Jump to content

Moto Zajednica

Honda Afrika RD03, pomoc oko servisa ?

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Postao sam ponosni vlasnik Afrike RD03, izletila u OK stanju za manje para nego inace. '89 godiste, registrovana, 1700 Eura. Uzeo sam je za te pare, iako sam vidio dva potencijalna problema. Jedan je da nemirno radi na leru, i kad je zagrijana prilikom dodavanja gasa ima detonacija u auspuhu.

 

Drugi razlog je sto pusta ulje nekud, kompletna lijeva strana bloka motora je prekrivena tankim filmom motornog ulja. Ne trosi ulje, to sam provjerio, auspuh je skroz suv iznutra, nigdje nema masnih naslaga, takodje nema ni dima iz auspuha. Takodje, ulja nije bilo ispod motora, a stajao je na toj lokaciji u garazi bivseg gazde bar 6 mjeseci, vidi se po prasini.

 

E sad, da li bi neko mogao da mi da par savjeta oko oba problema, tj. odakle poceti traziti uzrocnika detonacija i kuda bi mogla da pusta ulje ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

promeni svecice,ocisti i nastelaj karburatore/naravno uz pomoc vakumetra/,nasteluj ventile pa vidi, a sa leve strane mokra od ulja,, ??? ??? ???

u kojoj zoni je mokra,one boluju od semeringa to jest gumice za vodenu pumpu koja hoce da popusti pa da pusta ulje,ali to je i donjoj zoni,

da nije dihtung na poklopcu ventila pa se sliva odozgore,nebi bila losa ni slika,mada je proveren nacin da je prvo operes pa tek onda da ispratis mesto odakle curi ulje,,, :) :) :)

takodje ocisti izduvaj ili promeni filter za vazduh,,to su neke osnovne stvari koje moras da uradis.... :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Karburatori moraju da se ociste, nasteluju i sinhronizuju. Treba proveriti i membrane, a pogotovo AIR CUT OFF VALVE u kakom je stanju. Takodje uradi i komplet servis, filteri, ventili...

 

Kako si opisao za curenje ulja niko ne moze da ti pomogne, moraces malo detaljnije ili da postavis sliku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Kako si opisao za curenje ulja niko ne moze da ti pomogne, moraces malo detaljnije ili da postavis sliku ;)

 

Uf, maloprije sam je dovezao, jos uvijek pod pozitivnim utiscima :) :) , promjena u odnosu na mog kineza je .....stratosferska :) . Slike i detalji narednih par dana, samo da se dokopam aparata (moj telefon nema kameru). Uglavnom, kako meni izgleda ulje curi negdje "odozgo" , nisam bio u mogucnosti tada da detaljno pregledam, ali cu sutra poslije posla opet da je malo obidjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moguce je da ti pusta dihtung ispod poklopca ventila. Ja sam bas narucio, 10e komad.

 

Dane, sta je taj Air Cut Off Valve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja