Jump to content

Moto Zajednica

...... kupovina opreme

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

eto dosao red da i ja krenem u potragu za opremom, a kako o istoj malo znam voleo bih da mi date par saveta, prevashodno šta trebam da gledam kada kupujem jaknu ili pantalone.  Da li nogavice treba biti duže i koliko da prilikom sedanja nebi otkrile članke, šta bih obavezno trebao da obratim pažnju pri kupovini jakne, kako ona treba da stoji na telu, sa kojim tipom kopčanja, dal imaju neke cake kad se proba oprema i te stvari .....    unapred vam hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

sto se tice jakne,jakna mora biti taman kada ispruzis ruke i da ti je dobra u ramenima,a hlace zavise od toga dali je model koji ide u cizme ili preko njih.

ako ide u cizme,tu nema puno mudrosti,a ako idu preko njih onda gledaj da kada sjednes da ti nisu puno podignute.

druga stvar,puno ima razlike od jednog do drugog proizvodjaca moto opreme.

neke hlace se mogu kupiti tako da recimo kupis sirinu hlaca jedan broj,a duzinu tih istih hlaca u nekoj drugoj velicini,zavisi od toga koliko si visok.

tu opciju nemaju svi proizvodjaci nego samo neki malo bolji.

ja volim da mi oprema bude taman,vise uz tijelo da mi ne ulazi zrak,a ono "kupit cu broj vece da mogu obuci nesto debelo ispod" ,to se tako ne radi.

moj savjet ti je da nikada ne kupujes hlace i jaknu dok ne probas i ako ti odgovara velicina od jednog proizvodjaca,ne znaci da ce ti odgovarati ista velicina od drugog proizvodjaca.

na zapadu ima dosta trgovina koje prodaju moto opremu da imaju u trgovinama izlozenu maketu motora pa kada probas tu opremu,sjednes na tu maketu i vidis kada si u tom polozaju dali ti ta velicina odgovara .

kada budes probavao jaknu i hlace,probaj se namjestiti u taj polozaj pa ces vidjeti da je razlika velika nego kao kad stojis uspravno.

posebno obrati paznju na duzinu rukava i ramena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

.... a bas sam danas gledao neku jaknu i reko ma dal da uzmem broj veće zbog eventualnog oblacenja jos necega debelog ispod  :D 

hvala ti jos jedanput na savetima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja