Jump to content

Moto Zajednica

Peda Tek 250, problem sa lancem

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Konjic
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pozdrav svima. Moj motocikl je Peda Tek 250 sa pređenih 3000 kilometara, ali imam problem sa lancem, gdje je on na jednom mjestu dobro zategnut, a na drugom bas labav. Također, zadnji lančanik ima malo lufta. Ako je kraj lancu, moram li mijenjati oba lančanika i kako znati da je osovina u mjenjaču dobra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Kako si opisao ukazuje na neravnomernu potrosenost lanca. Najbolje je menjati oba lancanika zajedno sa lancem, ako su lancanici losi onda niv lanac moze brzo da propadne. 3000 km deluje bas kratko da bibse lanac potrosio, ali je moguce. Predlazem da pre neke akcije pogleda i neko iskusniji po tom pitanju. Lanac i dva lancanika nisu mali trosak tako da polako sa odlukom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Konjic
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala drug na odgovoru, pa mislim da je u pitanju neravnomjerna potrošenost jer mi je to prvi u motor i nisam  znao da treba ostavljati  hod lanca od nekih 3-4 cm, tj pretezao sam ga i tako da je deformiran. Sad kad na najzategnutijem dijelu ostavim hod od nekih 2.5 cm, na najlabavijem dijelu je to oko 4 do 5 cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Konjic
  • Motocikl: Peda Tek 250

Da budem iskren govorili su mi da se lanac ne smije pretezati, međutim ja imam i problem sa trzanjem motora pri dodavanju gasa, nebitno jel ga samo lagano dodajem ili naglo pa sam mislio da je zbog te labavosti i onda ga stezao. Kad bi bio pretegnut manje bi trzao al opet bi to bilo. Najgore kad želim da se uključim na cestu lagano dajem gas on skoči bukvalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja