zlatna...precenjen motor...

 

A hpg je deduktivno zakljucio da cim je nesto brand - placas cenu...tako je on razmisljao, i u pravu je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

sama potraznja za odredjenim modelima kad ih ima malo na trzistu dize cenu istih . nema sumnje da je motor usao u istoriju kao kvalitetan ali nazalost kod nas je to i najtrazenije .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nazalost, uopste nije kvalitetan, nego ljudi koji takve stvari tvrde nisu nikada mogli sebi da priuste nesto drugo ili nisu htjeli zbog uticaja ostalih takvih ljudi. Rijetko los automobil, crash testovi su nevidjeno jezivi, motori su katastrofalni (1.6 benzinac je tu jedina svijetla tacka)

Ne bih se slozio da nije kvalitetan, imam jedan primerak u porodici, godinama (preko 15) se vozi uz lose odrzavanje (menja se ulje kad se stigne, popravlja se tek kad stane ili ne moze da upali) i presao je gomilu kilometara uz minimalne troskove. U pitanju je 1.6 D. I verovatno zato drzi cenu.  A da je neudoban i nesiguran to stoji.

 

Ali sto se tice ljudi koji ih voze... tu mozemo nesto diskutovati (naravno, ima tu izuzetaka koji su sasvim razumni i normalni), zbog njih je Afrika dobila toliko na cijeni tj. precijenjenosti.

I ovde se ne slazem, ako ga vlasnici precenjuju, sta je sa onima koji ih kupuju ? Ja mogu da je cenim 10.000e, dzaba ako niko nece da je kupi po toj ceni. Ljudi ocigledno pristaju da izdvoje vecu svotu novca u odnosu na godiste za takav motor i za to sigurno postoji razlog.  Nije takva situacija samo kod nas, pogledajte mobile.de ili ricardo.ch, pa cete videti da su i u inostranstvu drzeci sa cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

@aca-pn

 

Pozdrav druze, zanima me samo jedno:

pod pretpostavkom da je tacno da vstrom08  kosta isto kao africa stara 10 godina, sta bi ti realno uzeo, iskreno?

 

Naravno pretpostavljamo i da nemas motor, a  imas 5 soma.

 

Ako ti nije tesko, a ti odgovori. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Nazalost, uopste nije kvalitetan, nego ljudi koji takve stvari tvrde nisu nikada mogli sebi da priuste nesto drugo ili nisu htjeli zbog uticaja ostalih takvih ljudi. Rijetko los automobil, crash testovi su nevidjeno jezivi, motori su katastrofalni (1.6 benzinac je tu jedina svijetla tacka)

Ne bih se slozio da nije kvalitetan, imam jedan primerak u porodici, godinama (preko 15) se vozi uz lose odrzavanje (menja se ulje kad se stigne, popravlja se tek kad stane ili ne moze da upali) i presao je gomilu kilometara uz minimalne troskove. U pitanju je 1.6 D. I verovatno zato drzi cenu.  A da je neudoban i nesiguran to stoji.

I sam sam imao golfa 2, ali pored njega i dosta drugih vozila i marki. Pored toga, stvari koje sam otkrio tek na fakultetu su mi otvorile oci sto se tice VW politike ugradjivanja komponenti. Poslije svega toga mogu samo reci da je svaki golf apsolutno precijenjen u odnosu na konkurentne proizvodjace. I nije kvalitet koji drzi cijenu golfu 2 vec takve price tipa: "meni je radio bez zamjene ulja masu kilometara..." ili ona cuvena "ko jednom sjedne u vagen vise iz njega ne izlazi"... itd., to su stvari koje su proslavile golf 2, a to nije kvalitet. Ko je probao sa istim rezimom da vozi neko vozilo drugog proizvodjaca vidio bi da uz isto maltretiranje isti izdrzi mnoooogo vise od golfa 2, ali ko ce to da proba kada moze vodjen okolinom odmah da kupi golf 2...  nego odosmo od teme, o ovome je i po ovom forumu dosta pisano, vratimo se Africi. Ona je precjenjena zbog potraznje, a ne zbog ponude prodavaca. Isto kao i golf. Cim trgovci polovnih vozila vide da je nesto trazeno, automatski se tome dize cijena, to nije nista novo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6348 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Manite se ljudi Golfa.To je "pirke" fazon.Da se arci do iznemoglosti,pa onda trk na "buvdzu" da se pazari puna kesa delova za 20 e,pa onda sve iz pocetka i ceo zivot masne ruke.Afrika je odlican motor,nov Suzuki jos bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

auuu koliko dupih nickova na jednom mestu :):):):):):):):)

 

da i ja se pitam zasto Stromu vrtoglavo pada cena a rekao bih da je odlican motor :(

 

@Marisol

pod pretpostavkom da je tacno da vstrom08  kosta isto kao africa stara 10 godina, sta bi ti realno uzeo, iskreno?

 

  posto i sam vozim Afriku  a i da branim kolegu sektasa Acu-pn ,a sta mislis ti sta bi uzeo  :) novo je novo ipak zna se tu je vec granica ljubavi i racionalnosti

 

a da je Afrika neunistiva JESTE jbga sta da Vam radim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Ja ne razumem sta nije jasno u celoj prici !? Znaci isti koncept motora,da ne ulazim u modele , se

proizvodi od '88 do '03 godine i za to vreme su sve mane i vrline sigurno stavljene na vagu,zar ne ?

Motor koji se je vozio u svim mogucim i nemogucim uslovima sirom sveta.

Trziste u toku vremena je neumoljiva kategorija i tu neko gubi a neko dobija .

Da me ne shvatite kao pristrasnog vlasnika Afrike ,zaista bih voleo da vozim noviji motor, ali ne

zbog perfomansi ili izgleda vec da takav u svom kratkom zivotnom veku ima dokazano sve sto ima

jedna XRV .

Znate onu anegdotu ili istinu kada poslovni partner iz nemacke dolazi u Srbiju u posetu nasem

jednom novopecenom "biznismenu "...

Ovaj nas ga vodao po svom novom proizvodnom kompleksu i usput objasnjavao kako i sta ...

Nemac vidno odusevljen priupita naseg "biznismena" :  "Izvinite gospodine ali od kada postoji vasa

firma ? "  Nas : " Pa od 1998 godine !"

Posle svega kada su trebali da stave tacku na dogovore Nemac je rekao : " Znate gospodine sve

sto sam video kod vas je zaista impresivno ali svuda u svetu gde vladaju pravne drzave i cvrsta

pravila trzisne ekonomije nemoguce je stvoriti ovako nesto za 10 godina .Za ovo sto vi imate

potrebne su generacije naslednika.Iz tog razloga mi vam ne mozemo ukazati poverenje za nasu

saradnju . "

 

I da , pre bih kupio Afriku sa 16oookm '99 nego Stroma '08...izvinite ali tako je kod mene ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@aca-pn

 

Pozdrav druze, zanima me samo jedno:

pod pretpostavkom da je tacno da vstrom08  kosta isto kao africa stara 10 godina, sta bi ti realno uzeo, iskreno?

 

Naravno pretpostavljamo i da nemas motor, a  imas 5 soma.

 

Ako ti nije tesko, a ti odgovori. Hvala

Stroma nisam vozio, a Afriku vozim, pa ne mogu da dam adekvatno poredjenje, ali ako bih morao ovog trenutka da biram jedan od ta dva motora za te pare, uzeo bih Afriku. Mozda je pametnije uzeti godinu dana star i koncepcijski savremeniji motor, ali meni licno Afrika bolje zavrsava posao od Stroma za one puteve gde volim da vozim i gde najcesce vozim, naravno podrazumeva se da Afrika iz ponude nije presla neku preveliku kilometrazu. Kad bih manje voleo offroad, a vise asfalt, verovatno bi mi izbor bio Strom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Sto se tice Golfa jedna od neobjavljenih istina je da je konstruktor prve bube radio u Tatri. Tatra i Skoda su cehoslovacke fabrike sa preko 100 godina tradicije. I prije rata je Porsche prebjegao u Njemack u iza Hitlera napravio bubu po Ceskim nacrtima. Zato buba jedina ima motor nazad kao i svi porscheovi modeli... Tako da ja VW priznajem samo kao klon i porsche isto, ako nekog zanima citava istorija Skode neka mi se javi, doktorirao sam ;D , za mene su auta Mercedes, Peugeot, Skoda i Tatra, jedina sa tradicijom.

Sto se tice Afrike, tako je kako je, sto je cokoladno mleko bilo 1.20 , a neko vece kad sam usao uz prodavnicu 1.50 kad ihz nisam sve pobio. A gorivo pojeftinilo  :-\

Mi to mozemo prikrivati, ali mi Srbi smo slabi ljudi skroz. Ko ce koga neg svoj svoga...

Blek stena, na koga si mislio sa onim deduktivnim zakljucivanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Sto se tice Golfa jedna od neobjavljenih istina je da je konstruktor prve bube radio u Tatri. Tatra i Skoda su cehoslovacke fabrike sa preko 100 godina tradicije. I prije rata je Porsche prebjegao u Njemack u iza Hitlera napravio bubu po Ceskim nacrtima. Zato buba jedina ima motor nazad kao i svi porscheovi modeli... Tako da ja VW priznajem samo kao klon i porsche isto, ako nekog zanima citava istorija Skode neka mi se javi, doktorirao sam ;D , za mene su auta Mercedes, Peugeot, Skoda i Tatra, jedina sa tradicijom.

Sto se tice Afrike, tako je kako je, sto je cokoladno mleko bilo 1.20 , a neko vece kad sam usao uz prodavnicu 1.50 kad ihz nisam sve pobio. A gorivo pojeftinilo  :-\

Mi to mozemo prikrivati, ali mi Srbi smo slabi ljudi skroz. Ko ce koga neg svoj svoga...

Blek stena, deduktivno razmisljanje, zanimljivo, u pravu si HPG je i meni oteo rec iz usta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Da, da, HPG je skroz u pravu.

 

Ja mislim da je nov japanac bolji od polovnog japanca, a polovan japanac bolji od novog kineza...eto tako stoje stvari...i trebalo bi motorima proporcionalno da pada cena sa godinama svima isto, a ne ovima onako, a onima onako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja