Jump to content

Moto Zajednica

Moto Susret u Umagu pa Italija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Kad smo vec kod ove teme,potrebna mi je jedna informacija. Da li je moguce i kako dobiti vizu za EU sa time da nisam ni zaposlen (zvanicno) a ni student???

 

Ako je moguce ja sam ozbiljno zainteresovan za put Umag + Italija (Evropa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

Kad smo vec kod ove teme,potrebna mi je jedna informacija. Da li je moguce i kako dobiti vizu za EU sa time da nisam ni zaposlen (zvanicno) a ni student???

 

 

 

 

Ovo vam je najlaksa i nejbezbolnija varijanta preko Madjarskog konzulata, a opet potpuno legalna jer mozes da putujes bez glavobolje preko Slovenije u Italiju, troskovi izrade su najmanji, poterbno je samo 10 dana ranije krenuti u citavu akciju  ;)

Posto ja imam specijalni tretman-vizu koju odobrava Madjarsko ministarstvo inostranih poslova na zahtev naseg konzularnog predstavnistva u Pesti, sad sam izvadio vizu u januaru i posle konsultacija i saveta iz naseg MIP-a dobio informaciju da mogu bez problema za Italiju preko Slovenije, da samo Grci ponekad znaju da prave problem ukoliko se vadi viza za sever , a ide na jug i to je to iz prve ruke  ;)

 

Neka se Saxi ponovo oglasi,verujem da i druge zanima ova informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Teoretski postoji ta mogucnost, valjda treba da si prijavljen preko Nacionalne sluzbe za aposljavanje. Ali u praksi nisam siguran da su bas odusevljeni u ambasadama. Ali mozes da probas, drugacije neces biti siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1675 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Da li je moguce i kako dobiti vizu za EU sa time da nisam ni zaposlen (zvanicno) a ni student???

Iskreno govoreci nezaposleni su kategorija koja je najomrazenija za izdavanje viza jer su uvek u strahu da ces ih preveslatii i ostati da radis tamo  ::)

Mada ukoliko imas neku nekretninu na svoje ime ili pozamasan iznos na racunu u banci onda ti sanse za putovanje rastu, kao i ako si u mogucnosti da nabavis garantno pismo iz inostranstvada ce neko u potpunosti da snosi sve tvoje troskove puta, sto podrazumeva da taj neko mora da ima solidna primanja za njihov standard ili ti da je pun ko brod, al posto je odgovornost davaoca garancije velika i materijalno i krivicno, plus je zestoko smaranje jer treba se setati od saltera do saltera da se skupe svi papiri, a i to kosta u zavisnosti od zemlje do zemlje unutar Sengena  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Hvala na informaciji. Imam i nekretnine na svoje ime a mozda mogu i da dobijem garantno pismo. Zanimalo me je samo kako to ide u praksi da se ne cimam uzalud. Mada kako kaze Doktor: dok ne probam necu imati pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Ima li prijavljenih do sada,za sada se sigurno zna da se vraca u nedelju 10.05,jer se mora na posao u ponedeljak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Interesantno... ako sklopim par kockica išao bih i ja...

 

Ono što bih hteo da vas pitam je da li bih mogao imati problema sa inostranim propisima vezanim za izduv. Kod nas je takva situacija da problema nema, ali ne znam da li je moguće voziti napolje sa otvorenim izduvom. Sretna okolnost je da je diskretan, nije previše bučan, ali opet... Pitanje se tiče i eko normi koje 100% ne ispunjava. Da li je moguće izaći iz Srbije sa takvim izduvom, i da li bi moglo biti problema kasnije gde god da budemo išli?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Interesantno... ako sklopim par kockica išao bih i ja...

 

Ono što bih hteo da vas pitam je da li bih mogao imati problema sa inostranim propisima vezanim za izduv. Kod nas je takva situacija da problema nema, ali ne znam da li je moguće voziti napolje sa otvorenim izduvom. Sretna okolnost je da je diskretan, nije previše bučan, ali opet... Pitanje se tiče i eko normi koje 100% ne ispunjava. Da li je moguće izaći iz Srbije sa takvim izduvom, i da li bi moglo biti problema kasnije gde god da budemo išli?

 

Ja mislim da ne bi trebao da bude problem,ali neka se jave iskusniji pa neka nam rese dilemu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ima li prijavljenih do sada,za sada se sigurno zna da se vraca u nedelju 10.05,jer se mora na posao u ponedeljak

 

Kad bi se krenulo,koliko bi se zadrzali u Umagu i koja je ruta planirana po Italiji.

Da blize odredimo rutu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Izvinjavam se sto ovde iznosim i svoj plan za Italiju ali reko' da forum ne pretrpavamo  temama koje imaju istu sadrzinu....

Dakle moj drugar iz Kg i ja namjeravamo da u nedelju (poslije skupa u Umagu) iz Umaga krenemo do Trsta,Venecije,Padove,Genove do Nice...

Okvirno bi to trajalo 3 do 4 dana! Nista nije striktno dogovoreno niti planirano tako da u obzir dolaze svi predlozi ...

Cisto informacije radi,mi smo "umjereni vozaci" :) uglavnom bi postovali ogranicenja brzine po Italiji i spavali u hotelima....

Eto to su "informacije ugrubo" pa ako ima zainteresovanih neka me kontaktiraju na PP ili na tel.+387 65 140 440 Igor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

Ja sam u putopisu napisao kako do vize. Svako ko ima uredne radne papire, tj. radnu knjizicu odn. resenje za firmu ako je vlasnik, uz neku rezervaciju preko neta moze da dobije papire. Medjutim, ono sto je najveci problem je dobiti termin u Italijanskoj ambasadi. Pre 2 godine jedva smo uspeli da 20. marta zakazemo za 8. jun. zbog cega smo polazak pomerili za nedelju dana.

Ove godine, idem sa zenom na slicno putovanje, znaci Umag + krug-Slovenija, Austrija, Italija(par prevoja), sve skupa 8-9 dana. Ali trazicu Slovenacku vizu jer je mnogo manja guzva, a imam varijantu za garanciju iz Slovenije.

Jos nesto, verujte mi da je u Umagu na skupu malo koliko god da ostanes. Poenta nije u samim desavanjima u kampu, vec u obilasku okolnih gradica, a sve to u drustvu stotina ili hiljada motora.

 

Ako ideš preko Slovenije moraš da se mi javiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam u putopisu napisao kako do vize. Svako ko ima uredne radne papire, tj. radnu knjizicu odn. resenje za firmu ako je vlasnik, uz neku rezervaciju preko neta moze da dobije papire. Medjutim, ono sto je najveci problem je dobiti termin u Italijanskoj ambasadi. Pre 2 godine jedva smo uspeli da 20. marta zakazemo za 8. jun. zbog cega smo polazak pomerili za nedelju dana.

Ove godine, idem sa zenom na slicno putovanje, znaci Umag + krug-Slovenija, Austrija, Italija(par prevoja), sve skupa 8-9 dana. Ali trazicu Slovenacku vizu jer je mnogo manja guzva, a imam varijantu za garanciju iz Slovenije.

Jos nesto, verujte mi da je u Umagu na skupu malo koliko god da ostanes. Poenta nije u samim desavanjima u kampu, vec u obilasku okolnih gradica, a sve to u drustvu stotina ili hiljada motora.

 

Ako ideš preko Slovenije moraš da se mi javiš.

 

Imas pm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Pa ako ne odemo makar do Venecije nista nismo uradili,ona nam je najbliza  ;)

 

Zato i kazem,samo koliko bi dana bili u Umagu,kog datuma bi posle...

Evo ga maj,blizi se...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Dzolaja, 99% idem, ne bih da propustim ovo ni u ludilu. Samo bih da ostanemo malo duze ako mozes da se iskombinujes zbog posla...Ovih dana krecem u jurnjavu za vizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Dzolaja, 99% idem, ne bih da propustim ovo ni u ludilu. Samo bih da ostanemo malo duze ako mozes da se iskombinujes zbog posla...Ovih dana krecem u jurnjavu za vizu.

 

Dobrodosao u ekipu  :D

 

Ih jebiga ja bih ostao 10 dana ali sumnjam da bih dobio,mada Koleta jos nisam pitao ni za ovih 2-3 dana  ,mozda cita ovo :DD

 

Marko:

Ja sam kao zamislio da krenemo u sredu(06.05) ili cetvtak(07.05) (sve zavisi koliko dobijem slobodno,a posle svih obilazaka Italije,Alpa i tako dalje zaglavimo u Umagu npr. u subotu bi bili tamo.Ne mora tako da bude,ako imas bolje resenje reci ovo je samo zamisao za sada

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ma samo da idemo pa makar i pet dana ;D ;D ;D Sto se tice Koleta, reci mu da ce i ovo nase putovanje biti reklama za Guevaru, pohvalicemo ga javno ako te pusti pet dana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

Marko:

Ja sam kao zamislio da krenemo u sredu(06.05) ili cetvtak(07.05) (sve zavisi koliko dobijem slobodno,a posle svih obilazaka Italije,Alpa i tako dalje zaglavimo u Umagu npr. u subotu bi bili tamo.Ne mora tako da bude,ako imas bolje resenje reci ovo je samo zamisao za sada

 

 

 

Jel mislis da idemo auto-putem do IT?

Ako bi krenuli 7-og imamo samo jedan dan za IT,tj trebali bi da vozimo u dahu do Trsta

i to auto-putem.Po meni je to mucenje.

Ja bih radije prvo u Umag,krenemo kad i cela ekipa sa foruma,ako bude neka organizacija.

6-7 krenemo,idemo preko Bosne iz 2 dana,budemo u Umagu jedan dan i posle IT.

Jbg to je opet vise od 4 dana...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

 

Marko:

Ja sam kao zamislio da krenemo u sredu(06.05) ili cetvtak(07.05) (sve zavisi koliko dobijem slobodno,a posle svih obilazaka Italije,Alpa i tako dalje zaglavimo u Umagu npr. u subotu bi bili tamo.Ne mora tako da bude,ako imas bolje resenje reci ovo je samo zamisao za sada

 

 

 

 

Jbg to je opet vise od 4 dana...  :-\

 

Jbg znam,kako god okrenem ide preko 4 dana  :-[

 

sto se tice kretanja i zadrzavanja u Umagu,moze i tako,pa da zahvatimo ponedeljak i utorak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Iskreno bolje otici samo do Umaga,bez zurbe i gledanja u sat,nego

da ne silazimo sa motora po ceo dan da bi isli i do IT.

 

Ako bi pak i posli put IT,krenemo u Trst,obilazak odmor,nocenjeu istom ili

u Lido di Jesolo-u,drugi dan Venecija i treci lagani povratak,ili nastavak dalje po IT...

Bilo bi najbolje da se to sklopi u 7 dana da ne zurimo nigde.Pod uslovom da se sneg otopi do maja.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Interesantno... ako sklopim par kockica išao bih i ja...

 

Ono što bih hteo da vas pitam je da li bih mogao imati problema sa inostranim propisima vezanim za izduv. Kod nas je takva situacija da problema nema, ali ne znam da li je moguće voziti napolje sa otvorenim izduvom. Sretna okolnost je da je diskretan, nije previše bučan, ali opet... Pitanje se tiče i eko normi koje 100% ne ispunjava. Da li je moguće izaći iz Srbije sa takvim izduvom, i da li bi moglo biti problema kasnije gde god da budemo išli?

 

 

Moguce je, ali bas ako te uzmu na zub.

Ja sam isao vise puta sa jako glasnim izdyvom i nikada mi niko nije ni rec rekao.

Doduse ni ovlascenje mi nisu trazili.

Samo pasosh i sretjan put.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Naša ekipica kreće u ponedeljak 4 maja prvo italija pa posle Umag i tako magistralom kući,možda se i sretnemo mi planiramo 10 da stignemo kući ide nas šestoro dosad.Dvojica dolaze iz Nemačke a nas četvoro iz Temerina mi iz Temerina imamo Mađarske vize stim vizama smo bili prošle godine u Sloveniji i Austriji bez problema a lakše se vade nego bilo koja viza.

Sretan put i vama i nama valjda će nam se putevi ukrstiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Iskreno bolje otici samo do Umaga,bez zurbe i gledanja u sat,nego

da ne silazimo sa motora po ceo dan da bi isli i do IT.

 

Ako bi pak i posli put IT,krenemo u Trst,obilazak odmor,nocenjeu istom ili

u Lido di Jesolo-u,drugi dan Venecija i treci lagani povratak,ili nastavak dalje po IT...

Bilo bi najbolje da se to sklopi u 7 dana da ne zurimo nigde.Pod uslovom da se sneg otopi do maja.  ;D

 

Slazem se,u svakom slucaju ili ce mo ici sa ekipom odavde ili ce mo se vracati sa njima,manje vise je sve jedno

 

Drugar mi dolazi u ponedeljak iz tih krajeva pa cu da vidim sta ce da mi kaze za mogucu rutu,kuda i kako je najbolje protrcati kroz italiju

 

a sto se tice izduva,ja mislim da otvorim auspuhe pred put ;)

 

Arpade srecan put a mozda ako se uklopimo i dogovorimo oko polaska i krenemo sa vama  ;)

 

cucemo se u svakom slucaju ,prati temu do daljnjeg  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja