Jump to content

Moto Zajednica

Ural Wjuga ( ВЬЮГА )

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Sve je super,vojni motor nije pravljen da bude lep vec da zavrsava "poso" u teskim uslovima,da bude pouzdan,da nikada ne stane ali samo jedan detalj bi mu odmah promenio a to je onaj far na prikolici,mnogo grdno izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Wheels: Interchangeable Tire size 4,00-19”

 

kapiram da je felna 19ica,  ovo 4, ako se radi o incima je 100mm, valjda sirina.... ali i dalje fali jedna od dimenzija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Wheels: Interchangeable Tire size 4,00-19”

 

kapiram da je felna 19ica,  ovo 4, ako se radi o incima je 100mm, valjda sirina.... ali i dalje fali jedna od dimenzija :)

 

Mislim da ne fali ta treca dimenzija. To je onda klasicna guma bez onoga /(kroz)

Znaci da je visina 100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Mislim da ga je danas vozio onaj ludak na Discoveriju shto mora sve da proba sa motorima .. trka negde u sibiru ... sve ludaci sa prikolicama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Mislim da ga je danas vozio onaj ludak na Discoveriju shto mora sve da proba sa motorima .. trka negde u sibiru ... sve ludaci sa prikolicama Smiley

Da, a posle je obisao krug i negde u Engleskoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5516 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajd sad pitanje za zaljubljenike u oldtajmere... da li je Cindap iz II sv rata imao diferencijal ili ne, posto ga Ural nema?

 

Ako mislis na onaj 750, imao je diferencijal i ukljucivao se nogom, cak nehotice, sto je i razlog zbog koga je mali broj ocuvanih-mnogi su slupani, kad se ukljuci diferencijal skoro da nema upravljanja. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Ajd sad pitanje za zaljubljenike u oldtajmere... da li je Cindap iz II sv rata imao diferencijal ili ne, posto ga Ural nema?

 

Ako mislis na onaj 750, imao je diferencijal i ukljucivao se nogom, cak nehotice, sto je i razlog zbog koga je mali broj ocuvanih-mnogi su slupani, kad se ukljuci diferencijal skoro da nema upravljanja. :o

Kako onda upravlja Ural ,jer ako nema diferencijal to znaci da je direktna veza na oba tocka i to dode isto kao da ima diferencijal sa ukljucenom blokadom. >:(

@ doktor

Kada kazes ukljucen diferencijal ,vjerovatno mislis na ukljucenu blokadu diferencijala ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

znam od pre da je ural primer ruskog black ops :)

 

Istorija najpoznatijeg Ruskog motocikla počinje 1939. godine za vreme drugog svetskog rata. U toj godini, Ruski inžinjeri kupili su tri BMW-a sa kočijama preko Švedske sa namerom da ih iskoriste za razvoj motocikla za potrebu Ruske vojske. Kopirajući svaki deo, počeli su da proizvode stotinu kopija Nemačkog motora u novoizgrađenoj fabricu u Moskvi. Pošto su nacističke snage napredovale, fabrika je premeštena na Istok, u bezbednost planina Ural (odavde potiče I ime koje se koristi od 50 tih godina), u grad Irbit. Tu se proizvodnja nastavila u preuređenoj pivari!

 

 

od srafa do srafa... ko nashi kad su pravili fap kamione pa prekopirali mercedes 99,6% promenili znak i stavili veci branik :D

 

extra...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

znam od pre da je ural primer ruskog black ops :)

 

Istorija najpoznatijeg Ruskog motocikla počinje 1939. godine za vreme drugog svetskog rata. U toj godini, Ruski inžinjeri kupili su tri BMW-a sa kočijama preko Švedske sa namerom da ih iskoriste za razvoj motocikla za potrebu Ruske vojske. Kopirajući svaki deo, počeli su da proizvode stotinu kopija Nemačkog motora u novoizgrađenoj fabricu u Moskvi. Pošto su nacističke snage napredovale, fabrika je premeštena na Istok, u bezbednost planina Ural (odavde potiče I ime koje se koristi od 50 tih godina), u grad Irbit. Tu se proizvodnja nastavila u preuređenoj pivari!

 

 

od srafa do srafa... ko nashi kad su pravili fap kamione pa prekopirali mercedes 99,6% promenili znak i stavili veci branik :D

 

extra...

 

 

 

'ebo te Mercedes  :P  ;D ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5516 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajd sad pitanje za zaljubljenike u oldtajmere... da li je Cindap iz II sv rata imao diferencijal ili ne, posto ga Ural nema?

 

Ako mislis na onaj 750, imao je diferencijal i ukljucivao se nogom, cak nehotice, sto je i razlog zbog koga je mali broj ocuvanih-mnogi su slupani, kad se ukljuci diferencijal skoro da nema upravljanja. :o

Kako onda upravlja Ural ,jer ako nema diferencijal to znaci da je direktna veza na oba tocka i to dode isto kao da ima diferencijal sa ukljucenom blokadom. >:(

@ doktor

Kada kazes ukljucen diferencijal ,vjerovatno mislis na ukljucenu blokadu diferencijala ?

 

U pravu si Vanja, jedno mislim drugo pisem. Hvala na ispravci, mislio sam blokadu diferencijala. Gledao sam u nekoj emisiji o WWII da su bas zbog toga mogli da izvuku lakse kamione iz blata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Skoro sam gledao emisiju gde ga je vozio neki Englez (u Rusiji postoje trke Urala, e on je kao probao da ucestvuje na njima). Lik je prvo malo kukao na tesko upravljanje, ali je na kraju rekao da masina je..e keve i da ne postoji teren koji ne moze da podnese.

 

Skoro sam video da je neko na forumu trazio da ga kupi, pa ako ga je uzeo mogao bi prenese iskustva iz prve ruke

    Bas tako i izgleda, ne znam koji mi je lepsi dal' pustinja il' sumska varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
U pravu si Vanja, jedno mislim drugo pisem. Hvala na ispravci, mislio sam blokadu diferencijala. Gledao sam u nekoj emisiji o WWII da su bas zbog toga mogli da izvuku lakse kamione iz blata.

 

Imao je osim blokade diferencijala i reduktor, tako da je sa svojih 27KS mogao da slepa manje kamione. Osovina prednjeg tocka bila je produzena kako bi na nju mogao da stane vojnik i izbalansira motocikl pri savladavanju velikih uspona!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

U pravu si Vanja, jedno mislim drugo pisem. Hvala na ispravci, mislio sam blokadu diferencijala. Gledao sam u nekoj emisiji o WWII da su bas zbog toga mogli da izvuku lakse kamione iz blata.

 

Imao je osim blokade diferencijala i reduktor, tako da je sa svojih 27KS mogao da slepa manje kamione. Osovina prednjeg tocka bila je produzena kako bi na nju mogao da stane vojnik i izbalansira motocikl pri savladavanju velikih uspona!

 

jebena baba...ocu ja dva komada..jedan pustinjski jedan sumski  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja