Jump to content

Moto Zajednica

F650St: Gde Se Nalazi Filter Ulja?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

BMW F650 ST 2000 god.

Razmisljam se da sam promenim ulje pa me intersuje da li neko zna:

1. gde se nalazi filter ulja

2. da li se ulje ispusta na ono donjem srafu sto dodje kao karter ili ...

4. doliva se tamo gde je merac ulja, kod volana ili ...

3. koliko ulja ide (koje)

 

Posto nemam nikakvu dokumentaciju za njega, a mislim da bi to mogao i sam da odradim, treba mi vasa mala pomoc.

Ili je pametnije da oteram kod nekog majestora pa da on to odradi i mozda ga jos i pregleda.

 

Unapred hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ja sam prije par dana  mijenjao ulje na mom motoru f 650 gs . Filter ti je na desnoj strani , poklopac filtera je krug sa 3 šarafa i nalazi se pored poklopca prednjeg lančanika . Na gs sa lijeve strane ulje se sipa u rezervoar ulja i potrbno je maći bočnu plastiku da bi se ispustili ulje iz rezervoara . Tako je na gs 650 , a sad neko pomenu ram vidi đe ti se sipa ulje ako se sipa u ram onda na ramu mora postojati čep . Nadam se da sam pomogao , poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Ne mogu sad da pronadjem gde se tačno nalazi, na poslu sam, ali prozuji po ovom sajtu video sam negde da ima.

 

http://f650.co.uk

 

Mada nije lose ko zna nek napise postupak, koje ulje je preporucljivo i jos poneku caku ako postoji. I ja bi trebalo da menjam.

Najveci merak je (bar meni) kad uradim nesto sam, a ti ako bas nikad nisi cackao oko motora najbolje je da odes kod majstora.

Zato majstori i postoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

http://home.wanadoo.nl/menk/_wpl/funduro_oil_eng.html

 

evo nasao sam link mada su dosta lose slike ali je sve dosta jasnije. Pa cu videti oko nabavke ulja u filtera pa cu videti verovatno da uradim sam.

 

Samo mi nije naj jasnije pod tackom 11 sta je WHASERS.

 

Havla svima za pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Ne treba ti majstor, ja sam menjao na mom, nikakva mudrost. Prvo ugrej motor pa onda tek na pustanje ulja,odvrnes merac koji se nalazi gore kod rezervoara na ramu i onda srafove za ispustanje ( na slikama se vide srafovi za ispustanje ulja).

Filter ulja ti neko vec rece, sa desne strane okrugao poklopac sa tri srafa, odvrnes, skines ulozak i fino sacekas da se sve ocedi. Kad budes vracao malo namazes prstom gumicu na novom filteru stavis na mesto, pozavrces sarafe i spreman si za sipanje ulja. (nemoj da zaboravis sve sarafe da ne bi bilo novog ulja po podu  :) )

E sad dolivas novo ulje gore kod rezervoara gde je merac, kada napunis skines kablove sa svecica i malo zaverglas da povuce ulje, dolijes ostatak i gotov posao! Posle jos malo prekontrolises treba li dolivanje. Filter imas kod Viktora, KTM sop a ulje sam uzimao na sajmu u mass-u. Ja sam sipao motul 5100.

Mozes jos i da prekontrolises filter vazduha, treba ga oprati i naprskati uljem u spreju. Javi se ako treba pomoc oko ovoga.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

E da, stane preko 2 litre ulja, pise u manualu 2,1 ali mislim da je meni stalo malo vise. Tako da treba da kupis 3 litre.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Ne treba ti majstor, ja sam menjao na mom, nikakva mudrost. Prvo ugrej motor pa onda tek na pustanje ulja,odvrnes merac koji se nalazi gore kod rezervoara na ramu i onda srafove za ispustanje ( na slikama se vide srafovi za ispustanje ulja).

Filter ulja ti neko vec rece, sa desne strane okrugao poklopac sa tri srafa, odvrnes, skines ulozak i fino sacekas da se sve ocedi. Kad budes vracao malo namazes prstom gumicu na novom filteru stavis na mesto, pozavrces sarafe i spreman si za sipanje ulja. (nemoj da zaboravis sve sarafe da ne bi bilo novog ulja po podu  :) )

E sad dolivas novo ulje gore kod rezervoara gde je merac, kada napunis skines kablove sa svecica i malo zaverglas da povuce ulje, dolijes ostatak i gotov posao! Posle jos malo prekontrolises treba li dolivanje. Filter imas kod Viktora, KTM sop a ulje sam uzimao na sajmu u mass-u. Ja sam sipao motul 5100.

Mozes jos i da prekontrolises filter vazduha, treba ga oprati i naprskati uljem u spreju. Javi se ako treba pomoc oko ovoga.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Pozdrav!

 

Hvala na odgovoru i mislio sam da nije nikakva nauka. Nisam nikad radio pa reko da pitam, recimo onaj sraf na ramu ne bih znao.

E sad sto se tice filtera za vazduh ni to nisam nikad skidao, mada znam gde je. Pa ko ti nije tesko ajd i to u dve reci.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Sto se filtera tice njega treba prati sredstvom koje je namenjeno za to, da bi skinuo staro ulje sa njega. E sad zavisi cime je prethodno nauljeno. ja sam oprao moj u toploj vodi i domacem sapunu i ektra se ocistio i posle naprskao sa uljem u spreju koje je namenjeno za fitere vazduha, kad se osusi bude bas jako lepljivo i nije za diranje prstima,tesko se skida, tako da to radis u rukavicama. Bilo je dosta polemike oko toga cime prati, u svakom slucaju najbolje skida sredstvo namenjeno za pranje filtera ali ja sam uspeo i bez toga. Ako ne mozes da ga operes, novi je oko 5e cini mi se tako da nije neka stavka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

550 din je filter za F650, ne isplati se prati i zajebavati sa starim, jer staro je staro a novo je novo!

Jesi kupio ovde ili u luisu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

550 din je filter za F650, ne isplati se prati i zajebavati sa starim, jer staro je staro a novo je novo!

Jesi kupio ovde ili u luisu?

 

Ovde u Gevari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja