Jump to content

Moto Zajednica

AIRBRUSH - povoljno

Recommended Posts

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Znam da je bila tema za airbrush, medjutim mene zanima gde ima da se uradi malo povoljnije airbrush?

 

Ovo je kaciga :

 

fcasint-streetfighter05-8.jpg

 

A samo bih ovo hteo da se uradi pozadi :

 

Logo_Monster_Partenaire_Moto_GP_Kawasaki_2008_stpz.jpg

 

i da se kaciga prefarba u crno skroz jer je malo izgrebana.

 

Da li neko moze da mi da neku informaciju vezano za prethodno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Za ovo sto ti hoces da uradis mozes sve sam. Znaci da kacigu prefarbas crnom, mat ili sjajnom bojom, sprej. I u nekoj stampariji gde rade sito stampu, ili reklame, da ti naprave tu nalepnicu. Da li da bude nalepnica, ili da je urade na kateru, biras. I na kraju zalepis, i prelakiras, ili mat, ili sjajnim lakom.

 

Tako ce te izaci najjeftinije, a i nije nesto mnogo posla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Hvala na odgovoru, samo sto bih ja voleo da te tri linijice duzine od po 12cm  budu lepo uradjene, a zvao sam Custom paint brush i traze mi 100evra za to, ja ne sumnjam da dobro rade, ali ipak ...100evra je 100evra...ova kaciga kosta manje od toga, tako da cu ja da je ofarbam, samo da nadjem nekoga da mi nacrta to prokleto slovo M pozadi dimenzija 10x12 cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Nakupi jos slika takvih sto hoces. Odneses u stampariju na CDu, ili USBu. I kazes kako i sta oces. Nece te izaci vise od 500dinara. Posle samo zalepis na kacigu, i prelakiras. A pre svega toga, ako oces ofarbas je u crno, ili koju oces boju. Sve da saberes izace te nekih 15ak evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

KAda je ofarbam u crno, pa zavrsim posao u stampariji, zatim treba da je prelakiram kada zavrsim nalepnicu, a kako da je prelakiram i sta mi treba da uradim to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1795 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

 

Ovo je kaciga :

 

fcasint-streetfighter05-8.jpg

 

 

 

Totalni off: kako si zadovoljan kacigom, koju si velicinu uzeo i koji ti je obim glave? Ja nesto gledam da je porucim iz Louisa a nije mi bas zgodno da dolazim do BG-a da isprobam velicine tako da bi mi odgovori na ona pitanja dosta pomogli :) Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Evo sad cu detaljno da ti objasnim.

 

Potrebna ti je vodobrusna smirgla. Oko 50 dinara.

 

Nitro razredjivac. U limenoj piksli onaj. Trebace ti da prebrises celu kacigu njime pre nego sto pocnes da nanosis plastik prajmer. Oko 100 dinara.

 

Traka za maskiranje odredjenih delova koje neces da farbas, a to je guma, oko vizira, itd. Oko 100 dinara.

 

Plastik prajmer. To se nanese cim se osmirgla kaciga, i prebrise nitro razredjivacem. Plastik prajmer ti sluzi za to da koji kod sloj farbe naneser bude ucvrsen, da se ne ljusti, ne guli, itd. Bezbojan je, susi se brzo. Kosta oko 400 dinara.

Izgleda ovako slicno.

http://www.fivestarbodies.com/images/Plastic-Primer.jpg

 

Mat crni sprej, ili bilo koji drugi hoces. Oko 150 dinara.

 

Nalepnice koje hoces da zalepis, zalepis na odredjena mesta. To sto ti hoces da ti urade u stampariji ne bi trebalo da kosta vise od 500 dinara.

 

I na kraju sve prelakiras bezbojnim lakom. Isto je u spreju, u piksli. E sad da li hoces da ti kaciga bude mat, ili sjajna. Ja bi pre mat. Znaci na kraju sve prespricas mat lakom. On je isto oko 150 dinara.

 

I to je to. Svaka ta farba sto nanosis se brzo susi, za oko 10-20 minuta. Nemoj previse blizu primaci, i nemoj previse slojeva, 1-2 sloja je dovoljno.

 

To je kraj. Imas novu kacigu za nekih 1500 dinara.

 

Mislim da sam ti sad sve objasnio. Nema sta da ti bude nejasno.

 

Pozdrav!

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Ma u redu brate. Uradi mu ti isto to za duplo vise para. A bice isto. Radio sam vec gomilu stvari ovako, i ceo motor sam farbao i nikakvih problema. Ja mu samo govorim kako ce ga izaci najjeftinije, a bice odlicnog kvaliteta, i sve ostalo. Kako on hoce covek neka uradi, ja znam kako bi ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Hvala ponovo na svim odgovorima, ali posto sam ja nestrpljiv...poceo sam sam da je radim prateci uputstva od kolege Safet-a.

 

Ofarbao sam je u crno i kostalo me je 60 dinara (sprej za to je 500din, a nisam ga skoro ni zapoceo), sledece je da uradim ono slovo M pozadi i da je prelakiram, kada bude gotovo stavicu slike, ali za sada izgleda kao nova  ;D

 

@GLIGA

 

Kaciga je super, preporucio bih ti je u svakom slucaju, obim glave ne znam, ali mi leze sve standardne L ili manji kalupi od XL-a, sto je slucaj sa ovom kacigom(deklarisana je kao XL, ali mi bolje lezi nego moja stara kaciga AGV K2 series Mad Dog koja je bila L i malcice me je pritiskala sa strane).

Koliko kosta sada u Louis-u?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Neces se pokajati ni malo ako uradis samo kako treba, po instrukcijama, ja sam i par motora tako ofarbao, doduse skuter postarski, tomos automatik, itd. I farba je i dalje odlicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Dao sam kolegi sa posla jer on nesto saradjuje sa nekom stamparijom, pa ce da mi to zavrsi do sutra da bih mogao sutra uvece da je prelakiram.

 

Hvala za uputstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Zamolio bih vas ako neko zna gde moze kod nas da se kupe airbrush pistolji da napise.

Ili ako ima na net neki cenovnik posto nista nisam naso kod nas da se prodaje  na net.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Zamolio bih vas ako neko zna gde moze kod nas da se kupe airbrush pistolji da napise.

Ili ako ima na net neki cenovnik posto nista nisam naso kod nas da se prodaje  na net.

 

Subotom u Bubanj potoku na buvljaku. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja