Jump to content

Moto Zajednica

Tomos T14M

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Pozdrav danas mi je navoj za svećicu oblajzno ne mogu da je zategnem gledao sam na internetu glave cilindra za APN i svuda mi izlazi glava cilindra Tomos APN fi38 zanima me da li to odgovara na T14M s obzirom da imam 39.5mm klip hvala svakom ko odgovori zamolio bih samo one koji se razumeju u to jer nemam mnogo vremena motor mi je i više nego hitan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2400 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mislim da ima razlike između apn glave i cetrnajine, ali one se menjaju jedna za drugu. Klip svakako ne izlazi iz stubline i ne bi trebalo da udara u glavu koja je manja za milimetar. Tako da sto se mene tiče, ja bi stavio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Iskreno ne razumem se u motore toliko zato sam i ovde da mi da savet neko ko zna ja sam video na forumu slike glave cilindra od T14 i APN 6 vidi se razlika ja ne znam da li je cilindar na mom motoru original T14 ili neki drugi takodje sam gledao na motobike glave cilindra nisu skupe pa bih narucio jer nemam drugu a navoje nema ko da mi napravi razmisljao sam ovu glavu da narucim

IMG_20240413_205617.thumb.jpg.4ae19e18820699f3c2036ad1e8fc8181.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Helicoil je rešenje, u dobroj mašinskoj radionici to se rešava za pola sata.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6363 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Postoji razlika u glavama od T14 i APN...ali one mogu da zamene mesta bez problema. Ako je na tvom mopedu zaista originalna glava od T14, stavljanjem glave od APNa...moooožda primetiš promenu u radu, ali to apsolutno neće smetati daljem korišćenju mopeda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
pre 21 minuta, pronto je napisao:

Postoji razlika u glavama od T14 i APN...ali one mogu da zamene mesta bez problema. Ako je na tvom mopedu zaista originalna glava od T14, stavljanjem glave od APNa...moooožda primetiš promenu u radu, ali to apsolutno neće smetati daljem korišćenju mopeda.

Reci mi samo da li je ovo original glava od t14 ako znas 

IMG_20240414_110250.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja