Jump to content

Moto Zajednica

STRASNI SUD ZA JAPANCE

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

SBK 2009. start novog Njemackog Grla u najmocnijoj klasi u Svjetskom moto prvenstvu. Iz trkaceg motocikla razvija se i drumski motocikl K 1000 RS koji ce pomrsiti racune Japanskoj ergeli RR motocikala u klasi 1000 ccm u 2010.godini.Jedina mana BMW-ea ce kao i obicno biti veca cijena od japanske konkurencije.

 

Tehnicki podatci BMW K 1000 RS

 

flüssigkeitsgekühlter Vierzylinder-Reihenmotor

DOHC, 4 Ventile je Zylinder, Schlepphebel statt Tassenstößel

elektronisches Motormanagement mit Kraftstoffeinspritzung und RAM-AIR-Staudruckaufladung

999 ccm Hubraum

Nennleistung ca. 180 bis 190 PS

Trockengewicht 183 kg, angestrebtes Leergewicht unter 200 kg

renntaugliches ABS (wahrscheinlich abschaltbar)

aus dem Rennsport adaptierte Traktionskontrolle (DTC)

Upside-Down-Teleskopgabel

Aluminium-Zweiarmschwinge mit Zentralfederbein

Sekundärantrieb über Kette

post-770-12879019053168_thumb.jpg

post-770-12879019053637_thumb.jpg

post-770-12879019053969_thumb.jpg

post-770-12879019054222_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Cini mi se da sam negde procitao da se nije bas proslavio pored Japanaca na prvim testovima..... ??? ???

 

 

 

Sve je jos u fazi testiranja, ali Svabe su to. ;) Kad sam vidjeo snimak testa K 1000 R (naked) kada je izasao, prosto sam se najezio, nisam mogao vjerovati da naked motocikl tako ide i lezi u krivinama. :o Vrijeme ce pokazati. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

I ja sam siguran da ce BMW to dovesti do savrsenstva ovo su sada decije bolesti....ali kada pomislim na njegovu cenu koja nece sigurno biti mala...nekako mi Japanci nisu tako "ruzni"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

I ja sam siguran da ce BMW to dovesti do savrsenstva ovo su sada decije bolesti....ali kada pomislim na njegovu cenu koja nece sigurno biti mala...nekako mi Japanci nisu tako "ruzni"....

 

Jedina mana BMW-ea ce kao i obicno biti veca cijena od japanske konkurencije.

 

 

 

Pa to smo vec apsolvirali. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne verujem da ce odmah biti bolji od japanaca.Ne mozes prvi put izbaciti model i odmah ga dovesti do savrsenstva.Treba malo godina...

Gledao sam neke druge slike,iz profila lici na japance ;D.Rep jako podseca na r6...

 

 

 

 

 

      Da treba malo godina jedno 10-20 pa ce vidimo ondak.I japanci ne sede skrstenih ruku,mada je svabama lakse da iskopiraju vec postojeca resenja kod japanskih R-vai malo ih modifikuju da ne izgledaju kao plagijat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Za tu titulu "strasni sud" svabe ce morati jos dosta da se pomuce. U svakom slucaju dobro je da se u konkurenciji sportskih motocikala ukljucuje jos jedan proizvodjac  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7194 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bice do jaja u SBK ove sezone jer ce ucestvovati cak 7 proizvodjaca motora, pored standardne japanske cetvorke i Ducati-a ove godine se ukljucuju APRILIA sa modelom RSV4 i ovaj BMW S1000RR, napokon su i evropljani malo stali na noge.

Nesumljivo je da je BMW sigurno napravio dobar motocikl, ipak su to svabe-znaju oni sta rade, mada ovo ipak nije njihovo polje ALI svakako ocekujem da ih vidim medju prvih 5 u plasmanu jer imaju dobre vozace Troy Corser-a i Ruben Xaus-a.

Mada ja navijam za apriliu jer sirotani nisu imali srece u MOTO GP-u sa svojom RS Cube masinom, pa se nadam da su naucili nesto iz tog nesrecnog poglavlja svoje istorije pa da su se dooobro spremili za SBK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

Ja mislim da BMW-u neće uopšte biti lako u SBK, ali bi račun trebalo valjda da pomrsi Ducatiju koji je trenutno najkompletnija makina. Bilo kako bilo, ni u formuli nisu stigli do titule, pa mislim da neće skoro ni u WSBK.

A što se tiče putne varijante, ja bih uvek izabrao kosooke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedina mana BMW-ea ce kao i obicno biti veca cijena od japanske konkurencije.

 

BMW jeste odlican, ali imaju repova jos od K serije, menjac pogotovu... Garanciju za te kvarove tesko priznaju u Evropi... itd,itd...

 

Za sportske motore, za sada, su jos zeleni, sto ne znaci da nece ubrzo dostici i prestici konkurenciju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja