Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK702 i 702X

Recommended Posts

  • Mr., 534 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
36 minutes ago, mali_zmaj said:

Ne pravdam se ja,nego želim da približim zašto sam izabrao TRK-a, kao motocikl, i to nov. Naravno da sam napravio kompromis, i za sad se nisam pokajao.. kako god da sam slagao mamtematiku prvi slijedeći japanac, sa koferima i crash barovima,i povišenim vizirom bi me izašao još par hiljada eura više.. A toliko nisam imao,tj. nemam.

Polovni motori mi se više ne uzimaju, jer se svaki dan susrećem sa ljudima koji ne mogu da napopravljaju motore sa vraćenom kilometražom,krpane,ovako,onako..  Ja sam jedan od onih koji i kad kupuju i motor ili  auto , ne gledam se vizijom kako ću ga prodati poslije, no ga uzimam da ga vozim i užuvam u njemu. A i samim tim sam nekako i ponosan na sebe , da sam uspio u ovim teškim vremenima da si priuštim nov motocikl pa makar i kinesko-talijanskog klona!!  

Taj motor ima sve sta ti treba, nov, u garanciji, ti sretan i zadovoljan i nije na kredit. Kud ces sta bolje.
Posto sam ga vidio uzivo na kratko u BL pred Boskom samo da kazem da je kao lutkica. Cak i ova verzija kofera ga ne nagrdjuje. Samo peglaj kilometre i uzivaj.

(ja nikad ne skidam kofere iz principa 🤣)

P.S. Sretna ti gradnja kuce, prosao sam tu fazu, niti tezeg niti sretnijeg perioda u mom zivotu

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1002 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Hvala na ljepim željama!  Nisam još počeo da hodam ulicom,i pričam sam sa sobom,ali iščekujem i taj scenario!!   

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 534 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
2 hours ago, mali_zmaj said:

Hvala na ljepim željama!  Nisam još počeo da hodam ulicom,i pričam sam sa sobom,ali iščekujem i taj scenario!!   

Od toga neces pobjeci. To je neizbjezno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 746 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Ovako su mi izgledali SHAD na trk 502x, nekako mi bili neprimetni u voznji, ovi na trk 702x piste dosta.

image.thumb.png.62983ebfffd75a273a65f22b86ad6799.png
Reg. ST?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 10 minuta, Zog je napisao:

Reg. ST?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Stara Pazova. Jes da nema logike, ali SP je zauzela Smederevska Palanka. To je problem kad svaki gradić ima svoje table, ponestane azbuke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Prije desetak godina u Bijeljini na moto susretu parkirano 10ak motora

sa registracijom ŠI. 

Ja se zapanjio, tražim da čujem negdje dalmatinski naglasak, nekoga iz Šibenika, ali momci su bili iz Šida. 😜

Promenio član Guliver
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1002 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Trk kompletiran...,skoro! Još centralni!! 

trk manja 3.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1002 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ah da ..!! Nikako da dam moj osvrt na sam motocikl. Prva ajd nazovi duža vožnja pala,i to sa suvozačem i stvarima. Što se tiče vibracija osjećaju se samo kad je motor pod opterećenjem, tj. uspon, ja i žena+ stvari i recimo četvrta ili peta brzina.. Čim se prebaci u šestu nestanu vibracije. Tj. rastereti se motor. Snage ima ukoliko ispoštujete, da morate da prebacite u koju nižu brzinu  prije preticanja, što nekome kao meni koji je vozio CBF-a 1000, i nije vadio iz šeste nikad...,razumijete me šta mislim!!  :D  Naravno kad ste udvoje mora se paziti kod preticanja. Ne rizikovati,ipak ima samo 70KS .  Neka maksimalna udvoje nam je bila preko 150km/h. Na magistrali nam se niko nije "oteo", kod nekih normalnih preticanja i brzina. Ko misli da gasa.. neka uzme neku hiljadarku. Ovjes,gume nisu pokazali ni sekunde zamora,nije se ništa da kažem uvijalo.. A išli smo od Čapljine do pećine Vjetrenice , kroz neke prečice ubi bože,radila i prva brzina. Vizir je odradio dobar posao, i vjetar se osjeća preko kacige,ali bez turbulencija. I to isto zavisi da li duva vjetar jače ili slabije.. Uglavnom meni nema smetnji. Položaj sjedenja mi odgovara,manje savijeni zglobovi na rukama,koljena me ne bole više jer su skoro pod pravim uglom. Kod Honde sam već imao problema poslije 100 tinjak kilometara. Kad sam sam na motociklu,računam da je sve brže,lakše.. Sic mi je kako sve više vozim mekši,mada ću ga svejedno odraditi kod Srđana,jer sam tako i na Hondi odradio. Žena se nije žalila,sem na nagib ,nekad zna skliznut na mene. Pripisujem to mom neodoljivom šarmu!! ;) Nisam neki ljubitelj vožnje u dvoje, pa mi je i zbog visine teško manevrisati u mjestu.. Al to je već lični problem. Kad se krene u vožnju motor sam,ili udvoje kao i svaki,nema nikakvih problema, upravljivost odlična,kočnice su dobre,ali nisam imao kritičnih situacija pa da mogu reći tačno kako bi odreagovale na maksimumu. Sve u svemu jako upotrebljiv motor!  Nije ocjena desetka,to zadržavam za hiljadarke tipa Africa, GS, Strom 1000, Triumph 1200 itd. Ali je čvrsta osmica!! Kao što rekoh ako niste zahtjevan vozač,ovaj motorin će vas samog,ili sa sapatnicom,ili sapatnikom (ne osuđujem)  ;) odvesti gdje god želite!! Jako je zabavan za vožnju.. Displey bi trebalo zaštititi nekom plastikom,jer kad vam tuče sunce direktno u njega ne vidi se sjajno. I da napomenem u malim brzinama, prva.druga ,treća, ima malo zatrzavanja koja morate korigovati kvačilom!! To pripisuju slabom smjesom u niskim obrtajima radi poštivanja eko normi.., jbg. Mjenjač je precizan, kako je zamjenjeno ulje malo je tvrđi, i to pripisujem ulju. Ali ništa strašno.. Veza ili spona između dva crash bara je spojena sa dva šarafa bez matica,stavite sigurnosnu maticu!! Odvrnu se!! Ipak je  ovo redna dvica i ima vibracija!! 

Promenio član mali_zmaj
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja