Jump to content

Moto Zajednica

KTM 790 Duke 2023 - 2024...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4740 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne znam odakle bih počeo, sem da sam KTM 790 Duke uzeo na test na nedelju dana, ostao dve nedelje kod mene i ubio sam 1.600 km. Do sad mi je MT-09 bio omiljen naked, a pošto sam ove  godine testirao Kawasaki Z900 i Triumph 765RS, nisam očekivao da će 790 Duke (koji je po snazi i za 25 KS slabiji od nekih pomenutih) moći da se nosi sa pomenutom konkurencijom.

 

Ipak, realnost je malo drugačija. Ne da se 790 Duke nosi sa svim pomenutim nakedima, nego mnoge i dobija po performansama ili je egal sa njima. Npr. na testu ubrzanja na 220 metara, sva tri pomenuta izvuku između 170 - 175 km/h.

 

Na maksimalnoj brzini su svi isto na između 225 - 230 km/h.

 

Sad ono što je najzanimljivije, Z900 ima najravnomerniju isporuku snage, zatim MT09, pa 790 Duke i na kraju 765RS koji ide samo u visokim obrtajima.

 

Ono što iznenađuje kod 790 Duke je lakoća sa kojom može da se vozi, upravljivost i agregat koji osim što ide dobro, troši ispod 5 litara.

 

Takođe, cena mu je povoljnija od svih i košta 9.900 EUR
 

Da ne dužim više ovde, svi utisci su u tekstu ispod.

 

BJBIKERS.COM

Kad se pomisli da ništa novo ne može da nas iznenadi, pojavi se KTM 790 Duke i totalno poremeti koordinatni sistem.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja